London CITY-Rome-Sofia

London CITY-Rome-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 25 Дек 2013 18:02

Доста дълго дебнах за да си купя билетче за коледните и новогодишните празници като Алиталия предлагаха най-приличните цени- около 220 британски лири. Другите варианти бяха Бритиш около 260 и Wizz Air над 300 британски лири. Мен ме избива на смях като видя на сайта им цена над 200 лева. Easy Jet имаха сносни цени, но туй като уча в Нотингам няма как да стигна за ранен полет.
В крайна сметка се спрях на Алиталия като очакванията ми бяха високи. Интересно беше, че щях да пробвам и Лондон Сити, което се оказа много интересно летище.
Тръгнах от Нотингам към 4 часа сутринта с автобусче, тъй като влаковете бяха безумно скъпи, над 40 паунда за една посока. Автобуса беше 5 паунда, като неприятното е че пътува около 3 часа, докато влакът го взима за час и половина. Общо взето всичко беше на магия, защото автобуса закъсня с 40 минути и аз вече се бях засилил към гарат да хващам влака, но в крайна сметка дойде.

Лондонско задръстване
Изображение

Kings Cross Railway Station
Изображение

Изображение

London City Airport Underground Station

Изображение

на чек ин-а се оказа, че работи българка и ни каза, че последните дни била голяма лудница, заради мъгла са били отменени почти всички полети. Като цяло Сити е много компактно и удобно летище. Бърза проверка, без огромни опашки, много предимства пред Хийтроу и останалите летища.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тази снимка е специален поздрав за всички мрънкащи, че Бургаското летище изглейда като Карфур. Е това на какво ви прилича. На мен на логистичен център на Лидл.
Изображение
Изображение
Изображение
London down town
Изображение
Изображение
Изображение
Голямо представителство на Бритиш
Изображение
Londoon :rock:
Изображение
Изображение

изборът беше между 10 мини бисквитки или 10 мини солени изрезки. Една дама пред мен им отказа и вика дай сандвич... обясниха и че няма такива "екстри". :D
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 5457_n.jpg
Величествените алпи
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Genoa
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Интересно беше, че в Рим самолетът спря на ръкав. Излязохме от самолета и що да видиш ръкава преграден с лента, а пътниците по едни стръмни стълби слизат долу и се качват в автобус :???? не ми стана ясно какво беше това.бординг за София се състоя в някаква пристройка тип хангар, около нас имаше полети за Букурещ, Белград, тоест третират ни като страни от трети свят. И това става тенденция. Миналата година в Берлин...., Осло..... Много е неприятно как разделят пътникопотока...много грозно
Полетът изпълняваше самолет на Air One . Еърбъс 320-200. Имаше мониторчета на всяка седалка, което наистина беше на път да ми промени цялосното мнение. За първи път видях самолет пълен до последната седалка. Нещо им се беше бъгнала системата и всички хора, които си бяха запазили места предварително трябваше да станат и да изчакат да седнат другите ?!?!?!
След три дни без сън след като най-накрая ми намериха мясно заспах и повече снимки нямам. Тук идва и най-неприятната част от пътуването. Без да бързам спокойно се довлачих до лентите за багаж, които обаче така и не дойде. Сигурно бяхме над 50 човека, които останахме да чакаме и впоследствие ни стана ясно че багаж няма да дойде. Оказа се, че всичи бяхме пътници със трансфери. Познайте колко време трябва едни човек да обработи 50! човека. Ами кацнахме в 6. Аз излязох в 10, а след мен имаше още 10-20 човека. В крайна сметка куфарът ми дойде след 2 дни, като доста неща липсваха. От ми поскаха кода на куфара, с предтекст, че не могат да го намерят и им трябва допълнителна информация. Няколо дни се опитвах да се свържа с Алмизерия, без успех...Сега са празници и не мисля, че някой ще ми обърне внимание, но от 1-ви ги почвам здраво...

НИКОГА ПОВЕЧЕ С АЛИТАЛИЯ

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ :)))
Последна промяна kriskris94 на 27 Дек 2013 21:04, променена общо 1 път
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: London CITY-Rome-Sofia

Мнениеот niki_m » 25 Дек 2013 19:06

Е, щом не са ви хвърляли от самолета, пак е добре.
За Бургас, не е Карфур, а Кауфланд. И да, зле е! Жалко за стария красив терминал с тераси, палми, изглед към пистата и красивите самолети.
За АлИталия - нали помниш един мой трип, в който писах, че на нас в бизнеса ни дадоха избор между минерална и газирана вода, а в тур.класата само обикновена! :drinkers:

За летището в Рим, пуснах преди време статия, че са ни преместили в трета глуха заедно със страни от 4-тия свят..., но със успокоението че там са и всички които идват от и към ЮК!
А когато излиташ от Рим, първо влизаш в Т1, там те обработват, и после те пращат към Т3...
Та такива работи.
Важното е, че си се прибрал здрав и щастлив, въпреки без учебниците в куфара.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: London CITY-Rome-Sofia

Мнениеот makler » 26 Дек 2013 11:53

Поздравления за LCY!!!!!!

Тази снимка е смециален поздрав за всички мрънкащи, че Бургаското летище изглейда като Карфур. Е това на какво ви прилича. На мен на логистичен център на Лидл.

Тук немога да се съглася с теб, защото трябва да се прави разлика между летище в центъра на един град построено доста години преди ти да си се родил и нещо завършено през 2013 г. Скоро му предстои разширение и няма да изглежда по този начин.
На морските ни летища нещата които не ми харесват са :
1. Нямат никаква идентичност ако кацнеш през нощта няма да разбереш къде точно си кацнал.
2. За разлика от LCY и от старите терминали докато, чакаш няма да можеш да видиш нито един самолет.

Полета на връщане пак ли ще е до LCY и ще има ли блог?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: London CITY-Rome-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 27 Дек 2013 21:02

makler написа:Поздравления за LCY!!!!!!

Тази снимка е смециален поздрав за всички мрънкащи, че Бургаското летище изглейда като Карфур. Е това на какво ви прилича. На мен на логистичен център на Лидл.

Тук немога да се съглася с теб, защото трябва да се прави разлика между летище в центъра на един град построено доста години преди ти да си се родил и нещо завършено през 2013 г. Скоро му предстои разширение и няма да изглежда по този начин.
На морските ни летища нещата които не ми харесват са :
1. Нямат никаква идентичност ако кацнеш през нощта няма да разбереш къде точно си кацнал.
2. За разлика от LCY и от старите терминали докато, чакаш няма да можеш да видиш нито един самолет.

Полета на връщане пак ли ще е до LCY и ще има ли блог?


На връщане съм с Bulgaria air до Амстердам и оттам до Лондон Хийтроу с KLM. Болг ще има естествено ;).
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: London CITY-Rome-Sofia

Мнениеот akair » 06 Яну 2014 02:44

Интересна разходка. Браво!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта