Покупка на билет за единични ( нередовни ) чартърни полети

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Покупка на билет за единични ( нередовни ) чартърни полети

Мнениеот LZ-AND » 26 Ное 2006 12:41

Преди няколко дена написах във форума на posoka.com това :
Rocancourt написа:Хмммм да знае някой горе-долу каква би била минималната цена за чартър до Тайланд продаван от тур. агенция ? Като в случая се интересувам от агенция наела самолет за екскурзия до там и имаща останали свободни места и ги предлага след изтичане срока за записване на екскурзиантите, може и преди това, но предполагам при първия вариант би било по-евтинко :wink: .
С турските авиплинии гледах, че двупосочния билет с таксите до Бангкок излиза 1100-1200лв, ако има възможност за евтин чартър до там бих се замисил в близките няколко години да се появя там 8)

Едва ли скоро ще получа отговор затова го пускам тук 8)
Освен полет до въпросната дестинация , интересува ме и как би стоял въпросът с дестинации в БГ-то(морските) или съседните нам страни, особено Турция (Истанбил) :)
Моите любимци от Aviostart гледам,че пак ще летят до Бургас на 29 ноември( ама единичен полет ) най вероятно ще возят фк Левски, засичал съм и други пъти в сайта на софийското л-ще, че имат индицентни полети до Варна или Бургас, та ми е любопитно има ли смисъл да им звъня ако видя че летят на някъде с Ан-четата, като си знам, че става въпрос за единични чартъри :)
Аватар
LZ-AND
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 31 Авг 2005 11:38
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 26 Ное 2006 18:39

По въпроса за полета до Тайланд не разбрах съвсем какво питаш - за цената на целия чартър или за цената на екскурзията до там. Във втория случай - само цената на полета ли те интересува или цената на целия пакет туристически услуги. Защото тъй като полетът е чартърен никой няма да може да ти даде цена само за билета (според мен). А ако те интересува пакетната цена - звъниш в някоя туристическа агенция и питаш, едва ли ще им отнеме много време да ти кажат :wink: Успех.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Anto » 26 Ное 2006 20:25

Do thailand peroprchvam da kupish samo polet, tui kato tsenite na hoteli I bungalows sa mnogo, mnogo po-eftini ako tam se zapaziat. Sushto hotelite koito se zapazvat v agentsite normalno sa na po-golemi skapani kurorti kato phuket, a na okolo ima mnogo malki ostrovi v po-hubavi mesta i po eftini tseni na nosht.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Мнениеот mitkobiker » 26 Ное 2006 22:30

Около 750 Евро излиза най-евтиния двупосочен София-Банкок...вече знаеш, че това са Турските Авиолинии. Тръгванията от Истамбул излизат с поне 200 Евро по-малко.
По чартърните полети от София можеш да купиш и само билет на напълно приемливи цени (в сравнение са алтернативите), но само ако има непродадени туристически пакети- конкретно за новогодишните програми тази година е много малко вероятно това да стане, защото половината от чартърите вече са напълно продадени.

Винаги ще има пазар за цели пакети... Но е факт, че ако намериш добър билет и не си страшно претенциозен към настаняване и хранене в Тайланд, Индия, Египет и т.н. и т.н. може да изкараш доста време срещу стотинки! ;-)

Ако те интересуват превозвачи и цени за конкретни дестинации можеш ми пратиш лично съобщение :wink:
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот Anto » 27 Ное 2006 03:12

Ruskite aviolinii imat charteri do Phuket. Sibir naprimer. Te mogat da sa mnogo eftini obache triabva da stignesh moskva purvo. Inache za thailand, daje shte namerish mnogo po-krasivi mesta izvun package. I za sigurnost po-eftini. Ima gramadna konkurencia za nastaniavane tam. Poveche ot 10 leva na nosht na chasten plaj da ne plashtash!
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Мнениеот mitkobiker » 27 Ное 2006 11:06

Anto,
колкото и да струва чартъра от Москва за там ни трябва виза за 50$ + самолета до там не е по-малко от 200-250 Евро.......по-добре да се лети от Истамбул :-D
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2544
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот LZ-AND » 27 Ное 2006 12:22

Еххх ... тенкс за съветите Anto , за съжаление интересите ми към Тайланд са доста перспективни. В цитирания от мен постинг, съвсем дискретно споменах, че желанието ми е да посетя Тайланд (а също и Хонг Конг ) в близките 5 години ;) Много хляб има да ям дотогава, не че не искам още утре ама ... финансовата бариера е сериозна :(
Harrier интересувах се само от чартърите на тур. агенциите, когато същите са наели самолет свързан с мероприятие (екскурзия, мач и пр.) и са останали свободни места в самолета :)
Thanks Mitkobiker, намеренията ми за летене в момента не са много сериозни,което не пречи на интереса и желанията ми пак да се повозя на самолетче, пък и малко свят да видя междувременно ;)
Живот и здраве времето като се пооправи и ако не съм си намерил нещо изгодно а ми се лети та 2 не виждам мога да ти пиша 8)
И все пак за Тайланд разбрах, макар че като пробвах букване през сайта на турските авиолии, цената на двупосочния излиза по-евтина на тази на еднопосочния, 2 посоки до Бангкок (all inclusive) 1100 т.lr :shock: дали е грешно това ?
Аватар
LZ-AND
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 31 Авг 2005 11:38
Местоположение: София

Мнениеот AiBOJ » 27 Ное 2006 13:01

И все пак за Тайланд разбрах, макар че като пробвах букване през сайта на турските авиолии, цената на двупосочния излиза по-евтина на тази на еднопосочния, 2 посоки до Бангкок (all inclusive) 1100 т.lr Shocked дали е грешно това ?


В 90 % от случаите излиза доста по- неизгодно да си закупиш еднопосочен билет, отколкото двупосочен и това не е грешка или заблуда, а просто ценова политика на авиокомпанията.
AiBOJ

When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

The sky is the limit!
Аватар
AiBOJ
супер спотър
 
Мнения: 1129
Регистриран на: 16 Авг 2004 01:36
Местоположение: Бургас


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта