Регистрациите в Русия

Тук ще прочетете разкази, обяснения и интересни факти от хората, които правят авиация.

Регистрациите в Русия

Мнениеот EricEntrena » 01 Юли 2009 14:08

Имам въпрос, някой знае ли как стават регистрациите, защото като гледам при повечето компании самолетите от един и същи тип не са с поредни регистрации както е при нас и други държави? Става въпрос за новите регистрации, а не тези започващи с RA-*****. Благодаря предварително :)
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот Емо » 01 Юли 2009 16:12

EricEntrena написа:Имам въпрос, някой знае ли как стават регистрациите, защото като гледам при повечето компании самолетите от един и същи тип не са с поредни регистрации както е при нас и други държави? Става въпрос за новите регистрации, а не тези започващи с RA-*****. Благодаря предварително :)

VP-***-тата ли? Регнати са (най-вече, ако не изцяло) в Бермуда (VP-B**), Ангуила (VP-A**), Британски Вирджински Острови (VP-L**), Кайманските острови (VP-C**) и т.н., заради високите акцизи над Airbus и Boeing в Русия. 8) :-D Предполагам и други авиокомпании са регнали техни самолети там.

Поздрави
Емо

P.S.: Ето малко инфо: http://en.wikipedia.org/wiki/Aircraft_registration
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот LZ-EZY » 01 Юли 2009 16:29

Емо написа:
EricEntrena написа:Имам въпрос, някой знае ли как стават регистрациите, защото като гледам при повечето компании самолетите от един и същи тип не са с поредни регистрации както е при нас и други държави? Става въпрос за новите регистрации, а не тези започващи с RA-*****. Благодаря предварително :)

VP-***-тата ли? Регнати са (най-вече, ако не изцяло) в Бермуда (VP-B**), Ангуила (VP-A**), Британски Вирджински Острови (VP-L**), Кайманските острови (VP-C**) и т.н., заради високите акцизи над Airbus и Boeing в Русия. 8) :-D Предполагам и други авиокомпании са регнали техни самолети там.

Поздрави
Емо

P.S.: Ето малко инфо: http://en.wikipedia.org/wiki/Aircraft_registration


или в Ирландия... EI-***
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот Емо » 01 Юли 2009 16:38

LZ-EZY написа:
или в Ирландия... EI-***

или Св. Елена: VQ-***
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот EricEntrena » 01 Юли 2009 16:48

това добре, само не разбрах защо не са поредни номерата за един и същи вид самолети както при другите компании (Пример - LZ-FBA/B/C , а при тях Airbus a320 на Россия - VQ-BBM, VQ-BDQ)
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот Емо » 01 Юли 2009 16:51

EricEntrena написа:това добре, само не разбрах защо не са поредни номерата за един и същи вид самолети както при другите компании (Пример - LZ-FBA/B/C , а при тях Airbus a320 на Россия - VQ-BBM, VQ-BDQ)

ами в случая VQ-BBN е бившия LZ-BOY,по настоящем на Татарстан Еър, както и VQ-BBO; VQ-BDО, VQ-BDN и VQ-BDP са на NordStar напр). Т.е. е като теглене на номерче според мен. Или като при даване на номера при КАТ.
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Регистрациите в Русия

Мнениеот EricEntrena » 01 Юли 2009 17:16

и аз си го мислих вариянта със система като на КАТ, но реших да попитам някой, който знае по-добре :) мерси за отговорите на всички :)
Аватар
EricEntrena
супер спотър
 
Мнения: 1320
Регистриран на: 16 Юли 2008 16:14
Местоположение: BOJ


Назад към Специалистите обясняват

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron