Берлин на оранжеви криле

Берлин на оранжеви криле

Мнениеот europeandj » 09 Ное 2013 21:04

Е, конкуренцията винаги е полезна за потребителите. До преди година Берлин не присъстваше в списъка ми с градове, които ще посетя, но от както „бели, розови и червени се сбиха“ на летище София градът е много достъпен.

Гепих страхотните оранжеви цени и потеглих. Това ми бяха първите полети с easyJet и наистина са по-добри от розовите. По-чист салон, като цяло по-добро обслужване и доста неща са по-на ниво, особено бординга, в който блъскането и търченето, за да си хванеш хубаво място ги няма. Цените на напитките обаче си бяха значително завишени спрямо WizzAir или поне на някои от тях.

Полетите бяха спокойни. Летище Шонефелд е доста зле. Интериорът е малко като старите терминали на нашето черноморие. След проверките се минава първо през безмитния магазин, не знам едно време с ква цел са го правили това. Терминалът макар и поддържан си личи, че вече е морално остарял. Като цяло летището не ме впечатли.

Градът обаче беше страхотен. Имах честта да се возя на доста бързи асансьори както на телевизионната кула така и на бившия Щат Берлин (сега Park Inn Hotel намиращ се на Alexanderplatz). 37 етажа се качват за десетина секунди и горе след като преодолях чувството „подкосени крака“ вече можех да се насладя на страхотната гледка към кулата и гарда. На кулата асансьорът вървеше с 6 m/s, което също е доста и там заглъхваха ушите доста.

Градът иначе има страхотна атмосфера. Щляейки се по динамичния Alexanderplatz си похапвах бродвирст (хляб и наденица с кетчуп и горчица) и наистина се чувствах страхотно. Като цяло източната част на града е доста по-интересна. За съжаление, ако човек не се е информирал от къде е минавала берлинската стена няма начин да разбере на място. Всички следи са заличени и границата е 100% размита. Остатъци от стената успях да видя само на Potsdamer Platz, но иначе тя е минавала далеч от него. Другото интересно беше райхстага, където се качихме безплатно горе на купола, който е направен доста красиво от стъкло и огледала. Също така въртящият се ресторант на кулата. Седеейки си и пиейки си биричка правиш една 360-градусова обиколка за около час някъде.

Не знам какво друго да споделя. Мога да заключа, че Берлин си заслужава много повече от някои прехвалени европейски столици. Ето и снимков материал този път в повече, понеже съм с нова снимачка:

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Д Е Н 1 = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Леко повдигнати спойлери... Слизаме:
Изображение

Ето и летище Бранденбург:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Бившият Щат Берлин:
Изображение

Часовникът показващ часа по света на Александерпац:
Изображение

Изображение

Изображение

Вътре в кулата:
Изображение

Изображение

Изображение

Панорамни снимки от Park Inn:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И вече на върха на кулата:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Д Е Н 2 = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Potsdamer Platz и ски пистата изградена на него:
Изображение

Изображение

Берлинската стена:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Tierregarten:
Изображение

Reichstag:
Изображение

Изображение

Строителството в Берлин:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Berlin Hauptbahnhof (Централна гара Берлин), нещо което на всяка цена трябва да се види:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Friedrichstrasse Bahnhof (Checkpoint Charlie ако не се лъжа):
Изображение

Изображение

Изображение

И едни туристки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Летище Темпелхоф:
Изображение

Изображение

Изображение

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Д Е Н 3 = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и нещо полезно, оказа се, че имат добри цени:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

LZ-MDD българско чедо идващо от Исландия:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Антонов за Петербург:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Магистралата София-Ниш от сръбска страна:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Реверса на CFM-56 в действие:
Изображение

Изображение

:) :) :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот makler » 10 Ное 2013 00:55

Стахотно написано! Направо като по поръчка за утрешното ми пътуване! :drinkers:
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот akair » 10 Ное 2013 03:13

Поздрави за ТР-а! Берлин изглежда супер!
makler написа:Направо като по поръчка за утрешното ми пътуване!

Ето кой още ще ни разведе из Берлин :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот niki_m » 10 Ное 2013 10:49

В една стара немска песен, която я изпълняваше вече покойната Хилдегард Неф, се пееше - Berlin bleibt doch Berlin - на бг - Берлин си остава Берлин
Между другото със същото заглавие е и химнът на Берлин, но с малко по-друг текст.
Много хубав трип-рипорт. Повтори ходенето до там, в по-слънчево време, ще видиш колко е интересен Берлин.
Градът е невероятен, и затова за догодина имам билети до там и то в едно прекрасно и топло за Берлин време - краят на август:

Изображение :D

30 AUG 2014
SOF - TXL FB 319 BULGARIA AIR
09:40 - 10:50

03 SEPT 2014
TXL - SOF FB 320 BULGARIA AIR
10:05 - 13:15

И знам, че тези 4 дни няма да ми стигнат до никъде, затова ще го пъхна Берлин, живот и здраве и за 2015... далечни мисли... :lol:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот autom8 » 10 Ное 2013 22:56

Мнооого любим град. Невероятно място когато и да отидеш, но както препоръча Ники, през лятото Берлин е още по-колоритен и живописен. :)

europeandj написа:Остатъци от стената успях да видя само на Potsdamer Platz, но иначе тя е минавала далеч от него.

Само една лека поправка - стената е минавала точно през Потсдамер плац, даже ако се вгледаш в двуредите павета които маркират местонахождението и преди, ще видиш как минават през фоайетата на сгради, построени след събарянето и. ;)
Като отидеш следващия път, мини през EastSide Gallery, там има няколко стотин метра запазени от стената. Другото място е в страни от Checkpoint Charly по Zimmer Strasse до музея на Терора - бившите сгради на Гестапо.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот europeandj » 10 Ное 2013 23:21

autom8 написа:Мнооого любим град. Невероятно място когато и да отидеш, но както препоръча Ники, през лятото Берлин е още по-колоритен и живописен. :)

europeandj написа:Остатъци от стената успях да видя само на Potsdamer Platz, но иначе тя е минавала далеч от него.

Само една лека поправка - стената е минавала точно през Потсдамер плац, даже ако се вгледаш в двуредите павета които маркират местонахождението и преди, ще видиш как минават през фоайетата на сгради, построени след събарянето и. ;)
Като отидеш следващия път, мини през EastSide Gallery, там има няколко стотин метра запазени от стената. Другото място е в страни от Checkpoint Charly по Zimmer Strasse до музея на Терора - бившите сгради на Гестапо.



Благодаря. Гледал съм грешни карти вероятно, стори ми се, че доста бяга от потсдамерплац. Изпуснал съм някои важни неща май ще трябва пак да ходя лятото :D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот Dreamliner » 13 Ное 2013 20:20

Страхотен трип репорт! А куполът на Райхстага ми е една от любимите забележителности в Берлин! :)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот EVGENI737 » 20 Яну 2014 22:18

много добро трипче, достави ми удоволствие и го разгледах с удоволствие
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот europeandj » 20 Яну 2014 22:52

EVGENI737 написа:много добро трипче, достави ми удоволствие и го разгледах с удоволствие


Благодаря! Радвам се наистина.
След няколко седмици започвам със серия от пътувания през 20 дни, някои от тях ще са по уникални дестинации. Ще пиша много този сезон.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот niki_m » 20 Яну 2014 23:22

europeandj написа:
EVGENI737 написа:много добро трипче, достави ми удоволствие и го разгледах с удоволствие


Благодаря! Радвам се наистина.
След няколко седмици започвам със серия от пътувания през 20 дни, някои от тях ще са по уникални дестинации. Ще пиша много този сезон.


Хайде, чакаме още интересни дестинации и трип-рипорти.
И ако някъде видиш пак самолет на ТАР portugal - щракни го. Снимката ти е много добра.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот europeandj » 20 Яну 2014 23:26

niki_m написа:Хайде, чакаме още интересни дестинации и трип-рипорти.
И ако някъде видиш пак самолет на ТАР portugal - щракни го. Снимката ти е много добра.


Мерси Ники! На Мюнхен тия дни може да видя, по другите предстоящи дестинации не се очаква. Задължително ще снимам ако мерна португалец, Обещавам!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот EVGENI737 » 21 Яну 2014 20:40

niki_m написа:
europeandj написа:
EVGENI737 написа:много добро трипче, достави ми удоволствие и го разгледах с удоволствие


Благодаря! Радвам се наистина.
След няколко седмици започвам със серия от пътувания през 20 дни, някои от тях ще са по уникални дестинации. Ще пиша много този сезон.


Хайде, чакаме още интересни дестинации и трип-рипорти.
И ако някъде видиш пак самолет на ТАР portugal - щракни го. Снимката ти е много добра.


Ники, Ники, ах тази Португалия, ах този Лисабон. :-P
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Берлин на оранжеви криле

Мнениеот europeandj » 16 Юли 2014 16:52

http://chronicle.bg/berlin-na-oranzhevi-krilee/

Ще ударите ли едно рамо за този пътепис. Наградата е билет и всеки авиофен би разбрал колко е важно.

Благодаря!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта