Любимият Берлин – пак до зоопарка и обратно

Любимият Берлин – пак до зоопарка и обратно

Мнениеот Nine » 12 Ное 2013 11:33

(Много Берлин, много нещо напоследък, време беше да пусна рипорта от моя трип през май)

Тази година ми се провали една командировка до Берлин през февруари. Много страдах, но не зависеше от мен. Бях в Берлин пак по работа през февруари 2010 и много ми хареса. Ама много! И си обещах да се върна, но с мъжа ми.
Започнах да дебна цените и с малко чакане и повече късмет се добрах до два билета за края на май. Исках да съчетая уикенд с 24 май (петък, почивен ден) и пътуване в четвъртък с бягство от работа, за да не хабя отпуска (не ни дават много, само 12 дни на година, а вече използвах два от тях за Лондон).
Купих двата билета за обща сума 328 лв., получих си е-тикетите на мейла и започнах да си правя планове. Бг еър пък реши да ме изненадва, не в добрия смисъл. Първо смениха часа на полета на отиване – вместо в 11 го направиха в 13. Е, два часа по-малко, но пък по-удобно да заведем кучето в хотел същия ден. После си нямах работа да поискам да ползвам правото на два куфара (заради ко-брандираната кредитна карта) – пратиха ми нов билет за мен, но се оказа, че е трябвало да пратят нов за мъжа ми. След ново инфарктно чакане на връзка с кол-центъра най-накрая оправихме нещата. Да, ама и това не е краят. Онлайн чекирането отваряло по-рано от обявеното, ама и не дава всички места в самолета. Предполагам че на такива с ФФ номер предлага само предната част, която аз не предпочитам. Звъннах им, за да помоля да оправят това, обещаха и до там. Е, това сигурно в отговор на моето мнение за тях, че ги избирам само в краен случай, при това само ако цената им ме устройва и летя за своя сметка. Иначе априори с немско-австрийски-звезден алианс. От тях зависеше да ми променят мнението, но не би.

Полетите последно се състояха в този вид:
Код: Избери целия код
SOFIA           FB 319  P  23MAY  1320     
 TERMINAL:2
 BERLIN TEGEL                     ARRIVAL TIME: 1435

 BERLIN TEGEL    FB 320  P  26MAY  1920     
 SOFIA                            ARRIVAL TIME: 2230
 TERMINAL:2

Всъщност, полетите са точно 2 месеца след Лондонското ми пътуване. Същите дати :-)

В уречения ден и час се бяхме приготвили с две раници и куфар (нищо, че имахме право на три куфара – какво пък толкова да носим за три дни и половина). Повикахме си такси по-раничко, уговорихме го да ни вземе в неделя вечерта и тръгнахме.
На чек ин гишето бяхме от първите и поискахме места в опашката вместо тези преди крилото. Дадоха ни, за щастие бяха налични, момичето беше много мило и любезно.
Имахме близо два часа за убиване и се помотах да снимам наоколо. По едно време взеха да заграждат част от терминала, както си бях от едната страна, едва се измъкнах да се върна при обикновените хора.

Изображение

И това пътуване не мина без служебни притеснения. Звъннаха ми от работата, но успях да намеря кой да свърши нещата вместо мен и да отложа някои работи за понеделник.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този път нямахме толкова ясно небе и снимките не се отличават с особена прелест.

Изображение

Изображение

Полетът беше приятен, като изключим турбуленцията, която се усеща много по-силно при Ембраерите. Може би защото са по-тесни, но постоянно се тресяха. Затова пък е много удобно ако сте двама, да няма трето място на същия ред. И съответно неудобно, ако сте трима, ама угодия няма...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На летище Тегел – Ото Лилиентал, ни бяха предвидили на края, при туземците, на терминал D, най-далече от автобусната спирка. Бяхме си букнали хотел до Курт Шумахер плац, на 5 спирки от летището, което е само 1,20 евро. Купихме и тридневни посетителски карти за следващите дни.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В хотелчето ни посрещна симпатична млада германка, на която си дадох личната карта и тя 5 минути не можа да ни открие в списъка на гостите. Каза, че няма такава резервация. За щастие носех разпечатката от booking.com и й я дадох. Намери ни, но се оказа, че търсела името ми на кирилица (фамилното ми име съдържа само букви, които са еднакви за двете азбуки) в списък на латиница. Явно е неопитна, защото в личните карти е изписано и по двата начина. Ами ако бях гъркиня, на гръцки ли щеше да го търси?! А китайка :-D

Ето го хотела:

Изображение

За любителите на кемтрейлс, а всъщност са предвестници на идващото лошо време…

Изображение

В Берлин имахме за задача да посетим Техническия музей, летище Гатов, зоопарка и Naturkundemuseum, някоя и друга забележителност, както и за каквото друго остане време. Почти изпълнихме плана, но времето ни скрои номер.

Изображение

Добре, май месец. Ама края на май. Очакват се температури около 20-25 или повече градуси. Но не би. Термометърът показваше макс. 11, духаше вятър, а за капак на всичко и заваля. Добре че имахме якета и пуловери :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Червения Барон – имам такова моделче на бюрото:

Изображение

Изображение

Вълк в овча кожа:

Изображение

Гладен, гладен

Изображение

Изображение

Изображение

Любимия музей

Изображение

И другия любим

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление дните в Берлин изтекоха и трябваше да се връщаме. Все още валеше, но с тенденция към спиране. Забелязвам, че понякога съм като Бога на дъжда (от Пътеводителя) и облаците вървят след мен. За зла беля дъжда не ми е от любимите природни явления, особено неспиращия :)

На секюрити чека както винаги си извадих лаптопа, течностите и пуснах в скенера раницата с останалите неща в нея. Един чичко я отдели и ме привика, явно е видял нещо съмнително в нея. Показа ми снимка на нещо кръгло – изобщо не се сетих какво ще да е това в багажа ми. Ровихме, ровихме и се оказа безжичната мишка на лаптопа, която нося в метална кутийка от бонбони (за да не се счупи или повреди, щото раницата винаги е натъпкана с неща). Погледна я човека, каза ок и продължих. Но за малко ме смятаха за терорист с 1000 бомби в чантата ;)

Ето го и главния герой:

Изображение

Едно заблудено глори

Изображение

Нямаше много за снимане…

Изображение

Изображение

Изображение

Това музикално чудо пътуваше пред мен. Мъжът ми много се притесняваше и само искаше да си сменим местата. Но не си давам прозореца, дори под заплахата на това нещо:

Изображение

Нощна София

Изображение

За сметка на всичкия дъжд в Берлин, в София беше съвсем ясно, а даже и луната изгря

Изображение

Трите дни и половина в Берлин не ми стигнаха и искам пак и пак и пак :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Любимият Берлин – пак до зоопарка и обратно

Мнениеот akair » 12 Ное 2013 23:34

Браво! Все повече стават любителите на Берлин. Явно ще се ходи там - няма начин... :D
/OFF: Вземайки под внимание сферата на професионалното ти развитие, "звъннаха ми от работата" си звучи направо притеснително... :D
Коя ще бъде следващата дестинация? :)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Любимият Берлин – пак до зоопарка и обратно

Мнениеот makler » 13 Ное 2013 23:17

Браво!
Вие с europeandj направо направихте разбор на моето неделно пътуване.

Понеже май няма да пиша блог. Ще споделя тук какво видях тази неделя.
Изи наистина са направили мини революция с allocated seating. Влаковете до Шьонефелд ми се видяха по-добър избор от рейсовете до Тегел. На полета на Изи тази неделя имаше само 2 места.

Терминал С на Тегел е просто no comment.
България ер пристигнаха с A319 вместо заложения Е190. Пак седях на 3ти ред - доста легрум, май и в бизнеса нямаше толкова много :D. Порещането на борда е с кобрандирана бутилка минерална вода. Друга добра традиция е раздаването на бг преса. Въпреки всичко това плюс 2те чекирани чанти затоваране едва 68 човека.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Любимият Берлин – пак до зоопарка и обратно

Мнениеот Nine » 15 Ное 2013 19:16

akair написа:Браво! Все повече стават любителите на Берлин. Явно ще се ходи там - няма начин... :D
/OFF: Вземайки под внимание сферата на професионалното ти развитие, "звъннаха ми от работата" си звучи направо притеснително... :D
Коя ще бъде следващата дестинация? :)

Мерси! Наистина е чудесен град!
Работата ми е по-скоро административна, така че не е страшно.

makler написа:Браво!
Вие с europeandj направо направихте разбор на моето неделно пътуване.

Понеже май няма да пиша блог. Ще споделя тук какво видях тази неделя.
Изи наистина са направили мини революция с allocated seating. Влаковете до Шьонефелд ми се видяха по-добър избор от рейсовете до Тегел. На полета на Изи тази неделя имаше само 2 места.

Терминал С на Тегел е просто no comment.
България ер пристигнаха с A319 вместо заложения Е190. Пак седях на 3ти ред - доста легрум, май и в бизнеса нямаше толкова много :D. Порещането на борда е с кобрандирана бутилка минерална вода. Друга добра традиция е раздаването на бг преса. Въпреки всичко това плюс 2те чекирани чанти затоваране едва 68 човека.

Благодаря!
Щеше да е хубаво поне да пуснеш някоя и друга снимчица. Аз имам да пиша за Дубровник от юни и още един Берлин от октомври-ноември (съвсем пресен, пък и оранжев).
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron