До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот europeandj » 01 Окт 2014 18:31

Едно пътуване, което дълго време планирах и се чудех как да пропътувам. До последно най-вероятния начин (понеже не исках да летя директно до Виена) беше да летя с AirSerbia. Това че и четирите полета обаче щяха да са с турбовитлов самолет ме спря. Нещо не са ми интересни, та се колебаех между тях и комбинация DLH+AUA или евентуално Уиз и Раян през някъде до Братислава. Накрая обаче избрах нещо, което не считах изобщо за възможен вариант, а именно:

Изображение AB8707 25.Sep: Sofia T2 19:30 -> Berlin Tegel 20:45 / Boeing 737-700, място 02F
Изображение AB8274 26.Sep: Berlin Tegel 06:30 -> Vienna T1 07:45 / Airbus A321, място 33A
Изображение AB8269 28.Sep: Vienna T1 10:50 -> Berlin Tegel 12:05 / Airbus A320, място 26A
Изображение AB8706 28.Sep: Berlin Tegel 15:00 -> Sofia T2 18:10 / Boeing 737-700, място 11A

Аз ако знаех, че третата отсечка ще се изпълнява от Ники нямаше да се колебая и миг да го купя билета, но резервацията ми беше за 4 полета на АВ, но когато бях във Виена започнахме да закъсняваме малко и накрая дойде самолет на Ники, та изглежда, че са имали проблеми нещо и съм намазал най-случайно. Иначе полета си беше с екипаж на Ники, кетъринг на Ники, който е малко по-различен и мисля, че имаше и кодшеър с полетен номер на Ники.

За Виена нищо не мога да кажа. Бях на гости там и разглеждането на града беше малко. Иначе обходих основните забележителности на центъра, качих се на кулата Donauturm, пробвах четирите най-луди (според мен) атракциона в пратера и останалото време отдадох на приятелите, при които ходих. Като цяло градът е хубав, но според мен няма много за разглеждане, поне за хора, които не се интересуват от изкуство като мен.

Някои съфорумци дадоха информация и съвети за прекачването ми на Тегел, за което съм много Благодарен! Всъщност това летище е уникално по себе си. Поне аз не бях ходил на летище с такъв тип организация на трафика като говоря само за главния терминал А. Терминалите C и D са меко казано отвратителни. При терминал А чек-ин гишето, скенера, евентуален паспортен контрол и ръкава към самолета са фактически на едно и също място. Пред всеки ръкав има 4 чек-ин гишета мисля, точно до тях е скенера, паспортен контрол евентуално ако се минава и ръкава. Всичко това е разположено на 5-6 метра. Летището е старо, но е много добре направено и много ми хареса. На отиване за овърнайта си намерих едно супер местенце за спане, което се намира точно до ескалаторите за салоните на oneworld (поне нещо такова прочетох). Там върху парното има метална права решетка идеална за спане, а до него има контакт и също така няма жива душа там. На седалките пред всеки гейт/чек-ин бяха се настанили доста хора и почти нямаше място. Когато питах кой терминал ще работи за през нощта охраната, служителите на гише информация и една чек-ин служителка ми дадоха три различни информации. Това което е сигурно е че терминал С го заключват. Терминали В и Е практически са в сградата на А, която сграда работеше въпреки твърденията на някои служители, че ще затваря, а за терминал D така и не проверих дали работи.

Терасата на летище Тегел обаче беше уникална. Тя е по целия покрив на терминала и струва само €2 входа. Отгоре има изглед и към двете полоси както и към целия перон. От там успях да направя супер фотографии, въпреки, че не съм професионалист. Поназнайвам тук-таме от фотография, а и да първи път се качвах на тераса като изключим тези във Варна и Бургас на старите терминали ама през зимата.

AirBerlin иначе ме впечатлиха много. Личи си немския привкус на всичко. За тези, които не знаят компанията се води Semi-Low cost. Аз бях на тарифа FlyClassic, която беше €150 за четирите отсечки и беше най-ниска и имах право на багаж, безплатен избор на места, чек-ин на летище и всичките екстри, които предлагат традиционните компании.
Кетърингът също ми хареса. За ядене на софийските полети даваха по един малък чипс или вафла, на този за Виена сутринта даваха няква миниатюрна кифличка, а на полета на Ники дадоха направо сандвич, та от там направих извода, че и кетъринга им е различен на двете компании. Пък и чашките, пликчетата, салфетките и всичко си бяха различно брандирани на двете компании. За пиене обичайното - три вида сок, продукти на кока-кола, вода, кафе, чай.
Менютата, сандвичите и алкохолите се доплащаха по желание.
Поне според мен това е най-приятния модел на кетъринг. При нискобюджетните всичко трябва да се плаща и не е много евтино. При традиционните дават там един малък сандвич и ако си гладен често няма опция да си платиш за допълнително. Тук обаче получаваш напитка, която на мен лично ми е необходима на всеки полет, получаваш и нещо за хрупане, пък ако си гладен имаш опция да си купиш нещо.

Инфлайта им беше много добър. Даваха изгледи от Google какво би трябвало да се вижда от кокпита, отляво, отдясно. Даваха карти в три мащаба, а на втората отсечка ни пуснаха даже Том и Джери. На всичкото отгоре доста добри точки дадоха по topbonus. Фактически от три такива пътувания като моите (което струваше €150) се събират точки за един безплатен полет като се доплащат таксите само.

Много силно впечатлен съм от тях. Единствените по-добри, с които съм летял са Lufthansa и Aegean обаче там пък в самолетите им нямаше монитори. Ето снимки, ама много снимки от пътуването ми:

- - - - - - - - - - - - - ЧАСТ I: SOF-TXL-VIE + overnight at TXL - - - - - - - - - - - - -

Ето малко снимки от авиопарка на летище София:
Изображение

Изображение

Изображение

Boeing 737-700 отвътре:
Изображение

Изображение

Изображение

Терминал А:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Терминал D:
Изображение

Изображение

Изображение

Летището във Виена:
Изображение

Изображение

Изображение



- - - - - - - - - - - - - ЧАСТ II:Виена - - - - - - - - - - - - -

Изображение

Изображение

Rathaus:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пратера:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


- - - - - - - - - - - - - ЧАСТ III: VIE-TXL-SOF + снимки от терасата на Тегел - - - - - - - - - - - - -

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




В заключение: Миналата година се влюбих в Берлин, тази година в airberlin и когато Тегел затвори определено ще ми липсва.

:) :) :)
Последна промяна europeandj на 21 Фев 2015 17:03, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот niki_m » 01 Окт 2014 19:07

Ех, радвам се че оцеля :goodman:
Много хубав трип се е получил. Поздрави!
Сега ще чакаме следващото отчитане. :-)
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот europeandj » 02 Окт 2014 18:34

niki_m написа:Ех, радвам се че оцеля :goodman:
Много хубав трип се е получил. Поздрави!
Сега ще чакаме следващото отчитане. :-)


Хаха, следващото пак се очертава към Берлин ама с ийзи. И въпреки, че миналата година правих Берлин на оранжеви криле може и този път да постна някоя снимка.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот niki_m » 02 Окт 2014 19:41

europeandj написа:
niki_m написа:Ех, радвам се че оцеля :goodman:
Много хубав трип се е получил. Поздрави!
Сега ще чакаме следващото отчитане. :-)


Хаха, следващото пак се очертава към Берлин ама с ийзи. И въпреки, че миналата година правих Берлин на оранжеви криле може и този път да постна някоя снимка.


Щом се очертава, аз лично ще чакам с нетърпение да изпълниш 2 задачки:
- на Шьонефелд кацат ТАР Portugal :-D :-D
- на Шьонефелд има също спотинг-тераса подобно на тегелската :D

Почвам да броя дните, особено за първата задачка! :rock:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот akair » 03 Окт 2014 01:47

Браво! Супер се е получило пътуването! В Ер Берлин съм попадал на мъфини, кифли и сандвичи като кетъринг - в зависимост от това по кое време на деня се изпълнява полета...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот europeandj » 03 Окт 2014 14:00

niki_m написа:
europeandj написа:
niki_m написа:Ех, радвам се че оцеля :goodman:
Много хубав трип се е получил. Поздрави!
Сега ще чакаме следващото отчитане. :-)


Хаха, следващото пак се очертава към Берлин ама с ийзи. И въпреки, че миналата година правих Берлин на оранжеви криле може и този път да постна някоя снимка.


Щом се очертава, аз лично ще чакам с нетърпение да изпълниш 2 задачки:
- на Шьонефелд кацат ТАР Portugal :-D :-D
- на Шьонефелд има също спотинг-тераса подобно на тегелската :D

Почвам да броя дните, особено за първата задачка! :rock:


Ааа миналата година по това време специално ти лових ТАП на Шонефелд :D тая година може пак да го хвана, а за терасата не знаех, ама то аз съм и с други хора и няма да имам тая опция май за снимане.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: До Виена през Берлин с airberlin + бонус flyNiki

Мнениеот europeandj » 03 Окт 2014 14:01

akair написа:Браво! Супер се е получило пътуването! В Ер Берлин съм попадал на мъфини, кифли и сандвичи като кетъринг - в зависимост от това по кое време на деня се изпълнява полета...


Да, кетъринга им си е кетъринг и определено ще ги предпочета за следващото пътуване ако ги имам като опция.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта