Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот europeandj » 05 Апр 2014 09:51

Ето го и пътуването, с което закрих сезона. Моят си сезон (януари-март), в който за втора поредна година си правя най-интересните пътувания за годината.

Полетите бяха букнати като SOF-BGY-CIA с Уиз и Раян (първият ми път с Раян и със 737) и после FCO-SOF с Уиз.
На отиване обаче имаше мъгла над Бергамо. Кръжахме 20мин и след като подготвиха салона за кацане и се спуснахме надолу в последния момент се реши, че ще ходим на Малпенса. Ура! Ето ми го и първия път на MXP. А по някакъв късмет имах и "гаранция за пристигане на време" към резервацията, което ми дойде доста приятно.

На Малпенса както на всяко по-голямо летище се насладих на големи самолети поне. Бяхме на Т1, който не беше в особено приличен вид, но няма да издиряваме. По отношение на трансфера ни после към Бергамо беше пълен хаос. Италианска му работа! Нямаше информация, но в крайна сметка след 2 часа дойде автобус и ни взе. Пристигнах 2-3 часа преди раянския полет за Рим и общо взето си уплътних времето за прекачване в BGY. Заради мъглата всичко на BGY беше със статус Cancelled и Delayed, но на моя полет закъснението беше не повече от час. Имах късмета и да се возя на един от последните полети на RYR по BGY-CIA, защото ги спряха вече заради конкуренцията най-вече с влаковете.

Направих бърза съпоставка между RYR и WZZ. Като цяло ирландците бият унгарците, защото седалките им са направени така, че да не ти чупят капачките (както новите салони на уиз), менюто им е доста по-богато, кабинният екипаж обръщаше сякаш специално внимание на пътниците и бяха доста по-активни от розовите. Бординга се случи "културно" благодарение на посочените места и не беше необходимо да се блъскаме. 737 обаче не ми хареса. Имам чувство, че когато са на земята А320 вози далеч по-меко така да се изразя лаишки. Летище Чампино също беше много смотано. Малко и старо.

Рим: Ходил съм и преди, но този път повече ми хареса. Предния път не се бях организирал и не видях много. Този път посетих купола на Ватикана, ходих на Пиаца Навона, Испанските стъпала, Пантеона и мисля, че новото беше това. Останалите неща ги бях виждал. Случих се обаче на някакви протести и линия Б на метрото не работеше, което беше доста неприятна изненада, а градският транспорт беше толкова на рядко, че в крайна сметка заложих на таксита.

На връщане на Фиумичино бяхме на изходи G, до които се стига с влак и за щастие бяхме на ръкав. От там има и хубава гледка и към трите писти както и към перона. Като цяло впечатленията ми са повече от полетите отколкото от града. Може би защото бях ходил и преди и още от преди не ме впечатли особено. Както казваше един приятел "То в Рим само съборетини" :D

Ето и снимки, които започват от кацането на MXP, защото не очаквах, че ще кацнем там и не бях приготвил апарата още от София.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето я и нашата машина:
Изображение

И тук без да искам се получи един интересен кадър :D
Изображение

Изображение

Изображение

Ето какво открих в бордното списание на Раян:
Изображение

Изображение

Вече над Рим:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чампино:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Видях и Папата:
Изображение

Поглед от върха на Сант Анджело:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колизеума го реставрират:
Изображение

Изображение

Наклонените стълби към върха на купола на Ватикана:
Изображение

Изображение

Площад Свети Петър:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И вечерта попаднахме на ресторант, където излъчваха Чарли Чаплин:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Фиумичино:
Изображение

Прелет над Чампино:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Калотина:
Изображение

Ботевградско:
Изображение

Летище София:
Изображение

Новият участък на Хемус:
Изображение

:) :) :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот akair » 05 Апр 2014 16:30

Получило се е интересно пътуване. Браво! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот niki_m » 05 Апр 2014 19:13

Хубава италианска разходка. :-)
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот makler » 05 Апр 2014 23:03

Интересно пътуване. Мерси, че го сподели!
Направих бърза съпоставка между RYR и WZZ. Като цяло ирландците бият унгарците

И аз харесвам FR повече от W6, но поради други причини.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот Dina » 06 Апр 2014 17:25

makler написа:Интересно пътуване. Мерси, че го сподели!
Направих бърза съпоставка между RYR и WZZ. Като цяло ирландците бият унгарците

И аз харесвам FR повече от W6, но поради други причини.

Имам обяснение за ситуацията /стриктно мое собствено мнение, с което не ангажирам никого!/. Според мен, зависи от базата, от която сте летели с УИЗЗ. От манталитета на екипажа, от това, къде са работили преди УИЗЗ и колко време са "отлежали" на предишното си работно място с въпросния манталитет. Все пак, откъде УИЗЗ - София си е взел кадрите, ръководния състав, /преди някои промени в него/, инструкторите?...
От други бази на УИЗЗ и по други дестинации летели ли сте? И, ако - да, пак ли сте с недотам положителни впечатления? С уточнението, че не целя в никакъв случай дразги или други нелицеприятни опции с поста си, ще ми е приятно да получа и с интерес очаквам отговор. С уважение, поздрави! :)
Dina
спотър
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Мар 2008 22:21

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот europeandj » 06 Апр 2014 18:22

Dina написа:
makler написа:Интересно пътуване. Мерси, че го сподели!
Направих бърза съпоставка между RYR и WZZ. Като цяло ирландците бият унгарците

И аз харесвам FR повече от W6, но поради други причини.

Имам обяснение за ситуацията /стриктно мое собствено мнение, с което не ангажирам никого!/. Според мен, зависи от базата, от която сте летели с УИЗЗ. От манталитета на екипажа, от това, къде са работили преди УИЗЗ и колко време са "отлежали" на предишното си работно място с въпросния манталитет. Все пак, откъде УИЗЗ - София си е взел кадрите, ръководния състав, /преди някои промени в него/, инструкторите?...
От други бази на УИЗЗ и по други дестинации летели ли сте? И, ако - да, пак ли сте с недотам положителни впечатления? С уточнението, че не целя в никакъв случай дразги или други нелицеприятни опции с поста си, ще ми е приятно да получа и с интерес очаквам отговор. С уважение, поздрави! :)


Благодаря за интереса към този рипорт на всички!

Dina, не се бях замислял над този въпрос. Летял съм само с българския екипаж на Уизз, онзи ден щях и с украинците да летя, но ми се размина за съжаление (поне върнаха парите де). Може и в манталитета да е проблема, макар, че аз не казвам, че екипажа на уизз са кофти. По мое мнение са доста по-добре от тези на националния превозвач (говорим за кабинен екипаж, не за пилотите!). Просто тези на Раян ми се сториха доста по-активни и като че ли обръщаха по-специално внимание на пътниците. Много ми напомняха на екипажа на Луфтханза.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот makler » 06 Апр 2014 19:46

Dina написа:
makler написа:Интересно пътуване. Мерси, че го сподели!
Направих бърза съпоставка между RYR и WZZ. Като цяло ирландците бият унгарците

И аз харесвам FR повече от W6, но поради други причини.

Имам обяснение за ситуацията /стриктно мое собствено мнение, с което не ангажирам никого!/. Според мен, зависи от базата, от която сте летели с УИЗЗ. От манталитета на екипажа, от това, къде са работили преди УИЗЗ и колко време са "отлежали" на предишното си работно място с въпросния манталитет. Все пак, откъде УИЗЗ - София си е взел кадрите, ръководния състав, /преди някои промени в него/, инструкторите?...
От други бази на УИЗЗ и по други дестинации летели ли сте? И, ако - да, пак ли сте с недотам положителни впечатления? С уточнението, че не целя в никакъв случай дразги или други нелицеприятни опции с поста си, ще ми е приятно да получа и с интерес очаквам отговор. С уважение, поздрави! :)


Харесвам FR повече от W6 най-вече заради Боинга и неговите по-голями прозорци, както и заради политика на ръчния багаж при Wizz air и не напоследно място FR лети до Пловдив - моето любимо летище в България! :D

При всичките ми 40 полета с Wizz air немога да си спомня, някога да съм имал проблем или оплакване от eкипажите. Това което ми направи изключително добро впечатление когато миналата година на полета София-Болония една пътничка припадна бе намесата на старшата стюардеса Вероника Филева (участвала е в ТВ предавания и беше избрана за Wizz air ambassador преди 1-2 години) беше повече от професионална и навременна.
Колкото до полетите ми с Wizz air с екипажи от други бази те са 4 - София-Киев-София, Дортмунд-Вилнюс и Бергамо-София изпъленен от унгарски екипаж и те са без забележки. Единствено унгарския екипаж беше повече от стъписан когато видя "пътници" да стават от местата си в момента когато още не е кацнал на пистата, което определено не е вина на екипажа.
В този ред на мисли Qatar airways и Lufthansa са авиокоманите с екипажи от които съм оставал не само недоволен, а направо изумен от техните и действия и бездействия.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Малко Рим с много летене SOF-MXP/BGY-CIA/FCO-SOF

Мнениеот Dina » 07 Апр 2014 08:17

Благодаря за отговорите. Останала съм с погрешно впечатление явно, относно работата на екипажа. :) И понеже не ми се връзваше картината, реших да питам. Желая ви още много пътувания, изпълнени с приятни емоции и безаварийни! Хубави празници на всички!
Dina
спотър
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Мар 2008 22:21


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron