С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот kriskris94 » 29 Яну 2014 21:00

Вече мина сесията и най-накрая имам време да ви споделя поредното пътуване до Острова.

Отново подари силното желание да се лети избрах пътуване с прекачване.
Маршрутът този път е следния. SOF-AMS c Bulgaria air :drinkers: :-D и след това AMS-LHR c KLM.

Имах лек проблем с багажа, оказа се че КЛМ вече не разрешават чекиран багаж ако не си член на frequent flyer . Бързо бързо се регистирах и всичко беше точно. Даже на гишето на българия ер ме пуснаха с 4 кг свръхбагаж.

И така...


За първи път виждам летището толкова пълно! Имаше опашка от 15-20то чек-ин гише до проверката след ескалаторите. Този път не бяха изключени и беше много весело горе :axe: Най-накрая започнаха да пропускат по малко хора още отдолу...но имаше хора, които си взимаха асансьора и се озоваваха по средата на опашката :D Това предизвикваше много мрънкане.
Изображение
Изображение

Много странно бяха разграфени пътеките към проверката...имаше два много къси пътеки и 3 доста по дълги, така че хората избираха да си стоят и да изчакат. В един момен се появи една служителка, която започка да подвиква..Here people, here....I need 20 people here... :-D Хората сами да се преброят.
Изображение
На проверката много хора се стъписаха от разговора на двама служители. Къде са хорили вчера, коя били забили и така нататък :D . Този сладък разговор бе прекъснат от наличието на нож в чантата на човека пред мен...значи все пак внимават!

Доста време мина и трябваше с леко подтичване да стигна до Дютиту :lol:
Изображение

Бордингът започна с лееко закъснение, но нищо фрапиращо за момента.
Изображение
Усмихнати и добронамерени служители (niki_m)
Изображение

Времето навън е "боза"
Изображение
Изображение

Много странна практика! Първо чакахме за проверка, след това бординг в кошарата, след това с ледения ръкав над 20 мин!!!
Изображение
Изображение

Стана ясно, че закъснение ще има...
Изображение

Първа приятна изненада....
Изображение

Неприятно пространство между седалките....просто на това ТРЯБВА да се обърне внимание!
Изображение

YES BABYYYY :roll: :shock: :lol: :P
Изображение
(втора приятна изненада!)

Безснежна Витоша скърби...
Изображение
Изображение
Дооообрееееееееее :tonqe: (ники_м)
Изображение
ОК ОК ОК :!:
Изображение

Предупредиха ни за сериозен вятър в Амстердам :!:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това беше най-напрегнатото ми кацане евър....Българите буквално захождаха настрани така че от моята страна крилото сочеше даголу, а небето не се виждаше :?
Изображение

Ноо българите презимиха саполета безупречно! :wink:

Самолетите си кацат, а службите си тренират пожари
Изображение
Изображение

Вече бяхме закъснели с 20 минути...
Изображение

Отне ни още толкова да стигнем го гейта и стана ясно, че си изпускаме връзката..... :roll:

Набързо се сдобихме с нов час благодарение на автоматите, които спестяват време и пари за заплати!
Мак Доналдс на космически цени, но пък прекрасна гледка!
Изображение
Изображение
Посетители с крила
Изображение

Голямо чакане....3 часа...имам чувството, че научих този развален немски наречен Холандски :-D
Изображение

Доста полети до рандом места в Англия...Лийдс, Братфорд, Джързи...., за жалост не и Ийст Мидландс
Изображение
Ето разади този симпатяга си заслужаваше дъжда и вятъра...
Изображение
Изображение
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3775_n.jpg
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Но комент....
Изображение

Мммм няма първо и второ, но пък има бираа :drinkers:
Изображение
Изображение

Много приятен и кратък полет :)

Съседите
Изображение
:wink:
Изображение

Засякох доста колеги прибиращи се от...
Изображение
Изображение

Този път си използвах електронния паспорт...наистина доста време спестяваш, а и на български даже те поздравява машината :o

И така дългото прекосяване да Лондон започва...
Изображение

St Pancras Railway Station
Изображение

Първа класа Лондон-Нотингам 12 паунда :rolleyes:
Изображение
Изображение

Кафето, Чаят и бисквитите са безплатни. Вечерята струваше 5 паунда...без пари...
Изображение
Изображение

И така дори и с леки премеждия си пристигнах доволен,но уморен.

България ер- вижда се, че се стараят, имат страхотни пилоти, но има мноого път да извъвят за да се мерят с КЛМ например...
КЛМ- Добре, харсеват ми!

Благодаря за вниманието! :wink:
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот autom8 » 29 Яну 2014 23:36

Готино и интересно пътуване. :)

Само не разбрах по какво сравняваш FB и KLM? По fleet size ли, по дестинации ли, по реноме и известност ли? Несравними са поначало.

П.П. кой ти гледа първо, второ като има бира ;)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот slavild » 30 Яну 2014 19:40

Чудесно!
Супер рипорт! Благодаря!
С удоволствие го четох.

P.S. Фокера не ми е любимия самолет, но е красив, определено. Колкото до FB - много се стараят, но кетъринга "дава назад" с годините, а инчовете са за low coast. А много ми се иска да се гордеем с тях и да си върнат "признанието" на БАЛКАН отпреди 30 години.
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот akair » 30 Яну 2014 21:25

Браво за рипорта! Не знам коя а/к е по-добра от КЛМ и ФБ, но моят фаворит в този случай е железницата - порцеланови чаши за кафе, ... :D
Чакаме следващото пътуване... Само не знам бТВ как са те пропуснали за техния репортаж "изгубено богатство" :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот makler » 30 Яну 2014 23:07

akair написа:......Не знам коя а/к е по-добра от КЛМ и ФБ, но моят фаворит в този случай е железницата - порцеланови чаши за кафе, ... :D

+1

Радвам се, че някои хора не са изпълнили заканите си да ти наливат разни течности по време на полет! :)
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот europeandj » 04 Фев 2014 10:12

Даа, чудесно пътуване наистина. AMS - London (all) си е класика. България Ер изглежда са се постарали. Браво на тях, на това можем да кажем, че има напредък. Онзи ден бяха сложили и Ембраери на ръкави в София, което също е доста добре поне според мен, мразя автобусите... При първа възможност ще взема някой международен полет с тях, ама нещо не съм им таргет от към дестинации.

Хубав рипорт наистина! Влака е добър завършек
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот niki_m » 04 Фев 2014 12:44

Хубав трип-рипорт.

Имам няколко питанки:

- След няколко месеца, единият ми от полетите до Лисабон ще бъде през Амстердам /БгЕр+КЛМ/. Направи ми впечатление, че когато закупих общият билет, КЛМ директно ми дадоха две места - едно в самолета на БГЕр и едно в самолета на КЛМ. Имаше ли при теб такова нещо?
Обратният ми полет е с ЕрФранс през Париж, но за там не ми дадоха места.

- Другото интересно нещо е, че въпреки, че съм от доста време член на FlBlue програмата, ако погледна резервацията си през сайта на ЕрФранс - там нямам право на багаж на самолета на КЛМ, докато през сайта на ФлБлу и КЛМ - имам право на багаж на самолета.

- Иначе, КЛМ само крекери и бира ли дадоха? То вярно че е час и нещо, ама хептен диетично са го подкарали. Нещо като австрийците с ябълката или вафлата, а който иска - да изръси 15 Е към билета и ще яде повече.

- Имаш право за теснотията в Ембраерите, и аз го писах още като се качих на първият пристигнал ембраер.

- Така и не разбрах обаче, с какво ти харесаха КЛМ?

- Освен това няма как да сравняваш компания, която е повече от 50 години на пазара, с една сравнително нова и развиваща се АК. :-)
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот kriskris94 » 05 Фев 2014 19:57

niki_m написа:Хубав трип-рипорт.

Имам няколко питанки:

- След няколко месеца, единият ми от полетите до Лисабон ще бъде през Амстердам /БгЕр+КЛМ/. Направи ми впечатление, че когато закупих общият билет, КЛМ директно ми дадоха две места - едно в самолета на БГЕр и едно в самолета на КЛМ. Имаше ли при теб такова нещо?
Обратният ми полет е с ЕрФранс през Париж, но за там не ми дадоха места.

- Другото интересно нещо е, че въпреки, че съм от доста време член на FlBlue програмата, ако погледна резервацията си през сайта на ЕрФранс - там нямам право на багаж на самолета на КЛМ, докато през сайта на ФлБлу и КЛМ - имам право на багаж на самолета.

- Иначе, КЛМ само крекери и бира ли дадоха? То вярно че е час и нещо, ама хептен диетично са го подкарали. Нещо като австрийците с ябълката или вафлата, а който иска - да изръси 15 Е към билета и ще яде повече.

- Имаш право за теснотията в Ембраерите, и аз го писах още като се качих на първият пристигнал ембраер.

- Така и не разбрах обаче, с какво ти харесаха КЛМ?

- Освен това няма как да сравняваш компания, която е повече от 50 години на пазара, с една сравнително нова и развиваща се АК. :-)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: С НАЦИОНАЛНИЯ ПРЕВОЗВАЧ и холандски привкус до Острова

Мнениеот kriskris94 » 05 Фев 2014 20:15

niki_m написа:Хубав трип-рипорт.

Имам няколко питанки:

- След няколко месеца, единият ми от полетите до Лисабон ще бъде през Амстердам /БгЕр+КЛМ/. Направи ми впечатление, че когато закупих общият билет, КЛМ директно ми дадоха две места - едно в самолета на БГЕр и едно в самолета на КЛМ. Имаше ли при теб такова нещо?
Обратният ми полет е с ЕрФранс през Париж, но за там не ми дадоха места.

- Другото интересно нещо е, че въпреки, че съм от доста време член на FlBlue програмата, ако погледна резервацията си през сайта на ЕрФранс - там нямам право на багаж на самолета на КЛМ, докато през сайта на ФлБлу и КЛМ - имам право на багаж на самолета.

- Иначе, КЛМ само крекери и бира ли дадоха? То вярно че е час и нещо, ама хептен диетично са го подкарали. Нещо като австрийците с ябълката или вафлата, а който иска - да изръси 15 Е към билета и ще яде повече.

- Имаш право за теснотията в Ембраерите, и аз го писах още като се качих на първият пристигнал ембраер.

- Така и не разбрах обаче, с какво ти харесаха КЛМ?

- Освен това няма как да сравняваш компания, която е повече от 50 години на пазара, с една сравнително нова и развиваща се АК. :-)



Ники,

Що се отнася до първото ти питане: Да и на мен системата директно ми даде места и за двата полета, но можех да променям само за полета с КЛМ. Пробвах се и за полета с БГ ер, прехвърли ме на станицата на Аър бг, но ми изписваше грешка. Не знам от къде идва проблема.
Второ, най-вероятно имаш право на багаж,но системата се оплита през сайта на французите, най-добре им пиши един мейл или им се обади. Аз пробвах да звънна първо на Бг ер за моя проблем, но познай дали ми дигнаха.... :-D Ко?Не! Така, че си звъннах в Амстердам и оттам ми обясниха.
Трето, полетът Амстердам-Лондон е не повече от 40-50 минути. Мисля, че наличието на какъвто и да било кетъринг е достатъчно :wink: Все едно София-Варна...
Четвърто, полетът ми с България еър бе изпълняван с най-големия самолет на българите А320...не с ембрарър...там положението ни е ясно, дори и на теб нали :wink:
Харесах КЛМ цялостно...много просторно, добър кетъринг, решаване на проблема ми с един клик, не ми загубиха багажа и така нататък. Ясно ми е, че това е просто един полет, но все пак...
Не се сърдя на България еър. Също знам, че това е просто един полет, че закъснението ми е поредица от събития някои зависещи, някои не зависещи от Националите, така че като цяло чакам следващото прибиране с тях през Април и после Май от Лондон ;)

Поздрави!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron