Полети София-Ню Йорк ?

Тук ще прочетете разкази, обяснения и интересни факти от хората, които правят авиация.

Re: Полети София-Ню Йорк ?

Мнениеот RGG » 14 Авг 2011 21:09

randi написа:
merlin написа:
randi написа:И защо решихте, че Ереван и Тбилиси са подходящи дестинации ?


Биха паснали добре за хъб, защото ще могат да използват София като "врата" към цяла Европа.


Да но и до двата града летят компании като Turkish,Lufthansa,LOT,CSA,Aeroflot,Air France.... не мисля, че Bg Air могат да предложат нещо повече като се има в предвид до колко малко дестинации летят, да не говорим за честотите.


Ние говорим за теоретична авиокомпания (не сегашната БГер), с теоретични линии и съвсем друга структура и управление. А това, което могат да предложат е - по-ниски цени!
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Полети София-Ню Йорк ?

Мнениеот VS11 » 31 Мар 2012 21:46

harrier написа:Ето малко фактори, които правят подобна линия невъзможна на този етап:

Тук имаме няколко съфорумници, които живеят в САЩ - нека кажат колко им е годишната отпуска и колко пъти в годината летят до България :)


С огромно закъснение :-), мога да кажа, че много рядко могат да се направят дори и две пътувания на година до България. Допълнителни фактори са, че докато наистина има много българи в САЩ, голяма част не са в района на NYC, нито пък са всички от София и полет София-Ню Йорк не би бил първи вариант за много хора, поне докато има/ше полети от Варна до Виена, Буда и Лондон.

Друг фактор е, че много от нас членуват в някой алианс и съответно имаме интерес да трупаме мили като летим с алианса.

Също така, докато Малев например още летяха, можеше да се избират доста градове в Европа за трансфер с много евтини възможности за кратък престой. Аз лично не съм го правил заради липса на време, но имах възможност да посетя Париж или Милано или Цюрих или Лондон или Будапеща или Рим или Мадрид, а вероятно и други градове и това на път от Бостън до Варна. Просто комбинациите с полети на Америкън до различни точки на Европа и след това Малев бяха доста. Сега това пак може да се прави предполагам със Стар.

След време, сигурно ще има София-Ню Йорк с 787 - той нали е за тънки и дълги полети. Според мен и сега не е невъзможно да се реализира такъв полет, поне за лятото, но трябва много як маркетинг и малко по-дългосрочно мислене и координирани усилия за установяването на България като дестинация за туристи от Северна америка.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: Полети София-Ню Йорк ?

Мнениеот VS11 » 31 Мар 2012 22:14

Забравих да добавя, че такъв полет, ако ще го изпълнява БГ Еър, трябва да е много яко codeshare-нът с а/к в САЩ като Delta, United, American, US Air, но това пак е част от маркетинга на полета.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Предишна

Назад към Специалистите обясняват

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта