До Сан Франциско за Openworld 2013

До Сан Франциско за Openworld 2013

Мнениеот IvanFL » 08 Окт 2013 06:27

Преди две седмици посетих ежегодното явлние в Сан Франциско наречено oracle openworld 2013.
Бях там и миналата година но не сложич снимки. Сега ще подхвърля малко снимки от тазгодишното събитие. Там се събират 80 000 човека на година. Аз бях един от тях. Направич си билет отиване с Юнайтед пред Хюстън защото от Хюстън до Сан франциско щеше да е 767 самолет.Първо обаче се оказа че в този Стар алианс авиолиниите много много не уважават партнйорския статут. Аз имам златен статут в но за тях това е все едно нищо. Не се класирах в първа класа. Както и да е. Рано рано се докараx до Хюстън:
Изображение
Там смениха тихомълком 767 на 757. Както и да е зех си седалка от ценчестата страна и се надявач да е много облачно времето. Като полетиш на запад първо са ливадите на тексас, после малко хълмове след това почва пустинята. Летище на малък град не ми се проверява кой точно беше
Изображение
Това трябва да беше Albuquerque, New Mexico:
Изображение
Странни съоръжения
Изображение
И след 3 1/2 часа, ето го Сан Франциско:
Изображение
Изображение
военно присъствие както навсякъде
Изображение
На другия ден отидох накратко да поразледам конференцията.
Изображение
Имах цяла програма кои сесии да посетя но нещо не ми се занимаваше с тези сесии и отидох до една от атракциите за посетителите на Сан Франциско, Pier 39.
Изображение
Позяпах лодките за два часа. Ето домът на хеликоптера N407SF:
Изображение
Alcatraz
Изображение

Изображение
Този уикенд се превеждаше и голямото състезание – America’s Cup
Изображение

Изображение
Изображение
Над главата ми често летеше един Cub
Изображение
Изображение
Oracle USA Chase boat
Изображение
New Zealand Chase boat
Изображение
Ето и известните резиденти на Pier 39 морките лъвове:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
На другия ден с ферибота отидоч до отсрещното градче Саусалито. То е много с доковете си споменати в филми и песни (Otis Redding- Sitting on The Dock Of The Bay )
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Golden Gate bridge
Изображение
На връщане се засякох с една цяла регата
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това отзад е най криволичещата улица на света Lombard street
Изображение
И след това реших да изляза от шумотевицата на големия град.
Изображение
Трябва поне един път да се мине Голдън гейт. Нито най шиpокия нито най дългия мост на сBета но без cъмнение най известния в популярната култура. Да се мине през него струва само 6 долара
Изображение
От другата му страна има едни хълмове от които излиза панорамна гледна но сутрин слънцето е пред мен. Ако има време човек може да си играе цял ден с ефектите на свелина но аз продължавам. Не мога да харча така безцелно парите на работодателя ми!
Изображение
Изображение
Накъде? Към долината Напа! Там са огрени от слънцето хълмове и на едно место са се сабрали 250 винарни изби
Изображение
napa valley airport
Изображение
изби и винарници да искаш
Изображение
И интересни пътни знаци
Изображение
Изображение
Изображение
След това... не може да се пропуснат гигантските секвои на по над 1000 години
Изображение
Изображение

На другия ден минач през малкия град Санта Круз на брега на океана, няма и сто километра на юг от Сан Францисцо. Не мога да устоя и да не пусна малко снимки от увеселитения парк в този малък град който е на самия плаж. Забележителното на този парк е че е независим и не принадлежи на никоя от големите вериги увеселитени паркове в САЩ. Точно бях свършил да чета скорошната книга на Стивън Кинг Joyland и този парк беше 100 процента като описания в книгата

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
После обратно към Сан Франциско но не по магистралите а по тесните пътища покрай брега
Изображение
Изображение
рано на следващия ден се покатерич на полет до Phoenix, Arizona
Изображение
Изображение
Изображение
Мой стар познайни е този самолет мутант на който слагат трети двигател за изследвания и тестове . ДОма на този самолет е Фийникс.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
И накрая отново от левия до десния бряг на Америка обратно във Флорида. Конференцията мога да кажа беше много прдуктивна. Сега трябва да поравя презентациа какво съм научил.
Последна промяна IvanFL на 08 Окт 2013 22:40, променена общо 1 път
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: До Сан Франциско за Openworld 2013

Мнениеот niki_m » 08 Окт 2013 09:27

Страхотен фото-разказ! Благодаря!
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: До Сан Франциско за Openworld 2013

Мнениеот akair » 08 Окт 2013 16:42

Страхотен ТР! Браво!
Пържено OREO - :D :D :D :D :
Изображение
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта