Латинска Америка и Полинезия

Re: Най-голямото ми пътуване през живота

Мнениеот Topfly » 16 Ное 2013 12:59

autom8 написа:Наистина невероятно пътуване, може би веднъж в живота. Благодаря, че го сподели!


Надявам се да посетя пак по някое време Латинска Америка, но толкова много едва ли ще летя. Не е рационално в един и същи ден да пътуваш от Кито до Сантиаго де Чиле, след това до Мексико Сити и Канкун вместо да хванеш един директен полет от Кито за Мексико, но безплатният ми билет ме задължаваше да мина винаги през Сантиаго да Чиле (Общо 7 пъти :))
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Латинска Америка и Полинезия

Мнениеот Topfly » 17 Ное 2013 11:17

Изображение
Банята на евтин хотел в Ла Паз. В горното устройство директно са вкарани 220 волта и на момента загрява студената вода. По време на къпане усещах малко електричество във водата, но за щaстие още съм жив :mrgreen:

Изображение
В Ла Паз имаше доста хора, които си носеха мобилните телефони вързани с верижка за ръката. В началото си мислех, че го правят заради високата престъпност, но по късно разбрах, че това са подвижни телефонни кабини! :o Хората, които нямат пари за собствен GSM спираха един такъв човек и срещу няколко песо му ползваха телефона. На снимката пътникът на колата ползва телефон под наем ;-)
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Латинска Америка и Полинезия

Мнениеот Topfly » 17 Ное 2013 12:39

makler, ми писа лично съобщение, но ще отговоря публично, защото може да интересува и другите.

Здравей
Имам няколко въпроса към теб:
1. Твоето мнение за прословувата Бора бора, защото имам много познати в такава фикс идея.
2. http://openflights.org имаш ли регисрация в подобен сайт?
3. Повече инфо за това какви са били на времето бонус програмите.


1. Много красиво място, което си струва да се веди веднъж в живота, но ако бюджетът ти е ограничен не бих го сложил в ТОП 10. Добрите хотели са екстремно скъпи, но дори и по евтините са много скъпи. Най-евтиното, което намерихме беше за 80 долара на вечер стая 2 на 3 квадрата с едно голямо легло и обща баня и тоалетна с още 4 стаи. 5 звездните хотели са за около 1000 долара и нагоре за вечер.
Нощният живот клони към 0. Вечеря в ресторант няма да ти се размине под 200-300 долара, а цените в магазините са двойно по високи спрямо Париж, но изборът в магазините доближава този във Франция.
В Тайланд например има не по малко красиви острови на 5-10 пъти по ниска цена, а нощният живот е с пъти по добър.
Бора Бора за мен е място за възрастни милионери, които търсят спокойствие и красива природа. След 2 дни на мен ми стана скучно 8)

2. Не познавам този сайт.

3. Много подробности не знам за тогавашните програми, но 4 души пътувахме за Австралия, като попаднахме в някаква промоция и получихме 10-20 000 мили безплатно, като общо имахме около 45000 мили на калпак ако добре си спомням. Разбрах от Бритиш, че може да си обединяваш милите и затова обединихме в две сметки милите, но още не ни стигаше малко за околосветски билет и затова направихме още веднъж 4 души пътуване до Португалия през Лондон с Бритиш.
В последна сметка събрах мили за два околосветски билета, но полета не стана околостветски, защото много исках да са включени Бора Бора и Великденския остров, а от там не ми дадоха срещу мили билет до Австралия или Нова Зеландия. Единствената възможност беше с директен полет от Сантиаго де Чиле.
В крайна сметка не стана околосветски, но избрахме най-скъпите полети по това време. Ограниченията бяха отиването и връщането да е от максимум по 8 сегмента, като не може да се връщаш на даден континент в една посока.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Латинска Америка и Полинезия

Мнениеот akair » 17 Ное 2013 20:01

Уникално пътуване! Old school... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron