Купен билет. Отменен полет.

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Купен билет. Отменен полет.

Мнениеот so » 10 Апр 2006 19:29

Както и предполагах пулково са си отменили полетите на 17 и 24.05. соф-лед. Аз имам купен билет уануей за 24.днес ми се обаждат и ми казват няма да има полет елате да ви "трансферираме" билета (така се изрази леличката) :shock: през Москва. аз и казах че не сикам, тък като става въпрос за Шереметево.ако знаете там международните пристигат на 2 терминал а вътрешните заминават от 1, и между тях не ходят никакви автобуси, а таксито взима 30 долара. аз и казах че не искам в през москва тай като нямам тези пари за такси, и съм с много багаж и.т.х тя ми обяснява че имало маршрутка за 1 долар (но аз знам че няма)! аз и казвам че преди 4 години същият проблем те решиха с Будапеща. сега ми казва че им било скъпо. и ми казва искате ли през киев. там обаче трансферното време е близо 7 часа :? аз нямам транзитна виза. и и казвам не.
искам да питам. какъви документио и закони да чета.какви права имам и какво мога да изисквам от авиокомпанията? в този случай. аз искам да летя през будащеща или виена (през някое нормално летище), мога ли да настоявам?
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот Toni » 10 Апр 2006 20:18

Можеш ли да им поискаш те да ти поемат прехвърлянето на Шереметиево 1/2 ?

След като си купил билет и те отменят полета те са длъжни да ти подсигурят подходяща алтернатива и да поемат всички разходи. Въпросът е, че това е практиката в европейските страни. Какво е положениет в Русия..... нямам си идея....
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот BGH362 » 10 Апр 2006 20:28

Ами преди около 5 години пътувах точно SVO-LED, с кацане на Шереметиево 2 и до Шереметиево 1 се прехвърлихме пеша и изобщо не е далече. Не разбирам за какви таксита става въпрос :roll: Терминалите не са на километри разстояние. Е верно че Шереметиево не е много приветливо и с модерен дизайн....
BGH362
BGH362
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 29 Мар 2005 18:29

Мнениеот so » 10 Апр 2006 20:41

BGH362 написа:Ами преди около 5 години пътувах точно SVO-LED, с кацане на Шереметиево 2 и до Шереметиево 1 се прехвърлихме пеша и изобщо не е далече. Не разбирам за какви таксита става въпрос :roll: Терминалите не са на километри разстояние. Е верно че Шереметиево не е много приветливо и с модерен дизайн....

сте се прехвърлили пеша? аре бе?това е невъзможно! между терминалите пътят е около 4,5 километра? не може да сте го ходили пеша (не са ви пуснали перез рампата и 2- те писти) ако си с билета на аерофлот и по двете отсечки имаш фрее трансфер, но на мен отсечките са ми с раличен превозвач!
Ш2 -Ш1 наистина са на 1 км разстояние, но пътчт между тях е 4,5 км. тъй като терминалите са разположени един срещу друг а помежду им са 2-те полоси. общественият път ги заобикаля. затова бакшишите взимат 30 долара за тоя тъп трансфер от "лохове" като мен...
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот so » 10 Апр 2006 20:43

Toni написа:Можеш ли да им поискаш те да ти поемат прехвърлянето на Шереметиево 1/2 ?

След като си купил билет и те отменят полета те са длъжни да ти подсигурят подходяща алтернатива и да поемат всички разходи. Въпросът е, че това е практиката в европейските страни. Какво е положениет в Русия..... нямам си идея....

няма да ми поемат трансфера.вече ми казаха.става въпрос че сигурно трябва да тълкувам билета по варшавската конвенция, или българското законодателство, защото де факто руски е само превозвача. те пътуват от софия, значи би трябвало да ги разглеждам по бг законодателство...
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот so » 11 Апр 2006 18:56

само да кажа, че нещата с авиокомпания пулково доста се обтегнаха за днес, нещата стигнаха до ГВА и мин.на транспорта.да не говорим че по смисъла на закона за ГВ и наредба #7, авиокомпанията ми дължи обезщетение в размер на 150евро. (всъщност те не искат да ме премаршутират с удобни за мен условия, да не говорим за обезщетението). аз обаче докрай.утре с адвоката отиваме при нотариус. някой друг да е имал такива проблеми и трабълси?
(ако имате познати които също е трябвало да летят на 17.04 и 24.04)дайте им мейлът ми за да го осведомя за правата им, защото тези от пулково направо се смеят на своите пътници! :evil:
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот Toni » 11 Апр 2006 19:12

Пусни същата информация в криле.нет, може там да се намери някой с опит в такива ситуации.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот BGH362 » 12 Апр 2006 13:40

@so

Ами излязохме просто като нормални пристигащи от Т1 и от там пеша до Т2, ясно че не минаваш през полосите :wink:

Сега разбрах че те взимат с автобус, но аз говоря за преди около 5 години!
BGH362
BGH362
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 29 Мар 2005 18:29

Мнениеот so » 12 Апр 2006 16:53

BGH362 написа:@so

Ами излязохме просто като нормални пристигащи от Т1 и от там пеша до Т2, ясно че не минаваш през полосите :wink:

Сега разбрах че те взимат с автобус, но аз говоря за преди около 5 години!


наистине не мога да повярвам, че сте ходили пеша от Ш1 до Ш2. това е :smt039 .... както и да е. днес ми изписаха билет SOF-BUD-LED, удобен за мен. както и пуснах нотариална жалба за компенсация-обезщетение в размер на 75 евро според наредба #7.
наистина бих искал да ви цитирам целия разговор с предтсавителя на Пулково в софия, за да разберете как некоректно, смешно и по детски се отнесоха с мен. но това би бил много дълъг пост.
искам само да каже че ако някой има за вбъдеще такъв проблем бих се радвал да му помогна.
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Мнениеот Airfan » 13 Апр 2006 08:37

Въпросният представител българин ли е? Ако да, руските представители разбраха ли? Пусни факс до руския офис и им обясни на какво си бил подложен. Време е тези руснаци да разберат как се прави бизнес.
Успех приятелю!
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
Моите снимки в jetphotos.net
Аватар
Airfan
най-спотър
 
Мнения: 280
Регистриран на: 23 Дек 2003 23:31
Местоположение: Пловдив

Мнениеот so » 13 Апр 2006 12:11

Airfan написа:Въпросният представител българин ли е? Ако да, руските представители разбраха ли? Пусни факс до руския офис и им обясни на какво си бил подложен. Време е тези руснаци да разберат как се прави бизнес.
Успех приятелю!

мислиш ли, че един факс до "главата" в русия би оправил нещата? представителят е руснак, и си мисля че тези от рус са разбрали за проблема, по скоро представителят работи под техен инструктаж. благодаря за съпотра. :lol:
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1068
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта