Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 12:44

LIS - BCN - LIS с Portugália Airlines /PGA Portugal/

Дестинация – Барселона

Полет - Лисабон - Барселона - Лисабон

Авиокомпания - PGA – Portugália Airlines

Самолет: Fokker 100

Затовареност на полетите - 100 %

Разлика в часовете: - 1 между Лисабон и Барселона

Ето, че остана време да споделя и този трип.
В един от свободните ми дни, който следваше да бъде запълнен с нещо интересно, изникна именно това прелитане от португалска на испанска територия. Билетите бяха купени през TAP Portugal, но полетите се осъществяваха от Portugália Airlines (PGA).
Само ще вметна, че Portugália Airlines е основана през 1988 година (идеята за основаването й възниква 1987 г.), но стартира своята работа през 1990 година като самостоятелна авиокомпания с първи полет свързващ Лисабон с Порто. През 2007 година, PGA се интегрира с TAP group, и в момента изпълняват съвместни / код-шеър полети.
Полетите с тази авиокомпания ми направиха много добро впечатление, останах наистина доволен – от отношение, от усмивка, от асистенцията, която видях. Полетите бяха страхотни. Кабинният състав беше различен, но показваше изключителна загриженост към пасажерите, което в редица АК липсва понякога. И
И двата полета бяха със 100 % затоварване. Доколкото знам, между Лисабон и Барселона има средно по 4 полета дневно, а два са директните полети между Порто и Барселона.
Самолетите – Fokker 100 – за мен много приятни машини. В тези на PGA има достатъчно място за краката в тур-класата, широко е, и нямам никакво оплакване. Седалките са удобни. В джобовете имат стандартните списания, инструкции, хартиени пликове.
Кетъринг – за полет с продължителност от 1.50 ч., като извадите часовата разлика, приличен кетъринг, включващ – сандвич с риба бакаляу – това е португалската треска (попитах стюардесата, затова знам какво има), а в другия полет беше с кашкавал и шунка. Дават към сандвича плодов нектар – какъвто ти се падне – маракуя, манго, праскова, ананас, ягода, смесен и т.н. Има и достатъчно напитки – безалкохолни, алкохолни. Минават по два пъти за напитки, кафе и чай.
За летището в Лисабон многократно съм писал как да се стига до самия град и какво представлява, затова, няма да се спирам.
За това в Барселона – самото летище не е голямо, няма опасност да се объркате. Всички са на ръкави, вкл. почти смъкнаха до земята ръкава, за малкият португалски F100, и слизахме по един приятен наклон вътре към самолета. Летището се обикаля лесно, хубави магазини, открито заведение, място за пушачи навън. Има wi-fi мисля, че за около 15 минути беше безплатен. Ако имате трансфер, според мен, не са ви нужни повече от 40-50 минути да свършите цялото си преминаване през летището, бавно и споконо. Разбира се, това винаги е относително. От летището най-удобно е да си вземете аеробуса, който е изключително удобен и спира на важни спирки из Барселона – като последната е площад Каталуня, почти центъра на Барселона. Билети за аеробуса се купуват на специалните стоянки от контрольорите на летището, или от шофьора на предната врата. На летището има и билетни машини. Градският транспорт на Барселона е добре уреден, и обикновено няма проблеми с придвижването от града. От площад Каталуня може да си вземете и хоп-он, хоп-офф тур-автобусите, с които да обикаляте Барселона. Цената на туристическите обиколни автобуси за 24 часов билет е 26 евро и ви дава право в рамките на денонощието да сменяте линиите и да се качвате и слизате колкото пъти поискате.
Барселона е приятно място, красив град, приятна атмосфера. Изключително много туристи.
Внимавайте, обаче, че е пълно с обирджии – особено по-черните афро-арабо-азиатски натрапници. Постоянно обикалят и дебнат кого да оберат. Дори на площад Каталуня, станахме свидетели на едно такова преследване на амбулантни араби, които не само че продаваха разни работи разпънати върху чаршафи насред площада, ами се опитват и да крадат. Полицията ги подгони и стана голямо меле в навалицата. Имайте предвид, че по същото време имаше и концерт на площада...
Цени, като цяло Барселона е доста скъп град, в сравнение с останалата част на Испания, което вероятно си има някакви техни обяснения. Почти не видях испанско знаме така както се развяваше каталунското. На един от павилионите , купих минерална вода. Каталунката говореше малко английски, отвърнах й, че говоря португалски, а не испански, и тя усмихната каза – Много по-добре, че говорите португалски, а не испански...абе, особняци.
Снимах и една катастрофа, която стана точно пред очите ни на едно от шосетата. Разбира се, народът бавно се натрупа да гледа какво става.
Ок, мисля, че Барселона е една доста позната дестинация за голяма част от българите, и няма да обяснявам повече за това, което може да се види. Вероятно някой ден пак бих се върнал в Барселона, но засега не влиза в плановете ми, при толкова други места из планетата.
Ще пусна някои снимки, за да допълня отчета за този трип.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 13:24

Ето и малко барселонски снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 13:39

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 13:44

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 13:48

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 15 Окт 2013 13:57

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот ilkosem » 16 Окт 2013 01:32

Много хубави снимки.

И аз бях на този концерт на площад Каталуня. И мисля, че тези афро-американци само извършват незаконна търговия на стоки, но не крадат.
Мисля, че по - добрия вариант е Барселона кард, а не хоп-офф автобусите.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 16 Окт 2013 08:10

Това беше дей трип в един от свободните дни, и освен това имаше и предвидена среща с приятели на барселонска земя..., затова в случая хоп-он-офф авт. решаваха проблема с обиколките. Между другото, това е червената линия, която е най-разнообразна и минаваща през почти всичко по-важно из града. Разбира се, остана още доста не видяно, но пък и приятелите не бяха за пренебрегване. Някой ден отново ще се видим с Барселона за по-дълго, особено ми се обикаля плажната ивица. :D
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот makler » 16 Окт 2013 12:23

niki_m написа:Това беше дей трип в един


Страхотно, Барселона и толкова рядка АК в един ден. Благородно завиждам!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот niki_m » 16 Окт 2013 14:40

makler написа:
niki_m написа:Това беше дей трип в един


Страхотно, Барселона и толкова рядка АК в един ден. Благородно завиждам!
/

Останах много доволен от Portugália Aiurlines, въпреки, че вече са под шапката на ТАР, има разлика между двете. Така или иначе, другите ми полети през това пътуване бяха 2 с Portugália, 2 c TAP, 2 със SATA, 2 с Tyrolean - вторият полет от Виена до Сф беше в нов А319 - много приятен полет, 2 с БългарияЕР - общо десет полета с 5 АК :lol: се събраха... С две ръце гласувам и за Tyrolean - имат разлика от класическата Austrian - също са любезни, приятни и много обичат Грюцито за поздрав... В закл., бих летял отново с Tyrolean и с Portugália.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Лисабон - Барселона с Portugália Airlines

Мнениеот akair » 17 Окт 2013 04:17

Хубава разходка се е получила в Барселона. Браво!
Като видях за първи път Португалия на летището в Лисабон и се сетих за Балкан - с тези зелена и червена ивица.... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron