За 1 ден до Виена със SkyEurope

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

За 1 ден до Виена със SkyEurope

Мнениеот piczo » 14 Май 2008 19:31

Здравейте.Сега реших, че със SkyEurope на абсолютно достъпна цена, можем да идем за няколко часа с мойта приятелка до Виена да се разходим.След решението ми се появи и дилемата, след прочетеното, че полетите на Sky закъсняват с 2 часа попринцип.
На отиване закъснението е проблем, на връщане ако трябва и 3 часа да седя на летището няма да ми омръзне, но ако на отиване закъснеем с 2 часа, то това означава, че трябва просто да останем на летището, да си изчкаме полета за на връщане
По разписание кацаме във Виена в 10:20, а полета за на връшане е в 16:55
Като кацнем живот и здраве и излезем от летището (ще стане бързо понеже ще сме без багаж) как да стигнем до центъра на града?Каква е цената и начините за стигане?
После в колко часа трябва да сме на летището, за да се чекираме и да започне boarding-a ?От центъра има ли редовно превоз до летището?
Ще се радвам да ми дадете инфромация, ако може подробна, просто защото не искам да остана някъде във Виена и да си изпусна самолета Бях попадал на разказ тук във форума за едно такова еднодневно разхождане до Виена, но вече не помня къде точно беше
Благодаря Ви много, приятели!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Re: За 1 ден до Виена със SkyEurope

Мнениеот Dreamliner » 14 Май 2008 21:31

Препоръчвам S 7 - с него най - евтино можете да стигнете до града, почти на 1/3 от цената на CAT (9 Евро еднопосочно, 16 Евро двупосочно). Единствената разлика между S - бан и CAT, е че CAT e по-рекламиран иначе за същото време се стига до Wien-Mitte. Блазе ви, че ще ходите във Виена на мен лично много ми хареса, само че 1 ден е крайно недостатъчен. :)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот merlin » 14 Май 2008 22:37

Правилно, САТ е само реклама, а с нормалния S-BAHN е бързо и евтино. На мен лично Виена не ми е любимият град в Европа, но за еднодневно пътуване си струва. Пуснете се по главната, идете в Щефансдом (голямата катедрала), Белведере. Съветвам те да си купиш една карта на града, да маркираш кои забележителности са най-близо едни до други и приятно прекарване!
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот amcho » 14 Май 2008 23:13

Мой съвет е пък да си заредиш кредитната карта или да си носиш малко пари защото градът, определено не е от най-евтините. Избягвай пазаруването от зоната около катедралата Св. Стефан там цените бяха ужасно скъпи, ако намериш време отидете до Белведере, замъкът Шонбрун и музея на Мария Терезия :) Леко и безаварийно пътуване!
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Мнениеот Kx » 15 Май 2008 08:07

Относно закъсненията , според тяхната статистика на 90% от полетите им са закъснели по-малко от час.
Вероятноста да закъснее сутрешния полет е доста по-малко от тази да закъснее вечерния.
Един съвет вземи си еднодневна карта за градския транспорт с нея ще трябва да доплатиш по 1.70 за S-Bahn и не се реди на опашката която е за карти и хотели при каруселите с багажа, като минеш митницата в лява има същото гише без опашка
За повче информация виж страницата на градския транспорт
Последна промяна Kx на 15 Май 2008 12:01, променена общо 1 път
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Мнениеот ivozet » 15 Май 2008 10:44

Има едно билетче май беше WIEN 24-Stunden и си перкаш цял ден за 5.80Е






На 17 и 18 май 2008 г. (събота и неделя) в град Русе ще се проведе І кръг от Български шампионат за туристически автомобили, "Русе 2008".
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Мнениеот piczo » 15 Май 2008 12:04

Здравейте, приятели.Благодаря за чудесната помощ и за хубавите пожелания.Реших да идем за 1 ден, понеже нощувка в хотел за двама е колкото 2 самолетни билета отиване и връщане и смятам, че е по рационално да идем да речем 2 пъти до Виена за по ден отколкото да идем за 2 дни и да спим в хотел (а и крастата ми по самолетите е главната причина май за този избор хаха :) )
Значи S-Bahn препдолагам е нещо като метро, щом слезем от летището да си купим от някъде 2 такива еднодневни карти за това метро.
Мога ли да Ви попитам къде е най-близката му спирка покрай летището и къде точно трябва да слезем, за да се озовем на главната им улица с кафененцата, магазините и известната катедрала?Имаме само 2,3 часа престой там, така че първият път само главната ще видим.
На връщане полета ни е в 16:55, т.е в колко е редно да си хванем метрото до летището и през колко време минава то?
Споменахте а нещо, което било много рекламирано и скъпо, но идея си нямам метро ли е, автобус ли е какво е :)
Благодаря Ви отново!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот mitkobiker » 15 Май 2008 23:20

Като кацнеш на Виена преди да идеш на S-Bahn може да наминеш до гишетата за регистрация на Sky Europe и да се чекираш за прибирането. Така ще избегнеш опашките , които се събират привечер и като се върнеш от града можеш директно да се отправиш за security check. Така ще можеш да вземеш и добри места в самолета- аз имах седалка на ред 2 , защото се регистрирах за вечерния полет към 10 сутринта ;-)
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2546
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 15 Май 2008 23:41

И едно пояснение от мен. S-Bahn e наземна железница/метро. В немскоговорящия свят метрото е U-Bahn, a S-Bahn e отгоре.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот ivozet » 16 Май 2008 10:44

Здрасти! Имам карта на Виена с цялата транспортна мрежа, а сега виждам че има и всички забележителности. Ако искаш мога да ти я дам. За 4 часа ще посетиш бая места :)
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Мнениеот stenk » 17 Май 2008 23:49

Здравей ! През последните два месеца четири пъти пътувах по този маршрут и имам пресни спомени :)
Ще кацнеш във Виена около 10.20 часа . Щом сте без багаж няма да загубиш време в чакане да го пуснат по лентата ...
Излизаш от салона за пристигащи и вляво ще видиш надписи към CAT/S-Bahn . Следваш надписите и слизаш на перона . Там има автомати от които може да си купиш билет до Wien-Mitte (3.40 euro в едната посока) Автоматите приемат монети , банкноти и кредитни карти .
Към Wien-Mitte ще хванеш S2 от десния перон !
Обратно от Wien-Mitte към летището ще хванеш S7 !
Влакчета има на всеки 30 минути .
На всеки 30 минути по същия маршрут пътува и CAT . Разликата между CAT и S-Bahn е , че първият е директен влак , а вторият спира на 6-7 спирки . Първият стига до Wien-Mitte за 16 минути , S-Bahn за около 26 минути !
От Wien-Mitte ще хванеш метро до "Stefanplaz" (билетчето е 1.70 евро) .
Навсякъде има надписи и е невъзможно да се объркаш .
При положение , че кацаш в 10.20- някъде около 12.00 ще си вече на центъра готов за разходка :D
При положение , че полета ти на обратно е в 16.55 гледай най-късно до 15.50 да си на терминал А за София .
Това означава , че най-късно в 14.40 ще хванеш отново метрото до Wien-Mitte и оттам влакчето S7 до летището .
Както и да ги смятам имаш максимум 2 часа и половина за разходка .
Честно казано ще видиш само катедралата и набързо главната улица .
Виена не е по-голяма от София , но само в центъра и има поне 10 пъти повече забележителности . Да не говорим за влизане в музеи и дворци...

До скоро обратния полет беше в 18.40 и се получаваха около 4.5 часа за разходка , което беше добре но сега не знам заслужава ли си...

Бих те посъветвал да отседнете в хостел ( това е хотел - тип общежитие , където сте 5-6 човека в стая) . Цените са около 20 евро на вечер , тоест за двамата не повече от 40 евро . Ще имате време за много по-спокойна разходка .
Немалко неща във Виена са по-евтини от София и ако си падате по шопинг може да избиете и пътя :D
Миналата седмица на " Кертнерщрасе" ( втората по скъпотия улица) здраво напазарувахме с каката в "H & M" . Всичките дрешки са наполовина по-евтини от тези на същата марка в София :D
Сигурен съм , че гаджето ще ти прости задето си я завел в хостел .
Между друготo там повечето гости са студенти и младежи от цяла Западна Европа , САЩ , Япония - така че изобщо не е обидно !
Във Виена съм бил в хостел , а последния път бяхме в хотел 4 звезди ( 170 euro на нощ общо - за стая с две легла ) . Ясно е , че в хотела е по-добре , но дупе знае две и двеста :-D
Моят искрен съвет е да нощувате поне една вечер във Виена и ще ми благодариш като се върнеш :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот piczo » 19 Май 2008 00:21

stenk написа:Здравей ! През последните два месеца четири пъти пътувах по този маршрут и имам пресни спомени :)
Ще кацнеш във Виена около 10.20 часа . Щом сте без багаж няма да загубиш време в чакане да го пуснат по лентата ...
Излизаш от салона за пристигащи и вляво ще видиш надписи към CAT/S-Bahn . Следваш надписите и слизаш на перона . Там има автомати от които може да си купиш билет до Wien-Mitte (3.40 euro в едната посока) Автоматите приемат монети , банкноти и кредитни карти .
Към Wien-Mitte ще хванеш S2 от десния перон !
Обратно от Wien-Mitte към летището ще хванеш S7 !
Влакчета има на всеки 30 минути .
На всеки 30 минути по същия маршрут пътува и CAT . Разликата между CAT и S-Bahn е , че първият е директен влак , а вторият спира на 6-7 спирки . Първият стига до Wien-Mitte за 16 минути , S-Bahn за около 26 минути !
От Wien-Mitte ще хванеш метро до "Stefanplaz" (билетчето е 1.70 евро) .
Навсякъде има надписи и е невъзможно да се объркаш .
При положение , че кацаш в 10.20- някъде около 12.00 ще си вече на центъра готов за разходка :D
При положение , че полета ти на обратно е в 16.55 гледай най-късно до 15.50 да си на терминал А за София .
Това означава , че най-късно в 14.40 ще хванеш отново метрото до Wien-Mitte и оттам влакчето S7 до летището .
Както и да ги смятам имаш максимум 2 часа и половина за разходка .
Честно казано ще видиш само катедралата и набързо главната улица .
Виена не е по-голяма от София , но само в центъра и има поне 10 пъти повече забележителности . Да не говорим за влизане в музеи и дворци...

До скоро обратния полет беше в 18.40 и се получаваха около 4.5 часа за разходка , което беше добре но сега не знам заслужава ли си...

Бих те посъветвал да отседнете в хостел ( това е хотел - тип общежитие , където сте 5-6 човека в стая) . Цените са около 20 евро на вечер , тоест за двамата не повече от 40 евро . Ще имате време за много по-спокойна разходка .
Немалко неща във Виена са по-евтини от София и ако си падате по шопинг може да избиете и пътя :D
Миналата седмица на " Кертнерщрасе" ( втората по скъпотия улица) здраво напазарувахме с каката в "H & M" . Всичките дрешки са наполовина по-евтини от тези на същата марка в София :D
Сигурен съм , че гаджето ще ти прости задето си я завел в хостел .
Между друготo там повечето гости са студенти и младежи от цяла Западна Европа , САЩ , Япония - така че изобщо не е обидно !
Във Виена съм бил в хостел , а последния път бяхме в хотел 4 звезди ( 170 euro на нощ общо - за стая с две легла ) . Ясно е , че в хотела е по-добре , но дупе знае две и двеста :-D
Моят искрен съвет е да нощувате поне една вечер във Виена и ще ми благодариш като се върнеш :D

Благодаря ти страшно много.Изпечатвам сега тов,а което ми написа и го взимам с мен във Виена.
Поздрави и отново благодарности на всички !!!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот Емо » 02 Юни 2008 23:01

Привет.
Надявам се отговорът ми да не е вече твърде закъснял... :-)

Аз бях между Коледа и Нова Година (покрай големите мъгли) с приятелката ми във Виена за четири дни. Полет със Скай Юръп, както и три нощувки в четиризвезден хотел край Белведере ни излезе по 150 евро на човек. Има карти за гр. транспорт за 72 часа, не са скъпи. Има и много да се види :-)

Приятно изкарване!
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот stenk » 10 Юни 2008 19:37

Колко беше двойната стая на нощ ? Вярно е че това е малко мъртъв период за хотелиерите и излизат добри оферти , но ти наистина си направил добра сделка :)
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Емо » 10 Юни 2008 20:58

Ами към 76 евро/нощувка в двойна стая излезе май...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта