Първия път

Първия път

Мнениеот dimitar vasilev » 20 Фев 2015 00:49

След дългогодишно зяпане по летища и огради дойде и моя ред да се кача на самолет за първи път,колкото и да не им се вярваше на всички мои познати,че това не се е случвало.Избирайки за ориентир 14 февруари и два семейни празника покрай него се оказа че най-тънката оферта е за Кипър на Уизз.Научавайки че по това време там е вече пролет всичко беше ясно- сефтето ще е на юг.На 14 сутринта облечени с по-тънки якенца и предварително подгрята кола се понесохме към летището.Там без много мотаене(уеб чекирани и така нататък) минахме секюрити и почнахме да се оглеждаме за кацащия от Милано убавец.

Изображение

А той наистина се оказа такъв-произведения преди по-малко от година HA-LYB(не че не го знаех още от вкъщи :lol: )

Изображение

Тук се оказа че като за нетърпелив дебютант като мене платения приорити бординг въобще не е лоша опция и заедно с още десетина човека бяхме заградени в предната част на първия автобус.Докато чакахме се изнизаха първо единия от Спартаните идвайки от към Вип-а(може би с пътници)

Изображение

А след него и скиорите за Бристол

Изображение

Качването в самолета беше почти на бегом и ето ни вече седнали и вързани

Изображение

Докато се приготвим пристигна и едно новичко Изи.Предния трафик беше по 27-ма,но ние както обикновенно си поискахме за по-напряко 09 и след като ни го разрешиха започна сверяването на уроците по география от Google Earth.
Язовир Искър

Изображение

Рила

Изображение

Язовир Доспат

Изображение

И Кавала и остров Тасос

Изображение

Последва час и нещо зяпане през прозорците(между другото полета беше почти 100 процента пълен) и се озовахме захождащи за кацане по 04 на Larnaca airport където ни настаниха на гейт 41- както europeandj беше писал пред ръкава но не и на него.До нас бяха пристигнали почти местните вече жители

Изображение

Докато ни проверят "бързите" кипърски граничари пристигнаха и комшиите от Букурещ

Изображение

а нашето пиле вече си тръгваше

Изображение

Следват няколко снимки от Ларнака която след като видяхме и Лимасол ми се стори като малко село.

Изображение

Изображение

Изображение

Между снимките по земята се пробвах от време на време с по-голямата си цев и по хвъркати

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Хората вече си подготвяха плажовете за сезона който според българи в Кипър започва на 1 март

Изображение

тази купчина боклук до вечерта беше станала такава

Изображение

Изображение

Изображение

Следва Лимасол до който ходихме с интерсити автобуси за по 7 евро ретърн

Изображение

Изображение

Продължавам да се пробвам по всичко по-голямо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ходихме и до Никозия но нещо хич не останах с хубави впечетления от преобладаващо жълто -черната маса народ по улиците и нямам много снимки от там.

И така стана време за прибиране,последния ден успях да си издействам от групата разходка по много подходящия за спотъри Mackenzie beach

Изображение

който завършва в оградата на летището

Изображение

ето какво мина от там

Изображение

Изображение

някакви бензинджии

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

този малчуган се буташе между чичковците да прави тъч енд гоу заходи.Вече нямаше накъде и поехме към летището където дежавю-то беше пълно

Изображение

HA-LWL на гейт 41 а до него

Изображение

Последва доста "по-яко" както се изразиха спътниците ми излитане по писта 22 и по маршрута:

Изображение

някаква петролна инсталация

Изображение

напускаме острова на Афродита

това е някъде по Турско

Изображение

следва отново Кавала и Тасос само че по от запад

Изображение

след следващите пейзажи силно се надявахме отново да ни чака топла кола

Изображение

яз. Студена?

Изображение

Перник и магистрала Люлин

и западна София преди десния за 09

Изображение

Изображение

най-накрая и аз да видя как изглеждат нещата от другата страна :D

Изображение

големия батко го чоплеха нещо

И за финал мисля най-стария и най-новия самолет във флота на Бг еър

Изображение

Надявам се да ви е било интересно и не много досадно, извинявам се за правописа евентуално-за пръв път пиша толко дълго на компютър
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Първия път

Мнениеот makler » 20 Фев 2015 12:21

Невероятни снимки и много приятно разказано.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Първия път

Мнениеот europeandj » 20 Фев 2015 13:38

Браво, страхотен рипорт. Кипър ми е любима дестинация и даже ми се оказа полезно, че сега през март ще ходя пак, а се чудих дали има промяна в цените на автобусите, но изглежда са си още по €7 RT.
Макензи бийч от друга страна е място уникално за спотинг, което миналия път пропуснах, но този път специално съм си взел хотел близо до него, пък и едно време като ходих нямах 30х оптична пушка, която ползвам сега :-D
Честно казано ми е странно, че за първи път летиш със самолет, но поздравление за крачката. Аз когато летях за първи път през 2010 вече имах доста познания по авиацията и моментално станах пристрастен към летенето, тъй че да знаеш и тебе сега ще те подгони керосиновата абстиненция :axe: :D
Друго да попитам обаче. Как бяха температурите? Ставаше ли за плаж по това време на годината? И също така ходи ли на най-готиния им курорт - Агия Напа и ако да има ли нещо живо през зимата там?

Благодаря! :) Поздравления за разказа още веднъж!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Първия път

Мнениеот dimitar vasilev » 20 Фев 2015 19:25

Хей радвам се че ви е харесало.

Makler благодаря ти ама чак пък невероятни.

Еuropeandj времето беше доста приятно, около обяд стигаше до 19 градуса и ставаше за къс ръкав дори на морето.До Агия напа не ходихме точно защото ни казаха че било голямо мъртвило.За познанията и мерака по авиацията, аз ги имам отдавна(от около 96-97г. се интересувам) но все не оставаха ресурси от дете едно второ кредити ипотеки ала-бала :rolleyes: ,но сега се надявам да ми е по-често досега с летенето.
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Първия път

Мнениеот europeandj » 20 Фев 2015 19:48

dimitar vasilev написа:Хей радвам се че ви е харесало.

Makler благодаря ти ама чак пък невероятни.

Еuropeandj времето беше доста приятно, около обяд стигаше до 19 градуса и ставаше за къс ръкав дори на морето.До Агия напа не ходихме точно защото ни казаха че било голямо мъртвило.За познанията и мерака по авиацията, аз ги имам отдавна(от около 96-97г. се интересувам) но все не оставаха ресурси от дете едно второ кредити ипотеки ала-бала :rolleyes: ,но сега се надявам да ми е по-често досега с летенето.


Благодаря за отговорите! Пожелавам ти по-често пътуване. По мое мнение нормата на керосинозависимия е от 2 до 6 полета месечно. :D :D :D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Първия път

Мнениеот mitkobiker » 21 Фев 2015 11:50

Познал си- язовир Студена е това :)
Много готин разказ и, за да е още по-яко, много снимки :-D Благодарности, че сподели!
Сефтето винаги е вълнуващо :lol: ... и както спомена колегата Europeandj, летенето води до пристрастяване ;-) Enjoy!
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Re: Първия път

Мнениеот Кристиян Благоев » 23 Фев 2015 13:32

Много готин рипорт браво! За стюардесите нищо не каза обаче... :D
Последна промяна Кристиян Благоев на 23 Фев 2015 14:30, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Първия път

Мнениеот slavild » 23 Фев 2015 13:45

Браво! Чудесно!!!
Аватар
slavild
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 18 Яну 2014 00:09
Местоположение: Sofia

Re: Първия път

Мнениеот dimitar vasilev » 23 Фев 2015 20:11

Крисо за стюардесите какво да ти кажа-малко дръпнати ми се видяха не само заради това че и двата пъти ме отрязаха за снимка или поглед в кабината и че ме накараха да изтрия една снимка в която едната главна беше в кадър-а и повечето не са мой тип-знаеш че съм с "касапски вкус" :lol: :rock:
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Първия път

Мнениеот concorde » 09 Апр 2015 15:54

Страхотни кадри , браво . Само една поправка от мен . Снимката , където е с о-в Тасос , това там не е Кавала , а Керамоти (най-близкото пристанище за о-ва и в съседство е летище Кавала , което се вижда на снимката ) .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: Първия път

Мнениеот dimitar vasilev » 10 Апр 2015 10:57

Абсолютно си прав! :wink:
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Първия път

Мнениеот tonik » 16 Апр 2015 23:10

Поздравления за хубавия рипорт и за сефтето на самолет! Също така си направил много добри снимки, браво!
Аз самият ползвах същата линия през октомври миналата година и рипорта ти ме върна към хубавите кипърски спомени. :)
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron