VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

Мнениеот merlin » 27 Фев 2014 14:58

След дълга пауза, реших и аз да пиша за моят опит с АirSerbia, дано да ви е интересно.
Покрай коледните празници полетите VIE-SOF с AUA или Ербега са изкупени месеци преди това, дори в случаите на AUA има около 10 човека на полет,за които няма места и бъдат пренасочвани през Мюнхен или Истанбул (студентите се радват на коменсацията от 250€). Още по-интерсно е, ако се купува билет седмица преди полета...
Това беше едната причина да си купя билет за сръбските авиолинии, другата е ясна за всеки от форума, след инвестиция от страна на държавата в размер на 200млн и с мениджърска помощ от Етихад, се очакваше сърбите да предлагат един различен продукт с доста разширен обхват на дестинациите, в този случай до Азия- SAW.
Няколко дни преди полета ми се случи нещо, което промени изоснови изживяването по проверките за сигурност на летищата...прерязах си сухожилие на ръката и след 6 часа ходене по болници и 40мин операция, накрая бях оборудван с това:

Изображение

Тъй като, ако мога, пътувам само с ръчен багаж, нарамих раницата и в 9 бях на летището. За човек, свикнал с регистрацията online, започвам да се дразня, когато някоя компания не предлага такава опция, в последно време дразнещо е и разпечатването на билетите, колко по-лесно е човек да иде и да покаже баркода на телефона си. Това се прощава на сърбите, защото са "нова" компания, някои национални превозвачи също тепърва преминават в крак с времето. :wink:

След мрънкането в по-горните ми редове, ето нещо, което ме накара да се усмихна рано сутрин на виенското летище:

Изображение

Предпочитам да летя от Т1, новото недоразумение, което също е строено като софийското летище от STRABAG, определено е срам за цената си, а старият термина е просторен и доста добре запълнен с пътуващи извън Шенген.
Естествено понеже ще се пътува с АТR и въобще към Източния блок, бяхме в клетката на бедните, както я нарича мой познат, откъдето имах чувството, че целият бивш СССР си отиваше за католическата Коледа вкъщи, а това е полета до EWR, ако не се лъжа:

Изображение

След доста чакане, заобиколен от ботокс, LV & Hermes (традиционни руски марки), ни качиха на автобус и в северния край на летището ни чакаше ето това:

Изображение

от замърсения прозорец се виждаше и това

Изображение

За съжаление времето беше ужасно и се извинявам за качеството на снимките...
Затоварването в овехтелия самолет беше на 80%, като много от хората бяха за 1-2 път в самолет, което показва, че поне маркетинговият им отдел си върши работата.
Прилично място;
Изображение

Както споменах, самолета беше доста овехтял, но ребрандирането тече в пълна сила и навсякъде вътре беше облепено с новото лого. След кратко качване на височина сервираха напитки и храна, тук има какво да учат, стандартен сандвич с кекс:
Изображение

Без турболенция и след неспирни облаци, които се простираха чак до северния край на Никола Тесла, кацнахме в BEG, където си личеше, че са почнали да правят хъб, след като всички ATR се събраха и излетяха в рамките на час:
Изображение

След ремонта летището е доста освежено, пълно е с магазини и хора, доста по-живо се чувства от софийското (заради липса на разделение на терминалите), а AirSerbia са направили специално гише за трансфери. Пред всеки изход има скенер и тук дойде моя проблем...20мин ме проверяваха за бомби, дрога и дали върха на шината ми не е скрит нож :lol: Но всичко се компенсира с доброто отношение и избираните с конкурс за Мис Сърбия служителки на летището, единствен минус е, че няма WiFi, а роуминга е пословично скъп.
Доста цветна публика на перона:
Карго с френска регистрация в дъното (отново ужасни условия за снимки)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ракетата-носител:
Изображение

Ето го и самолета за Истанбул:
Изображение

Наредени до него:
Изображение

Имам странното усещане, че този самолет ми е познат от някъде :wink: :
Изображение

Изображение

Затоварване около 10%...явно има да се разработва линията, по-голямата част бяха турци, които също бяха с прекачване. Добро обслужване и на двата полета всичко беше перфектно от страна на стюардите!
Над Београд е слънчево:
Изображение

Отново полет над облаци, Марица-Изток:
Изображение

Това, кое ли турско летище е?
Изображение

Над Босфора:
Изображение

И кацане на Сабиха:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Голямо, спокойно летище, имах чувството, че няма никой, но явно не бях в час-пик там. В duty free магазина имаше надценени неща, евтино френско вино, което в Австрия се продава за 2,50, а на летището беше за 7€... Но пък лирата е толкова евтина, че компенсира всичко.
Истанбул определено не е град за живеене, като турист си струва да се види, но на мен ми беше омръзнало с подутата ръка в шината да обикалям безцелно и се отправих към България и Коледа.

Билетът ми за връщане не го използвах, тъй като се наложи да остана един ден по-дълго от заплануваното в България, там изборът беше лесен, еърбеге и 70€ за еднопосочен до Виена, добро обслужване, приятен самолет, безцелна авиокомпания...

На сърбите им трябват още 2г, за да направят конкурентен продукт, трябват им и трансконтинентални полети, за да се отплаща "балканската совалка", която са почнали да градят, пожелавам им успех. Бих ги ползвал отново, но просто голяма част от дестинациите им не са удобни за мен.

Надявам се, че не съм го претрупал набързо, но тогава не ми беше удобно да снимам с една ръка, а закъснението идва от факта, че повече от месец нямаше как да пиша на компютър с това шило на дясната ми ръка, междувременно всичко е наред, очаквайте скоро блог за VIE-ZRH-LCY LTN-BTS :drinkers:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

Мнениеот makler » 27 Фев 2014 23:58

Супер! Ако знаеш само от кога го чакам този блог!

Билетът ми за връщане не го използвах, тъй като се наложи да остана един ден по-дълго от заплануваното в България, там изборът беше лесен, еърбеге и 70€ за еднопосочен до Виена, добро обслужване, приятен самолет, безцелна авиокомпания...

Все пак и FB си имат добри страни.

Надявам се, че не съм го претрупал набързо, но тогава не ми беше удобно да снимам с една ръка, а закъснението идва от факта, че повече от месец нямаше как да пиша на компютър с това шило на дясната ми ръка, междувременно всичко е наред, очаквайте скоро блог за VIE-ZRH-LCY LTN-BTS :drinkers:

Писането на този този блог ще бъде едно добро упражение за ръката. :D
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

Мнениеот akair » 04 Мар 2014 15:50

Ей това е интересно прекачване... Браво! Чакаме историята от Цюрих и Лондон... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

Мнениеот slavild » 13 Апр 2014 00:44

Според мен летището е Чорлу.
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia

Re: VIE-BEG-SAW покрай Коледа с JAT*

Мнениеот slavild » 13 Апр 2014 00:54

Направо си е то!!!
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron