Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Мнениеот europeandj » 10 Сеп 2014 18:51

Ето и едно пътуване от изминалия месец. Отново любимият Мадрид, но този път отиването беше през Барселона (предишния на връщане летях през Барселона).
Този път покорих много цели:
*Доразгледах си Барселоната
*Първи път с AirEuropa
*Първи път с компания на SkyTeam и съответно първите точки по Flying Blue
*Втори път на широкофюзелажен самолет, но за първи път на А330
*Втори път с любимата Vueling, но този път от София.

Изображение

Като цяло едно пътуване посветено на Airbus и Испания...
Снимките са най-вече от А330 и от Барселона. Мадрид ми е добре познат и не съм снимал, от полета на България Ер също нямам снимки.

Ето и впечатлението от авиокомпаниите и самолетите.
Родната FB се справя все по-добре по отношение на кетъринг. Напоследък и все по ръкави ме качва и стоварва от самолетите си, а и разписанието им за Мадрид специално си е удобно, особено на връщане.
Vueling са ми много приятни. Кетъринга макар и платен и то на по-високи цени е наистина супер. Впрочем кетъринга на Air Europa е 1:1 с техния. Полета SOF-BCN беше много спокоен. Посрещнахме изгрева над Франция и кацнахме по 02 в Барселона, което беше изненада.
AirEuropa имаха супер готини и мили стюардеси. Екипажа беше голям а 330-ката на едно 80% пълна. Всъщност за разлика от Iberia и Vueling, които BCN-MAD летят с 320-Family, но супер често през деня, Air Europa имат по един сутрешен и по един вечерен полет по отсечката само, като го летят с А330-200. Който иска да хваща widebody ето му една идея. Мъъничко, по-скъпи са от жълтите, но си струва. Кетъринга на борда им беше платен и както споменах същия като на жълтите. Само това не ми хареса, че дори едно кафе не дават.
Отвориха изхода час преди полета и аз бях един от първите качили се. Първо извикаха нас, които бяхме на по-задните места. След час наслаждаване на широкия самолет излетяхме в посока изток, където след 5мин направихме обратен завой над морето. Много странен маршрут като цяло. Стори ми се, че захождахме за кацане в Мадрид по 33 (34) пистите, като абсолютно винаги съм кацал по тях и излитал по другите две и капитана направи десен завой и тръгна на север. Полета продължи горе/долу 1:25, а после имахме 10мин рулиране от писта 18L до Терминал 2. Всъщност подминахме Т2 и ни сложиха на стоянките които са южно от Т1 (с тия мои пояснения трябва да си отворите Гугъл мапса май), където изчаквахме 20-25 мин стълба. Нещо хендлинга се забави.
Ето по този начин прекарах близо 3 часа на борда на А330-200.

Ето и малко снимки от пътуването.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето от тук започват снимките от летище Барселона, и полета на AirEuropa с А330-200 за Мадрид.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Мнениеот makler » 11 Сеп 2014 09:31

Браво! Страхотни снимки! Определено избираш интересни комбинации да стигнеш до Мадрид. Air Europa и Vueling са ми то To Do list.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Мнениеот europeandj » 11 Сеп 2014 10:43

makler написа:Браво! Страхотни снимки! Определено избираш интересни комбинации да стигнеш до Мадрид. Air Europa и Vueling са ми то To Do list.


Мерси! Буелинга за мен са най-добрия лоу кост, с който съм летял. Европата я хващай с А330 най-добре.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Мнениеот akair » 12 Сеп 2014 16:33

Вече не е лесно да се намери widebody за вътрешен полет в Европа. Супер! Какви бяха опциите на IFE-то за този кратък полет? :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Вътрешен полет с WideBodyJet и доразглеждане на Барна

Мнениеот europeandj » 12 Сеп 2014 18:24

akair написа:Вече не е лесно да се намери widebody за вътрешен полет в Европа. Супер! Какви бяха опциите на IFE-то за този кратък полет? :D


Ако разбирам правилно питаш за системата за забавление. Опции нямаше. На мониторите се изреждаше картата в три различни мащаба и едно клипче на прелитащ 737. Това беше. То всъщност монитора пред мен не работеше, както и редица други монитори.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron