До Дубай

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

До Дубай

Мнениеот piczo » 09 Май 2008 19:12

Здравейте.Мисля да си организирам сам почивка до Дубай, но пък не смятам да давам повече ор 1000, 1200 долара за 2 билета ( понеже групата е от 2 човека :) )
Какво бихте ме посъветвали.Да пътувам от София до Дубай или от Истанбул до Дубай.Коя авиокомпания ми препоръчвате и защо?
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот harrier » 09 Май 2008 19:28

Дай ориентировъчни дати ако играят някаква роля.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Делян » 09 Май 2008 19:36

Може и с Таром, Аеросвит, Олимпик....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот harrier » 09 Май 2008 19:45

За пътуване в началото на юли ми дава най-евтино с Алиталия през Милано за около 360 евро. От Истамбул с Търкиш директно е 330. Но тези цени много варират според датите.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Stoyan » 09 Май 2008 23:57

Личният ми съвет е с турците през Истанбул.

Суперско обслужване, но зависи от цените. Тях можед а ги провериш на http://www.thy.com/bg-BG/index.aspx .

Колкото за Дубай, много внимавай къде ви водят евентуалните екскурзоводи, защото според мен има далеч по-интересни места от Fish market или Gold Souk.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот piczo » 10 Май 2008 00:04

Здравейте.Мисля пътуването да е от началото на септември, за една седмица.
Цените за билетите за двама човека ли са или за 1?
Моля, търсете направо за 2-ма, понеже за толкова ще закупя билети.
За алиталия проверих и аз, много готино ми се струва, самолетите, а и компанията (все пак по-добре от руските), но пък забелязах, че в Рим трябва да се нощува :S
Благодаря Ви
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот Делян » 10 Май 2008 00:59

нощувката в Рим е приемлива, но Алиталиа може да не просъществува до Септември.... :D :D
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот piczo » 10 Май 2008 14:02

Защо така? :shock: :shock: :shock: Какво ще се случи с нея?

Значи подрарбрах доста неща относно Дубай и наистина си заслужава дестинацията, като се има на предвид приемливата цена.Благодаря на колегата от форума, който ми помогна страшно много.
Сега се сетих колко удобно би било да се вземе rent-a-car за престоя там.Съвсем бях изключил за тази идея.
Относно това бихте ли ми казали, дали е полезно, лесно и удобно точно в Дубай да се вземе кола под наем?Какви документи и изисквания има за взимането на такава кола?Може ли да се кара с Българска Шоф.Книжка?Бензина как върви в Дубай ? :)
Това е , страшно много Ви благодаря!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот merlin » 10 Май 2008 14:39

Ситуацията около Алиталия е доста интересна и има доста изписано във форума за нея. Съветвам те да не пътуваш с тях, не само поради възможността да фалират докато си в самолета, а и обслужването им , лично на мен не ми харесва. Те са известни с губенето на багаж...
За DUBAI те поздравявам за избора :)
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот Stoyan » 10 Май 2008 20:26

piczo написа:Защо така? :shock: :shock: :shock: Какво ще се случи с нея?

Значи подрарбрах доста неща относно Дубай и наистина си заслужава дестинацията, като се има на предвид приемливата цена.Благодаря на колегата от форума, който ми помогна страшно много.
Сега се сетих колко удобно би било да се вземе rent-a-car за престоя там.Съвсем бях изключил за тази идея.
Относно това бихте ли ми казали, дали е полезно, лесно и удобно точно в Дубай да се вземе кола под наем?Какви документи и изисквания има за взимането на такава кола?Може ли да се кара с Българска Шоф.Книжка?Бензина как върви в Дубай ? :)
Това е , страшно много Ви благодаря!


Моля!

Rent-a-car е интересна идея, но българските книжки там не вАжат. :wink:

Бензина е по-евтин отколкото тук, но цените скачат всеки ден.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта