вътрешни полети

Тук ще прочетете разкази, обяснения и интересни факти от хората, които правят авиация.

вътрешни полети

Мнениеот vall » 06 Авг 2009 21:24

Интересува ме защо на терминал 1 в софия международните и вътрешните полети излитат от едно и също място? Това би позволило на някой да пазарува в безмитните магазини, макар че лети до българия, а също и някой със забрана да напуска българия да се измъкне. Няма логика в това, това се отнася и за Варна. Та ми е интересно къде е логиката така да се смесват вътрешните с международни полети?
vall
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2009 19:37

Re: вътрешни полети

Мнениеот vla_don » 06 Авг 2009 22:00

Магазините не са безмитни, а пазаруването от тях се насърчава и за служителите. Хората пари са дали, да вземат тези магазини и трябва да си ги изкарат. Пътниците по вътрешни линии минават и по различни трасета, та не се засичат много с международните. Не забравяйте, че има и контрол на гейта. Най-малкото, за да не се качи някой на грешен самолет. Има разделение на Терминал 2 и за полетите за държави извън европейския съюз, Имам предвид Летище София.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: вътрешни полети

Мнениеот tsonpen » 07 Авг 2009 22:10

Опитват се да разделят пътниците, но аз съм бил свидетел как разделените пътници (източен и западен вход към гейтовете, съответно - международен и вътрешен полет) след това си се смесват както си искат. Нелепо е защото едните би трябвало да са минали паспортен контрол, а другите - не. Но реално наистина си има още камара проверки.
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: вътрешни полети

Мнениеот Stoyan » 09 Авг 2009 15:09

По тази логика разгелянето на Вътрешни и м/ународни трябва да става след Паспортен контрол, през който, според мен, трябва да минават всички.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: вътрешни полети

Мнениеот harrier » 09 Авг 2009 18:41

Стоянчо, защо да трябва всички да минават пас-контрол? :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: вътрешни полети

Мнениеот Stoyan » 09 Авг 2009 19:08

harrier написа:Стоянчо, защо да трябва всички да минават пас-контрол? :)


Каквото имам рпедвид е, че, трябва да има гишета за паспортен контрол, където да има ЕС и не-ЕС. Съответните граждани показват документ и минават, след което е по-логично да са изходите. Защото по тази логика с отделния изход на 1-ви ръкав за вътрешни полети, някой от Мозамбик, бидейки в София няма да мине паспортен контрол или бъркам?

Но е съвсем друга тема да обсъждам архитектурата на терминала.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: вътрешни полети

Мнениеот ghosts » 09 Авг 2009 20:04

Stoyan написа:
harrier написа:Стоянчо, защо да трябва всички да минават пас-контрол? :)


Каквото имам рпедвид е, че, трябва да има гишета за паспортен контрол, където да има ЕС и не-ЕС. Съответните граждани показват документ и минават, след което е по-логично да са изходите. Защото по тази логика с отделния изход на 1-ви ръкав за вътрешни полети, някой от Мозамбик, бидейки в София няма да мине паспортен контрол или бъркам?

Но е съвсем друга тема да обсъждам архитектурата на терминала.


Защо да минава? Ако пътува с влак ще мине ли паспортен контрол?
Аватар
ghosts
по-спотър
 
Мнения: 172
Регистриран на: 22 Юли 2006 11:31
Местоположение: STR

Re: вътрешни полети

Мнениеот Stoyan » 09 Авг 2009 20:33

ghosts написа:
Stoyan написа:
harrier написа:Стоянчо, защо да трябва всички да минават пас-контрол? :)


Каквото имам рпедвид е, че, трябва да има гишета за паспортен контрол, където да има ЕС и не-ЕС. Съответните граждани показват документ и минават, след което е по-логично да са изходите. Защото по тази логика с отделния изход на 1-ви ръкав за вътрешни полети, някой от Мозамбик, бидейки в София няма да мине паспортен контрол или бъркам?

Но е съвсем друга тема да обсъждам архитектурата на терминала.


Защо да минава? Ако пътува с влак ще мине ли паспортен контрол?

С влак минава ли граница?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: вътрешни полети

Мнениеот Емо » 10 Авг 2009 11:23

Вчера и по-вчера летях PDV-BOJ и VAR-SOF, и на двете места имаше паспортен контрол! Но това беше по-скоро рутинна проверка на документите (В Пловдив нямаше как, понеже имаше и хора за Копенхаген, които не слизаха в Бургас), както могат да го правят полицаите на улицата с произволно спрян човек...

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: вътрешни полети

Мнениеот merlin » 10 Авг 2009 11:34

На Т2 на летище София как е предвидено да се отдели след време шенгенския трафик от останалия? Да не би нешенгенски полети да се слагат на ръкави с тези "кошари"(загражденията с прозрачни стени) преди изхода, където и ще се проверява паспорта, както на Швехат?
Така не става ли доста сложно...

А на другите летища няма ли измислено решение, на фрапортските се чакат нови терминали, а на Пловдив?
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: вътрешни полети

Мнениеот Емо » 10 Авг 2009 11:37

merlin написа:А на другите летища няма ли измислено решение, на фрапортските се чакат нови терминали, а на Пловдив?

това, което видях на Пловдив, е според мен много добро решение: Всички минават една обща проверка на ръчния багаж, след което stream-а се разделя на две: наляво към изход 1 и надясно за изходи 2 и 3. За левия поток си има паспортна проверка и за десния (който напр. може да отпадне). С много добри впечатления останах оттам!
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: вътрешни полети

Мнениеот cedar jet » 20 Яну 2011 11:55

Здравейте момчета :) , може ли някой, да сподели откъде минава трасето от SOF за BOJ? Благодарско :drinkers:
Middle East Airlines - Air Liban
cedar jet
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 30 Мар 2005 03:07
Местоположение: SOF-LBSF/BEY-OLBA

Re: вътрешни полети

Мнениеот slice » 20 Яну 2011 13:23

GOL - DELIN - GRN - AMTOV - ALIVI - ESENA

Това като наземни ориентири е горе долу - Голяма Брестница - Яз. Ал. Стамболийски - Горна Оряховица - гр. Антоново - Търговище (почти) - яз. Тича (почти)

От миналата година обаче има и директно трасе
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Re: вътрешни полети

Мнениеот cedar jet » 20 Яну 2011 13:40

Мерси колега, значи в такъв случай вариантите са два: през северна България, или директно на юг от Стара планина, към BOJ. По кой се лети най-често?
Middle East Airlines - Air Liban
cedar jet
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 30 Мар 2005 03:07
Местоположение: SOF-LBSF/BEY-OLBA

Re: вътрешни полети

Мнениеот slice » 20 Яну 2011 13:52

Нямам наблюдения, но май директните трасета не са още много на мода... Освен това те са условни, т.е. има определени условия, за да работят. До колкото ми е известно са условни заради едни зони на военните, които ако са активирани, трасетата се затварят.
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Следваща

Назад към Специалистите обясняват

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта