Лондон, но този път на борда на Бритиш и не за един ден

Лондон, но този път на борда на Бритиш и не за един ден

Мнениеот europeandj » 12 Юни 2015 21:08

И така, дойде дългоочакваното пътуване. Още през октомври купих билетите и 5 месеца треска ме тресеше от вълнение, че ще пробвам British Airways.

Изображение 23.03 | Sofia Int'l T2 -> London Heathrow T5
Изображение 26.03 | London Heathrow T5 -> Sofia Int'l T2

Лондон като цяло не е град, който ме блазни понеже съм ходил доста пъти вече там, но авиокомпанията си заслужаваше. Официално вече British Airways са ми в Топ 3 авиокомпании наред с Aegean Airlines и airBerlin. За първи път опитах топла храна на борда на самолет. Кетърингът беше отличен, обслужването и комфортът също. Една наистина прекрасна авиокомпания с прекрасен терминал 5 в Лондон, който не е нещо особено определено, но е нов и лъскав, а и не го бях виждал преди. На връщане обаче имаше паника в самолета. Стюардите май позабравиха фурната и тя започна да пищи много силно и пътниците започнаха да крещят, а дни преди това беше станала трагедията с Germanwings, за която разбрах от британската преса. В небето не липсваше турболентен поток, но за щастие първо успявах да се насладя на храната, а след това друсаше.
Иначе в Лондон успях да посетя места, които все пропусках до тогава - British Museum, Harrods с египетския ескалатор, Успях да видя "яйцето" от близо, а също така прекарах страхотно на изложението на което бях, тъй като този път целта на пътуването не беше просто забавление.

Това е от мен. Прилагам снимки и се извинявам за закъснелия пътепис. Ще има и от следващите пътувания.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цюрих и летището му от високо:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Trafalgar Square:
Изображение

Изображение

Big Ben:
Изображение

Buckingham Palace:
Изображение

Изображение

Изображение

London Eye + Aquarium:
Изображение

Harrods:
Изображение

Изображение

Изображение

British Museum:
Изображение

Изображение

Paternoster Square:
Изображение

Изображение

River Thames:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

The Sharp:
Изображение

Изображение

Изображение

:D :D :D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Лондон, но този път на борда на Бритиш и не за един ден

Мнениеот SpeedBird » 16 Юни 2015 17:13

Браво. Не съм летяла с Бритиш, но са ми в списъка.
А как ми се ходи в Англия пак не е истина... Сега като гледам тези снимки, ме налегна носталгията :)
For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Аватар
SpeedBird
спотър
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Фев 2015 22:20

Re: Лондон, но този път на борда на Бритиш и не за един ден

Мнениеот concorde » 01 Юли 2015 13:46

Браво и от мен . Тази високата сграда се казва Shard да те поправя . Преди 10-15 г. кетъринга на Бритиш беше доста по-качествен , приборите и чашите бяха истински (от метал и стъкло) , готвеното беше по-хубаво и по-обилно . Бая нови сгради са изградили за 4 години от както не съм в Лондон . Май е време отново да го посетя .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 14 госта