Dortmund/Hamburg?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Dortmund/Hamburg?

Мнениеот george_mnt » 29 Май 2008 20:36

Някой да е пътувал наскоро до Дортмунд с Уиз?? Питам, защото май ми се отваря възможност за кратка екзкурзия до Хамбург и каквото и да гледам, най-евтините полети са до Дортмунд, но оттам нататък просто не ми е много ясно как ще стане. Гледах в сайта на Ди Бан и обмислям варианта да бъде с влак, но съм доста убеден, че ако взема билетите на място, ще хвръкнат доста пари.. Мисълта ми е, имате ли някакви предложения как точно да стане трансферът? Също, имали ли сте проблем с транспорта от/до летището. Разглеждах и страницата на Флугхафен Дортмунд, но не бих казал, че ми стана много ясно как стоят нещата. :roll: Ии последен въпрос - ако пътуваш с влак, знам, че билетът важи след това 1 час и за пътувания с градския транспорт. Това включва ли и автобусите, които са към летището?
Всякаква информация би дошла добре, ще пътувам за първи път самичък към Германия и честно казано ми е малко притеснено :oops:
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Мнениеот asd » 29 Май 2008 22:17

Някои авиокомпании (примерно България Еър) си партнират с немската железопътна компания - тоест, ако си си купил самолетен билет с определени компании имаш значително намаление за билета за влака.

Второ - в София ли си? Защото от Варна и Бургас евентуално могат да се хванат чартъри до Хамбург директно или поне ще си спестиш пътя до София. Освен това летят и Air Berlin и Germanwings, но май при тях евтините билети са рядкост.

А и да си от София - Germanwings не летят ли до Кьолн/Бон? Ако ти върши работа де...
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот george_mnt » 29 Май 2008 22:38

Не, от Монтана съм. Гледах и цените на България Ер, но в сравнение със стоте евро на Уиз, е по-скъпо. За съжаление обаче те нямат никакви спогодби със железниците. Джърман Уингс също са повече, освен това за навръщане не ми изкарва полет.
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Мнениеот Nikilaki » 30 Май 2008 01:31

Nai evtino e da si vzemesh bilet na Deutsche Bahn i s nego da prodaljish ot Dortmund kam Hamburg.Prodavat se i kombinirani bileti koito vajat i za gradskia transport.Ot Dortmund Flughafen tova oznachava s avtobus 440 do Aplerbeck i sled tova s U47 do centralnata gara.Ot tam s vlak do Hamburg.Bileti za vlaka moje da se kupjat i on line (ne sam siguren dali ti e nujen nemski adres.Pogledni v www.bahn.de imash vazmojnost da izbirash mejdu ne malko ezici),kato za da e validen trjabva da nosish sas sebe si i kartata (kreditna ili debitna) s koqto si go kupil.Taka moje pri po ranno zakupuvane da hvanesh i ofertata Dauer Special,koqto zapochva ot 29 evro (bez vkliuchen gradski transport).Ofertata e postoqnna i e vapros na kasmet kakvi ceni shte hvanesh.
Аватар
Nikilaki
най-спотър
 
Мнения: 311
Регистриран на: 06 Яну 2007 03:41
Местоположение: Germany,Duisburg

Мнениеот george_mnt » 31 Май 2008 00:41

Аа, сега се сетих още нещо: екипажът български ли е? Не че има кой знае колко общо с другите неще, ама ми е интересно просто :lol: А, по принцип пътуват ли много хора по тая линия?
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Мнениеот merlin » 31 Май 2008 02:16

Днес някой каза, че е бил български (за днес), но по принцип мисля, че са унгарци. От личен опит-2 пъти съм пътувал еднопосочно София-Дортмунд и беше над 90% пълно. :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот asd » 31 Май 2008 19:10

Забравих предния път - с Малев и трансфер през Будапеща (ако уцелиш билети) може и да ти излезе около 200 Евро двупосочния билет, което е не чак толкова скъп вариант.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот george_mnt » 31 Май 2008 19:20

asd написа:Забравих предния път - с Малев и трансфер през Будапеща (ако уцелиш билети) може и да ти излезе около 200 Евро двупосочния билет, което е не чак толкова скъп вариант.


Гледах вече, под 260 няма нищо :?
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron