Nottingham-Sofia

Nottingham-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 17 Апр 2014 19:11

Поредното прибиране към дома с България еър. Няколко дни преди пътуването ми изникна ангажимент и трябваше да си сменя полета. Обадих се в София, дигнаха ми от втория опит. След като ми обясниха, че се заплаща такса промяха на полета + разликата в цената на билетите се отказах от промяната. :axe:

От много бързане си бях купил билет за влака с един час по-рано от мой колега, с когото пътувахме заедно до България. По принцип ако случиш на разбран служител няма проблем да ти променят часа на тръгване, но този път дори не ме оставиха да довърша и така се помотах из центъра един час.

Безстрашните патки :D
Изображение

Изображение
Nottingham to London St. Pancras
First Class £10
Free Drinks, Free Snacks :drinkers:
Изображение

Изображение

Това може би ми е последното пътуване от Хийтроу, защото се губи много време с метрото, а и едни 5-6 £ си даваш. До Лутън пътя е с час по-малко, даже и повече, но се не мога да се примиря с идеята, че ще дам 300-400 лева на лилавите.

Изображение

Бихте ли ми обяснили каква е изгодата за пътниците, а дори и за а/к от онлайн чек-ин-а, когато имаш багаж, освен избирането на седалка. Аз и колегата си бяхме изкарали и бординг пас-ове, но въпреки това като отидохме на гишето ни издадоха нови карти и ни питаха дали искаме да седнем заедно. Принтираните листи ги скусаха на 5-6 пъти и ги изхвърлиха. :mrgreen: За мен това си е убийство на дървета...

Прекрасни дестинацийки...
Изображение
Изображение

Познайте дали имаше закъснениее.... а не бе

Изображение

В крайна сметка тръгнахме към гейт 1с и в един момент някакъв човек ни подвикна "ще си намерите ли гейта момчета", и ние "даа естествено", след което се оказа, че това е пича, който ни чекира. Обясни ни, че по изключение 1-гейтовете са в другата посока :-D

Изображение

Изображение

40 минути след планирания час за излитане започна бордингът

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
LHR-SOF
Airbus A319
Затовареност 99%

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пътниците на борда бяха обслужени от трима стюарди. Две жени с прекрасни стегнати кокове, прибрани към тила. Едното от момичетата цял полет измъчваше себе си и останалите, сричайки на английски и понякога повтаряйки някой изрази, а и цели изречения които започваше, но езикът и се оплиташе, както на рекланата на ИНТЕГРАЛ ако сте я виждали :D В края явно не издържа и слушалката пое мъжът, който със завидна увереност успокои чужденците, че в България се горори разбираем английски. Много лошо впечатление прави това и разваля добрите впечатления. Хората масово пиеха червено вино, като ми направи впечатление как екипажа се разбираха от 20 метра без да викат или ръкомахат !

Изображение

Изображение

Това преминаване изкара акъла на доста хора :shock:
Изображение

Изображение

Това са снимките, по-късно заспах, а и стана тъмно. Кацнахме перфектно както винаги с българите, но всички изразиха силно недоволство, когато самолета спря на стоянка, а не на ръкав. Имаше коментари от сорта на виж има 2 самоета на Луфтханса на Ръкави, а ние на собственото си летище спираме на майната си... или не стига, че закъсняха, а сега и ще мръзнем и още такива...

Като цяло добър кетъринг, добър полет, добро обслужване, НО проблемът със разстоянието м/у седалките, лошият език и заъсненията убиват всичките усилия, които полагат за издигане на "реномето".
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот akair » 17 Апр 2014 20:56

Много интересни снимки! Браво!
Колко е разликата в цената между 1-ва и 2-ра класа за влака? И виждам, че ФБ вече имат хартиени чаши, което значи,че кафето вече може и да става за пиене... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 17 Апр 2014 21:35

akair написа:Много интересни снимки! Браво!
Колко е разликата в цената между 1-ва и 2-ра класа за влака? И виждам, че ФБ вече имат хартиени чаши, което значи,че кафето вече може и да става за пиене... :D


Зависи, понякога е голяма от £10 до £100, но други пъти излиза по-евтино от 2-ра :) Аз имам и Railcard, и послзвам намаление. В случая 2-ра класа беше 8 паунда, а 1-ва 10. За чашките да... но те постоянно изчезват, после пак се появяват.... Нали се коментираше, че ще има топла храна скоро, какво стана, отказаха ли се?
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот makler » 18 Апр 2014 09:07

Това може би ми е последното пътуване от Хийтроу, защото се губи много време с метрото, а и едни 5-6 £ си даваш. До Лутън пътя е с час по-малко, даже и повече, но се не мога да се примиря с идеята, че ще дам 300-400 лева на лилавите.

Kак ще пътуваш следващия път?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот Dreamliner » 18 Апр 2014 20:03

Хубав блог, мерси че сподели! :)

Тъй като отъпкваш пътеки, по които ще пътувам от другата година (има шанс точно за Nottingham :mrgreen: ), как купуваш билети за влака - online предварително или на място? Също така, какви са цените на влака спрямо тези на автобуса (National Express примерно)? Гледах, че National Express имат рейсове баш до Heathrow. Защо предпочиташ влака?

Мерси предварително, ще е от помощ! :wink:

П.С.: Определено разбирам защо избираш да не летиш с лилавите. Наскоро пътувах до Италия с тях и откровено мога да кажа, че това са двата най-гадни полета в живота ми и че не бих ги избрал, ако имам други опции :mrgreen:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 19 Апр 2014 02:10

makler написа:
Това може би ми е последното пътуване от Хийтроу, защото се губи много време с метрото, а и едни 5-6 £ си даваш. До Лутън пътя е с час по-малко, даже и повече, но се не мога да се примиря с идеята, че ще дам 300-400 лева на лилавите.

Kак ще пътуваш следващия път?


На прибиране съм с българите пак, но може би лятото ще дебна за чартъри до Бургас директно от Нотингам (East Midlands) или с W!ZZ до Бургас, зашото лятото съм малко морски аз. 8)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот kriskris94 » 19 Апр 2014 02:28

Dreamliner написа:Хубав блог, мерси че сподели! :)

Тъй като отъпкваш пътеки, по които ще пътувам от другата година (има шанс точно за Nottingham :mrgreen: ), как купуваш билети за влака - online предварително или на място? Също така, какви са цените на влака спрямо тези на автобуса (National Express примерно)? Гледах, че National Express имат рейсове баш до Heathrow. Защо предпочиташ влака?

Мерси предварително, ще е от помощ! :wink:

П.С.: Определено разбирам защо избираш да не летиш с лилавите. Наскоро пътувах до Италия с тях и откровено мога да кажа, че това са двата най-гадни полета в живота ми и че не бих ги избрал, ако имам други опции :mrgreen:


Определено купувай онлайн от сайта на East Midlands Trains http://www.eastmidlandstrains.co.uk или от друга компаня в зависимост от дестинацията, защото на място е убийствено скъпо. Може би по-скъпо от билет за България на промоция :axe: Аз лично бях с привилегии, тъй като познавам българи от университета и те много ми помогнаха в началото. Разказваха ми, че те като са пристигали не са знаели и са се изръсили с по £50-£60
за еднопосочен втора класа :rolleyes: Иначе цените на автобуса са много различни, зависи от часа. Пиковите часове са скъпички, но най-гадно с автобус е, че пътуваш примерно 3 часа до Лондон, а с влак ти е 1,45. Аз винаги съпоставям цените и избирам най-евтиния удобен вариант. Има една компания MegaBus , които понякога пускат билети за по £4-£5, което е супер, ама винаги се влачат през всяка паланка и е много изнервящо. А тези Нашанъл до Хийтроу и Гатуик са доска скъпички! Аз поне не съм виждал прилична цена, а и пак казвам, много са бавни. Ние тук в България сме с удефектено мислене за железопътния транспорт :-D Влакът си е избор №1 в Англия, поне според мен!

П.с.: Ако все пак ще идваш в Нотингам, питай да помагаме. Аз заминавам далеч, далеч на Изток живот и здраве догодина, но по изключение от българите в чужбина( и като цяло), в Нотингам е много задружно БГ общество :P Има доста българи към 500 души сигурно сме :)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Nottingham-Sofia

Мнениеот Dreamliner » 19 Апр 2014 22:57

kriskris94 написа:
Dreamliner написа:Хубав блог, мерси че сподели! :)

Тъй като отъпкваш пътеки, по които ще пътувам от другата година (има шанс точно за Nottingham :mrgreen: ), как купуваш билети за влака - online предварително или на място? Също така, какви са цените на влака спрямо тези на автобуса (National Express примерно)? Гледах, че National Express имат рейсове баш до Heathrow. Защо предпочиташ влака?

Мерси предварително, ще е от помощ! :wink:

П.С.: Определено разбирам защо избираш да не летиш с лилавите. Наскоро пътувах до Италия с тях и откровено мога да кажа, че това са двата най-гадни полета в живота ми и че не бих ги избрал, ако имам други опции :mrgreen:


Определено купувай онлайн от сайта на East Midlands Trains http://www.eastmidlandstrains.co.uk или от друга компаня в зависимост от дестинацията, защото на място е убийствено скъпо. Може би по-скъпо от билет за България на промоция :axe: Аз лично бях с привилегии, тъй като познавам българи от университета и те много ми помогнаха в началото. Разказваха ми, че те като са пристигали не са знаели и са се изръсили с по £50-£60
за еднопосочен втора класа :rolleyes: Иначе цените на автобуса са много различни, зависи от часа. Пиковите часове са скъпички, но най-гадно с автобус е, че пътуваш примерно 3 часа до Лондон, а с влак ти е 1,45. Аз винаги съпоставям цените и избирам най-евтиния удобен вариант. Има една компания MegaBus , които понякога пускат билети за по £4-£5, което е супер, ама винаги се влачат през всяка паланка и е много изнервящо. А тези Нашанъл до Хийтроу и Гатуик са доска скъпички! Аз поне не съм виждал прилична цена, а и пак казвам, много са бавни. Ние тук в България сме с удефектено мислене за железопътния транспорт :-D Влакът си е избор №1 в Англия, поне според мен!

П.с.: Ако все пак ще идваш в Нотингам, питай да помагаме. Аз заминавам далеч, далеч на Изток живот и здраве догодина, но по изключение от българите в чужбина( и като цяло), в Нотингам е много задружно БГ общество :P Има доста българи към 500 души сигурно сме :)

Мерси! Пътувал съм в чужбина достатъчно за да знам, че в старата Европа влакът често е по-добре от шосейните транспорти, пък и е по-приятен транспорт според мен. :)

Чакам края на годината - диплома/матури и т.н. - за да видим какво ще правим, Nottingham ми е safe choice в UCAS, но ако се озова там (което не би било невероятно имайки предвид условията на Bath, което ми е firm choice :-D ), непременно ще пиша, защото връзките са важно нещо на този свят независимо къде се намираш.

Благодаря и успех в начинанията!
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта