DUS-BCN-DUS

DUS-BCN-DUS

Мнениеот akair » 09 Сеп 2013 03:10

За този ТР все не оставаше време, въпреки че пътуването беше в началото на лятото. Това беше първото ми пътуване в Испания, а за Барселона бях чувал много и все хубави отзиви. По линията се конкурират 3 доста добре познати играчи - Lufthansa, Air Berlin и Vueling. Испанците предлагаха най-добри часове и цени на полетите и така бонус за новото летище и новата страна стана една нова авиокомпания:
Изображение

Първото приятно впечатление беше мобилното приложение на авиокомпанията, в което веднага намери място моята резервация. Търсенето на хотел/хостел се оказа по-голямо предизвикателство от очакваното, но накрая намерих приемливо решение. Изненадващо си обменихме няколко мейла с хостела - първо казаха, че няма да имат места и резервацията била отменена, после все пак я потвърдиха... Испанска организация... :D
В деня преди полета установих, че Дюселдорф не е сред летищата, за които Vueling предлага онлайн чекин - ще трябва да се ходи по-рано от обичайното на летището... След обичайната разходка с S11, бях на чекин гишето малко повече от 90 минути преди полета. Опашката беше прилична, а почти всички пътници се обясняваха със служителите, че чантите им били всъщност ръчен багаж и нямали нищо за чекиране. Това пораждаше възражения и доволно досадни дискусии... С усмивка и едва забележим куфар си спечелих място А в задната част на самолета - сигурен знак, че слънцето няма да ми блести.
След бърза и добре организирана проверка на терминал Б, която дори семейството с куче и бебе не успя да смути, попаднах в стерилната зона. На обичайния терминал А беше акостирал интересен швейцарец:
Изображение

Терминал Б е доста интересен - копирали са идеята на Т2 в Мюхнен, но паспортната проверка, когато я има, е точно преди гейта и реално всеки може да се разхожда между етажите... Не след дълго дойде една приятна изненада - щях да летя на чисто нов А320 с шарклети и с нарисувани символи на европейски столици. Машината тогава беше на около 2-3 седмици, защото снимката още седеше в airliners.net на челна позиция:
Изображение

Тук някъде "еделвайсът" се раздвижи:
Изображение

Изображение
Код: Избери целия код
DUS-BCN
VY:1895
А320 with Sharklets
LF: 90%
Seat: A

Нашият самолет паркира на отдалечена стоянка и след 3 етажа слизане по стълбите и малка разходка с автобус, бях в самолета:
Изображение

Личеше си, че машината е нова, а в джобовете на седалките имаше допълнителна брошура, която даваше повече информация за конкурса за специалната ливерия. Според мен с право тази е избрана, преди други 2-3... :D Полетът мина спокойно, и по тъмно кацнахме по 25R. Стюардесата ми пожела "Adios!" и тръгнах да търся експресния автобус към центъра:
Изображение

Какво по-хубаво от това да оставиш дънките и якето в хотела и да сложиш къси гащи и тениска за разходка из града. Най-хубавата закуска на света - хубаво капучино, фреш от портокал и препечен хляб с домати и зехтин:
Изображение

Предполагам, че за доста хора Барселона не е нова дестинация и затова няма да се спирам подробно на всичко. И макар мнозина да вярват, че Колумб сочи към Новия свят, той всъщност сочи в посока юг-югоизток, което нито е към Америка, нито към родната му Генуа... По-скоро някъде в Алжир...
Изображение

Няколко снимки от Монтжуик:
Изображение

Изображение

Площад Cataluña:
Изображение

А тръгвайки по Passeig de Gràcia от площад Cataluña, рано или късно ще стигнете Casa Milà - една от известните къщи на архитекта Антони Гауди:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не бих отказал апартамента на последния етаж в тази сграда :D :
Изображение

Изображение

Катедралата "Светото семейство":
Изображение

Вътре в къщата, на последния етаж - там едно време е било пералното помещение:
Изображение

Уикендът, изпълнен със сангрия, морски дарове, ризото с мастило от сепия и други местни специалитети беше към своя край и аз трябваше да се отправям към летището. Този път онлайн чекинът сработи и с електронна бордна карта се отправих към летището. Макар ужасно ранния час 05:00, летището беше пълно с хора и респективно - дълги опашки на проверката за сигурност. Оказа се, че скенерът на служителя по сигурността не може да прочете QR кода на моята електронна бордна карта, което наложи да се върна до автоматите за self-checkin и да си разпечатам хартиена...
Изображение
Код: Избери целия код
BCN-DUS
VY:1898
А320
LF: 95%
Seat: A

Терминал 1 на Ел Прат е доста приятно летище... Ето я и една интересна изненада - точно под Saint Petersburg :
Изображение

Ето го и апроона:
Изображение

Този път си беше традиционен А320:
Изображение

Чао, Барселона!
Изображение

Изображение

Цялостното ми впечатление за Барселона е, че е едно страхотно място и всеки трябва да го види при първа възможност! Бих се връщал там отново и отново! Vueling е прилична а/к, макар и в самолетите им да е доста тясно, което е разбираемо за НТА. По-скоро бих пътувал с тях отново, ако предлагат почти перфектни часове на приемлива цена.

Ами това е. Всякакви мнения, забележки и коментари са добре дошли! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-BCN-DUS

Мнениеот makler » 09 Сеп 2013 23:17

Много хубав разказ, благодаря,че го сподели с нас. Дано ги видим в София и следващото лято.
Кога ще видим твои блогове и от Кьолн и Дортмунд? :)
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: DUS-BCN-DUS

Мнениеот akair » 10 Сеп 2013 00:41

Нещо все не успявам да стигна до тези летища... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-BCN-DUS

Мнениеот makler » 10 Сеп 2013 22:44

Офтопик : Винаги съм се чудел какво ли е да живееш там с толкова много близки летища и перфектно уреден транспорт до тях.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: DUS-BCN-DUS

Мнениеот akair » 13 Сеп 2013 18:52

makler написа:Офтопик : Винаги съм се чудел какво ли е да живееш там с толкова много близки летища и перфектно уреден транспорт до тях.

Съвсем като да живееш на място без такива екстри :D Не мисля, че е нещо, което да изисква специално отношение... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron