SKG-ATH-LCA-SOF едно объркано пътуване

SKG-ATH-LCA-SOF едно объркано пътуване

Мнениеот europeandj » 12 Юни 2015 21:45

Изображение 27.03 | Thessaloniki Makedonia -> Athens E.Venizelos
Изображение 27.03 | Athens E.Venizelos -> Larnaca Int'l
Изображение 28.03 | Larnaca Int'l -> Sofia Int'l T1

Едно объркано пътуване! Доста месеци по-рано имах еднопосочни билети SKG-LCA с Cypus Airways. Бях решил връщането да го реша по-нататък как ще стане, защото имах неясноти в графика си. Полетът на отиване претърпя доста промени. Първо промениха часът му от сутрешен на вечерен, което въобще не ме устройваше, а после авиокомпанията фалира. Обадих се където трябваше и ми казаха да чакам, защото първо ще оправят по-скоро пътуващите, а после нас - тези които сме чак за март. Така и не се обадиха и когато аз ги потърсих вече бях много близо до крайния срок. Оказа се, че месец вече имало announcement (по-дяволите не знам как е на български) за тези, които летим през февруари и март, но гърците... Както и да е. След 20+ разговора до Гърция, Кипър и Великобритания (пробвах дори немския им кол център) успях да се снабдя с билети за отиване, които поисках да са през Атина обаче (цял полет бонус, както и А321). Сложно беше. Имах резервация, после падна. След това пак я вдигната и с 300 зора ми пуснаха e-ticket-и, а сметката за телефона си растеше... За на връщане останалите двама души взеха RYR PFO-SKG, аз обаче трябваше незабавно да се прибера още на следващия ден заради ангажимент и си купих LCA-SOF с розовите при това в деня на намаленията им, което беше голямото щастие - €25 само.

Полетите с A3 винаги са били прекрасни. Този път обаче имах шанса да пробвам топлата им храна, тъй като до сега все по вътрешни отсечки съм ги ползвал. Имаше някои неприятности - Само 0:45 за прекачване + 20мин закъснение притиснаха графика на летището в Атина много жестоко. На всичкото отгоре (за тези, които не са ходили да поясня) има една олигофренска (според мен) схема, че скенерите се намират непосредствено преди изходите, а когато излезеш от самолета си в една свободна зона, в която може всеки да се разхожда. Като прибавим и това че Кипър не е в шенгенското пространство, а също така и че полетът от Солун беше на автобусен гейт, а този за Ларнака беше в другия край на терминала на последния ръкав - 25-те минути не стигаха до никъде. Обаче пътниците, които се прекачвахме бяхме 10+ и ни изчакаха, което беше прекрасно.

321-цата към Кипър беше almost fully booked! Наложи се да си сменя и мястото даже, като седнах на крилото, но не беше болка за умиране.

В Кипър имах отрицателно време - половин ден и една нощ. Добре, че бях разглеждал и преди острова. Това на което се натъкнах там този път беше: всичките заведения с български персонал; хотел - управител и камериерки нашенци; на летището - персонал българи; в магазините - претъпкано с българска стока. Абе питам се направо що не си го колонизираме тоя остров :lol: :-D ...ааа и нещо друго: Края на март въобще, ама хич, грам, въобще не е за плаж. За якета е!

Полетът на връщане: 100% затовареност, ама истинско 100! Аз имайки се за по-опитен се наврях на 29-ти ред с идеята, че отзад ще са празните седалки ако ги има въобще. Грешка, последните 7-8 реда беше с преобладаващо ромско присъствие и само един българин - аз. Иначе полетът беше интересен, защото прелетяхме южно от Истанбул, а аз бях на десния борд и имах късмета да направя доста снимки, които прилагам по-долу:

ENJOY:

Изображение

Изображение

Изображение

Вече на 321-цата в Атина:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кипър:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едно от най-любимите ми летища (LCA):
Изображение

Изображение

Изображение

Да, ВАС. Изпълняващ полет на България Ер с повече от 6 часа закъснение:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Принцовите острови близо до Истанбул:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: SKG-ATH-LCA-SOF едно объркано пътуване

Мнениеот makler » 17 Юни 2015 10:58

Tук изпусна да запишеш едно ново летище Пафос :) Което много прилича на две наши.
и пак си изпуснал Thank you so much!.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: SKG-ATH-LCA-SOF едно объркано пътуване

Мнениеот concorde » 01 Юли 2015 13:54

Поздравления за снимките на Истанбул от горе :)
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: SKG-ATH-LCA-SOF едно объркано пътуване

Мнениеот europeandj » 01 Юли 2015 15:40

concorde написа:Поздравления за снимките на Истанбул от горе :)


О, Благодаря! Скоро ще качвам нови TR на един от тях го има от доста по-малка височина сниман :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта