Brussels, BE

Brussels, BE

Мнениеот europeandj » 21 Фев 2015 12:16

Един трип репорт, който трябваше миналата година по това време да пиша, но незнайно как съм го изтървал. Това е и причината да няма много пресни впечатления.
Това което мога да кажа е, че летище Шарльороа ми се видя подредено и организирано. Самият град Брюксел е доста приятно място. Центарланата част е с тесни пешеходни улички и доста магазини. Заради това, че беше зима не успях да видя Mini Europe, но това което много ми хареса е европейския парламент. Разгледах само музейната му част поради малкото време, което имах. Входа беше безплатен, а също така имаше и аудиогид на български език. За хора настроени про-европейски като мене определено това е място където могат да се откарат 4-5 часа.
Не пропуснах да ям белгийски гофрети (или поне според мен така се наричат). Даже основно това ядох като бях там и бяха наистина прекрасни на вкус. Сувенирите също бяха интересни, но тяхните цени бяха много завишени спрямо други градове в Европа.
Maneken Pis - Символът на Брюксел се оказа изненадващо малък и ако не знаеш, че се намира точно там може да минеш доста пъти през него без да го забележиш.

Друго сега не се сещам, прилагам снимки, този път обаче не от Facebook, защото не ми се иска след месец да изчезнат :D

Изображение

Изображение

Изображение

Grand Place / Grote Markt:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Парламентариумът:
Изображение

Изображение

Интересната зала с подвижните устройства, с които като застанеш над някоя точка от ЕС ти излиза на монитора информация за съответното място:
Изображение

Изображение

Европейската комисия:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един от централните площади:
Изображение

Изображение

Изображение

Атомиумът, който е голяма скука отвътре, но ескалаторите между топките са много интересни:
Изображение

Изображение

Mini Europe видяна от високо:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Летище CRL:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron