София - Лисабон, през Виена с Tyrolean & TAP Portugal

София - Лисабон, през Виена с Tyrolean & TAP Portugal

Мнениеот niki_m » 23 Ное 2014 18:02

SOFIA – via Vienna – LISBON, c Tyrolean и TAP Portugal

Ще бъде съвсем кратък отчет с няколко снимки, заради приетите традиции във форума, за поредно пътуване до Лисабон, което се осъществи от София до Виена и от Виена до София с Тиролците, а от Виена до Лисабон и обратно с Португалците.

1. 2 авиокомпании:
- Austrian, чиито полети се изпълняваха от Tyrolean
- TAP Portugal

2. Самолети:
- SOF-VIE / VIE-SOF – A320
- VIE-LIS / LIS-VIE – A320

3. Затовареност:
- SOF-VIE – 99%
- VIE-LIS – 100%
- LIS-VIE – 100%
- VIE-SOF – 85%

За пореден път, Тиролците се представиха добре – удобни и чисти самолети, достатъчно място за краката, въпреки, че седалките са от новите – приятно е да се седи на тях, добър и усмихнат кабинен състав. Кетъринг – леко оскъден, в сутрешен полет дадоха ябълков щрудел, сок, кафе, в късния следобеден полет – стандартния избор между вафла или ябълка, като поглеждайки на отсрещната седалка, видях че мъжът извади от пакетчето половин ябълка. При последният ми полет с тях, когато поисках ябълка – моята беше цяла. Дано не съм видял добре.

Едно интересно съвпадение може би – на полета от София до Виена, докато се настанявахме отворих бордното списание на австрийците, и вътре изведнъж попаднах реклама на Уникредит Банк, чието рекламно лице е Кончита Вурст. Внезапно вдигам поглед и насреща в самолета Левон Хампарцумян се съблече и седна в бизнес-класата.

TAP Portugal – нямаха закъснения (често типични за тях) и при двата полета. По отсечката до Лисабон, възтесен откъм пространство самолет, отново онези къси колани, които едвам те обгръщат и закопчават, и стандартната помощ на кабинния състав да дава удължители на коланите и да помага за закопчаването им, т.к. голяма част от австрийците, стандартно, подобно на немците са едрички хорица, добре охранени, за разлика от дребните и слаби португалци. Т.к. полетът до лисабон беше обеден, дадоха добър кетъринг с меню от скариди, и изобщо добре приготвена португалска кухня. От Лисабон до Виена, полетът беше сутрешен, и дадоха сандвичи, кроасан с масло, натурални сокове. И в двата полета кафето им беше смъртоносна промивка, което ме озадачи доста, сравнявайки ги при други полети. Т.к. междувременно от Португалия имах полети с тях до Азорските острови, за което ще пиша в друг рипорт, там кафето на борда на ТАР, а също и на борда на SATA International, беше същата промивка. На връщане полета беше невероятен, рано сутринта към 8 часа, пилота направи една обиколка над Лисабон, имаше дъга, която видях над града, и беше изключително приятно. Съжалявам, че не бях подготвен със снимачна техника и не направих няколко снимки. Едва ли някой друг път от самолета с TAP Portugal ще видя дъгата над Лисабон... но изпуснат момент, важното е, че ще го помня докато съм жив. През цялото време на 4 часовия полет вървят филмчета за Португалия, а накрая пуснаха анимации с Mr Bean.
И в двата полета ни тресе силна турбуленция, която от 4 часов полет, беше поне 2 часа, но с чаша бяло португалско вино, нещата са приятни. Реагират малко късно на турбуленциите, те се случват, и почти минута след това, светват индикаторите за колани и пускат съобщение за турбуленция, но това е Португалия – всичко си тече бавно, и не си дават много зор. Между другото, португалците сервират страхотни вина на борда на самолетите си, изключително приятни, пивки, плътни, ароматни, при все че не съм голям фен на виното, харесват ми всеки път.

Относно летищата – винаги съм харесвал виенското летище, изключително приятно място, свободен интернет, места за пушене, приятна храна, усмихнати служители. Едно от любимите ми.
В Лисабон, са ограничили интернета до 30 минути свободен, но с едно чистене на бисквитките, можете да се регистрирате постоянно с нов мейл, или през друг браузер.

За обратните полети – LIS-VIE-SOF – не съм правил снимки.

А сега и няколко снимки.

От София тръгнахме в мъглива сутрин, когато слънцето едва пробиваше с първите си лъчи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Време е за TAP Portugal

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изключително малко пространство за краката

Изображение

Изображение

Изображение

Добър кетъринг, с изключение на кафето

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кацнахме

Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта