Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот makler » 20 Окт 2013 11:39

Този блог е посветен на harrier. Без него пътуването определено нямаше да е толкова добро!

Този път нямаше удобен автобусен транспорт за това се наложи да ползвам приятели и така се озовахме на Следната дилема Атина или Белград?
Изображение

Едно от най-модерните летища на Балканите.
Изображение

Реклама на Air Prishtina
Изображение

Пегасус и ниски им цени. Дали ще ги видим някога пак в София?
Изображение

О колко сме красиви дори и с бял нос :)
Изображение

Горната.........
Изображение
...и долната чакалния :)
Изображение

Луфти нямат полети до тук, но пък си имат код шер.
Изображение

Skopje (SKP) to Ljubljana (LJU) 09/27/13 3:50 PM - 5:20 PM Adria Airways 827
Изображение

Изображение

Много удобни седалки:
Изображение

Изображение

Air Croatia на ръкав.
Изображение

Изображение

Изображение

Стандартно на всички кратки полети на Ардия
Изображение

Изображение

Изображение

На словенска земя
Изображение

Изображение

Още един балкански съсед:
Изображение

На къде без Wizz?
Изображение

Изображение

Гледка от терасата
Изображение

Аз си избрах полет JP 306, a вие?
Изображение

Изображение

Моето возило.
Изображение

Един финаландец и много японци, които го чакаха.
Изображение

Ljubljana (LJU) to Zurich (ZRH) 09/27/13 7:00 PM - 9:27 PM Adria Airways 306
Изображение

Изображение

Доста кръгчета направихме над Швейцария докато кацнем, заради кацналия без колесник Даш на хътватите.
Изображение

Изображение

Докато вървях към изхода имаше гледки като тази:
Изображение

Изображение

Двата дни в Цюрих минаха просто перфектно, както и всичко в тази държава. Абе с две думи те са толкова дръпнали, че няма кой да ги стигне.

Обратно на летището:
Изображение

Беше неделя и неочаквах така да ври и кипи:
Изображение

Изображение

Изображение

Тук стигаме до най-добре инвестираните ми 5 франка - посещение на терасата. Ще си позволя две сравенения първото - това място за разлика от другите тераси има козирка, много места за седене, инфо екрани над всеки гейт показващи не само за къде лети, но и детайлна информация за самолета, плюс огромен детски към на авио тема.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вече ги пробвах
Изображение

Тази снимка има много фотошоп. Използването му се наложи, защото и на двамата буквално ни изпаднаха ченетата когато установихме, че всъщност телескопите са интерактивни и ти дават дейлна информация за самолета който се намира в полезрението им......
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

През 2010 г. на това място започна едно много култово пътуване със същия господин към Барселона. Сега пък се разделихме тук и той пое към своето приключение с една известна немска компания, която даже има полетни номера по някои от направленията си.
Изображение

Изображение

Изображение

Интересно какво има тук?
Изображение

Изображение

Най-дългият бар в света.
Изображение

Наздраве!
Изображение

Красота
Изображение

Изображение

Само плюсове на и за летище Цюрих.
Изображение

Изображение

Изображение

Адрия
Изображение

Изображение

Zurich (ZRH) to Ljubljana (LJU) 09/29/13 9:00 PM - 10:10 PM Adria Airways 307
Изображение

Любимите ми екрани:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ljubljana (LJU) to Skopje (SKP) 09/29/13 11:40 PM - 1:15 AM +1 day Adria Airways 810
Изображение

Изображение

Изображение

Кадър за историята, уви май няма да мога да пробвам JAT, но искрено се надявам да видя AirSerbia в София!
Изображение

Последва среднощно возене към София и след което работен ден.
Изображение

За Адрия - всичките им полети бяха на доста добро ниво. Легрума в А319 е може би най-добрия на който съм попадал. Много добра АК със страхотен хъб.

Две седмици по-късно след една невероятна интернационална вечеря в един хангар на Ил 14 в близост до летище Цюрих пак се озовах там на път за Париж. Полета беше на автобусен гейт и разбира се не ни натъпкаха в един автобус. Когато пристигнахме до самолета имаше някакъв проблем и неможехме да се качим. Шофьора отвори всички врати за да може да влиза повече въздух, незнам защо но това ми направи стахотно впечаление на фона на едни ужасни 40 минути натъпкани в рейс на летище Франкфурт чакащи благоволението Луфти без достатъчно въздух и пространство. Всичко е в малките дейтали и как те са уредени.

В заключение ще кажа, че след като видях Швейцария с нейната красота и ненадминат перфекционизъм, почнах да завиждаш на хората, които живеят там......
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот harrier » 20 Окт 2013 11:49

Браво! :drinkers:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот so » 20 Окт 2013 12:46

:drinkers: супер!
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот niki_m » 20 Окт 2013 13:21

Щастливецо ти... Много добър рипорт.
Предложение - що не си направиш един блог и да качваш там триповете си, ще е добре събрани на едно място. Мисля, че ако имаш регистрация към gmail.com - имаш възможност за такъв блог безплатно и ползваш всичките си снимки от пикасата на гугъла.
И аз почнах нещо подобно, но все нямам време. Надявам се зимата имам една оптуска да свърша тая работа.

Между другото сега ме чопли една мисъл - дали да не се хвърля - Берлин - Стокхолм - за символични цени на отиване с ЕрБерлин на връщане със САС за дей трип, т.к. имам едно пътуване до Берлин по-по-нататък?...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот makler » 20 Окт 2013 15:02

@harrier - Браво на теб! Много дръпна на това пътуване!

@so - и това пътуване от рубриката Thank you so much! :D

@niki_m Мерси, но ще ти кажа, че щастието е разтегливо понятие.
Колкото до собствен блог - нито претендирам, че имам чак толкова добър изказ и пиша увлекателни разкази, нито снимките са ми уникални, a и едва ли ще имам и голяма или различна аудитория от тази тук. Хубавото тук е, че все още има хора, които не само пишат в предстоящи, а и разказват за тях. Например Rumen , описва нещата по много интресен за мен начин и объща внимание на детайли, които аз например не съм забелязал.

САС са една интересна компания. Бтв означава ли, това, че скоро ще имаме честа да те видим в София?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот niki_m » 20 Окт 2013 15:43

makler написа:@niki_m Мерси, но ще ти кажа, че щастието е разтегливо понятие.
Колкото до собствен блог - нито претендирам, че имам чак толкова добър изказ и пиша увлекателни разкази, нито снимките са ми уникални, a и едва ли ще имам и голяма или различна аудитория от тази тук. Хубавото тук е, че все още има хора, които не само пишат в предстоящи, а и разказват за тях. Например Rumen , описва нещата по много интресен за мен начин и объща внимание на детайли, които аз например не съм забелязал.

САС са една интересна компания. Бтв означава ли, това, че скоро ще имаме честа да те видим в София?


Относно блогването - интересно е да се съберат впечатленията на един човек на едно място. Просто е хубаво за четене. Не трябва да си проф. фотограф и писател :lol: , че да четем. Дано и този форум съществува дълго време, че да има къде да споделяме и да виждаме интересни неща.
Ще ти пратя ЛС с предстоящите ми пътувания :lol:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот akair » 20 Окт 2013 17:03

Страхотно пътуване! Разказано по доста интересен начин! Браво!
Чакаме още :)
"Alexander The Great" Airport искрено ме развесели :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Може и така до Цюрих или 3 пъти А за Адрия

Мнениеот europeandj » 20 Окт 2013 21:21

Браво! Достойни за пример трипове. Адрия и на мен ми изглеждат много напред. Чудя се що не пращат по един CRJ и към София...
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта