На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 13:50

Изображение

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ч А С Т - 3 - : Г Р А Д О В Е Т Е
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Маршрутът на кораба беше: Генуа - Марсилия - Барселона - Тунис - Палермо - Чивитавекия - Генуа.
Ще се опитам да ги разделя и за всеки град по отделно да напиша по няколко реда и да прикрепя снимки отдолу.

Ще пускам всеки град като отделен пост в тази тема, за да е по-прегледно.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 13:51

-> Г Е Н У А, Италия

Генуа, Геноа, Дженоа, Дженова и сигурно има още варианти да бъде изговорено това име написано на италиански като Genova. За мене си е Генуа, то при толкова имена човек може да си позволи да си избере едно, което му е най-лесно.
Градът беше наистина впечатляващ. В стария град имаше улички, по които буквално не можеха двама души да се разминат. Всички бяха много, ама много тесни. Типично по италиански, но много по-тесни. Градът е голям, изобщо не е малък. Построен е в хълмиста местност и има 6-7 линии на градския транспорт, които те наричат Lift. Те напрактика представляват въжени влакчета, подобни на онава в Будапеща само че тук се возиш безплатно с daily travel card за градския транспорт, която струва 4,50 евро. Тези въжени влакчета ми бяха най-интересни, отдолу ще видите снимки и сами ще прецените.
Градът имаше и доста небостъргачи. Пристанището беше огромно, а там имаше и един пиратски кораб (тунизийски уж), който доста обстойно разгледах. В аквариума и биосферата не влизах, защото входа на аквариума беше 23 евро, а нещо се бях стиснал преди круиза от незнание какво ме чака там, а биосферата ми се видя безинтересна (около 5-6 метрово кълбо вътре с разни растения и птици).
Както много италиански градове и в Генуа има триумфална арка. От нея има един булевард, по който се стига до плажовете, които не са май много интересни и от там започва едно Corso Italia в посока изток, който е един булевард с много широк тротоар и смного красиви плочки, който върви покрай морето. Юрнах се да го вървя. Минах около 3-4 километра по него и се върнах от предпоследната спирка на градския транспорт. Иначе в града препоръчвам Пиратския кораб, Корсо Италия, Триумфалната арка, заедно с Via XX Septiembre, която се води нещо като главна улица, която започва от Piazza de Ferrari - следващото място, което препоръчвам. Също така въженте влакчета са много голяма атракция, тъй като са малко по-особени. Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 14:10

-> М А Р С И Л И Я, Франция

Разходих се само 3-4 часа из града. Както споменахв Част 2 - транспорта беше free shutle от кораба до града през цялото пристанище, което наистина беше огромно. Марсилия не ме впечатли особено. Мръсотия, цигания, пък и бях в неделен ден, когато града беше като изоставен. Имаше даже битак. Негри предлагаха безбандеролни цигари и всякакви други боклуци точно пред арката (Да, и те си имат арка).
Аз нямах и много време да разглеждам. Не отидох до Notre Dame de la Mont, тъй като нямаше време, но сигурно ще е красиво там.
Много ме впечатли - Vieux-port Hotel de Ville - Старото пристанище. Площадът почти се слива с морето. Няма никакви парапети и огради и вървеейки си можеш да се изсулиш във водата, ако блееш. Наистина е някак магическо и много приветливо място. Успях да видя този площад, арката и централната гара и Place de la Republique - ако не се лъжа, от където започва и някава главна улица.

Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 14:27

-> Б А Р С Е Л О Н А, Испания

Страхотен град! Имах много малко време - едва 4-5 часа чисто в центъра, но мисля пак да отида хем да пробвам и Vueling. Няма какво да кажа за този град наистина. Нищо особено не можа да ми направи впечатление, но наистина беше адски красиво. От пристанището има шатъл за 3 евро ретърн до площада на старото пристанище, където има и метростанция. Градът ми се вида скъпичък обаче. Метрото беше доста скъпо. 10 евро за 10 пътувания. В Марсилия беше 5 евро за цял ден, в Генуа 4,50 евро за цял ден и дори с друи да го сравнявам пак идва скъпичко. Имаше двудневна карта за 14 евро, което е поносимо за 2 дни, но за 1 ден нещо не го бяха нагласили.

Сложил съм и доста снимки на самолети, но бяха твърде далече и 30х зуум не ми стигна. Не съм успял и да ги фокусирам добре.

Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1794780_10201110295781927_1575756729_n.jpg

Изображение

Изображение

Изображение[/img]

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 14:53

-> Т У Н И С, Тунис

Както споменах платих доста пари за глупава екскурзия, поради което не видях нищо освен магазини и един Картаген. Посетихме и Бардо музея, който беше много скучна работа, а прекарахме половин час вътре. Селото Сиди Бу Сад също няма да го коментирам, защото там напрактика няма нищо.

Картаген обаче... Много красиво и зареждащо място. Именно там усетих духа на Африка, някак си се чувствах прекрасно там. Много история, много останки, много красоти и в комбинация със страхотното време беше уникално изживяване.

Тунис иначе от няколко дни вече си имат конституция и до месец-два им предстоят първите демократични избори. Нещата изглежда ще се стабилизират там и се надявам скоро да имаме лесни авиовръзки, защото възнамерявам да отскоча. Градът изглеждаше супер, но всичко минахме транзит и нищо не разгледахме. Иначе е голяма мръсотия, в това отношение подлежат на сериозна критика, обаче за мое учудване пътищата им са страхотни. Сравними с английските магистрали от към настилка, маркировка и липсата на каквито и да е кръпки и дупки.

Интересно ми беше защото за първи път стъпвах на Африка, както и в арабска държава, макар че според екскурзовода те били бербери, а не араби. Всичко там е някак различно. Пейзажът няма общо с Европа и именно това ме привлече и ми беше интересно.

Днес малко ме мързи да пиша, тъй че ако имате въпроси питайте. Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 15:01

-> П А Л Е Р М О, Италия

Това ще е и последната часто от трип репорта ми. От Чивитавекия нямам снимки. Слезнах за бързо в пороя само за една работа и повече не съм мърдал от кораба.

Палермо, Сицилия. Добра атмосфера, приятно градче и аз лично не открих нищо интересно за разглеждане в интерент. Направих 2-3 гръгчета през няколко площада и това беше. Останалото време оползотворих наслаждавайки се на wi-fi връзка, която беше сериозен кът на кораба. Просто нямаше. Интернета струваше 170 евро за 24 часа, което мене ме шокира и реших, че мога и без него.

Ето снимки от Палемро:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

КРАЙ!

Благодаря Ви за Вниманието!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот makler » 08 Фев 2014 15:31

Браво събра овациите с това пътуване.
Добре ти е почнала годината :)
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот europeandj » 08 Фев 2014 15:45

makler написа:Браво събра овациите с това пътуване.
Добре ти е почнала годината :)


Благодаря! То просто беше по-мащабно иначе не е нещо кой знае какво спрямо други репорти, които сме чели тук из форума. Иначе годината стартира блестящо за сега. Да видим на къде ще отиде...
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: На борда на MSC из средземноморието (ЧАСТ 3: Градовете)

Мнениеот akair » 08 Фев 2014 17:59

Интересно пътуване! Супер! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта