Във Виена за ден, SkyEurope - невероятно е !

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Във Виена за ден, SkyEurope - невероятно е !

Мнениеот piczo » 12 Юни 2008 12:42

Здравейте.Искам да изкажа огромната си благодарност към SkyEurope, които направо ми се изкачиха до н-та степен в очите.Точни до минутата полети, готини и нови самолети, чистота, учтив,усмихнат и дружелюбен персонал... невероятно беше наистина и с удоволствие бих летял отново със Sky.Те са според мен нива нива над BG Air да речем
Разходката във Виена беше приказна - страшно много ми хареса и сега, още под емоциите на пътуването искам да Ви помоля за съвет:
Обмислям една скромна обиколка на Европа с low cost компании, но ми е трудно да морганизирам това пътуване, понеже не съм наясно с авиокомпаниите и т.н
Идета ми е нещо от сорта
София - Прага - Брюксел - Рим - София
или София - Прага - Брюксел - Виена - София

нещо от сорта :) Моля, дайте съвет и насоки.
Благодаря много!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот stenk » 12 Юни 2008 13:18

София-Прага със SkyEurope
http://www2.skyeurope.com/bg/
Прага -Брюксел ( National) със SkyEurope
http://www2.skyeurope.com/bg/
Брюксел ( Chatleroi) - Рим ( Ciampino) с Ryanair
http://www.ryanair.com/site/EN/
Рим (Fiumicino ) - София с Wizz air
http://wizzair.com/

Ще трябва обаче доста добре да се подготвиш и да проучиш трансферите до конкретните летища .
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот merlin » 12 Юни 2008 13:38

Я напиши първо блог за пътуването ти до Виена. :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот harrier » 12 Юни 2008 20:17

Създадохме специален форум за таква въпроси!
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот asd » 12 Юни 2008 21:50

stenk написа:София-Прага със SkyEurope
http://www2.skyeurope.com/bg/
Прага -Брюксел ( National) със SkyEurope
http://www2.skyeurope.com/bg/
Брюксел ( Chatleroi) - Рим ( Ciampino) с Ryanair
http://www.ryanair.com/site/EN/
Рим (Fiumicino ) - София с Wizz air
http://wizzair.com/

Ще трябва обаче доста добре да се подготвиш и да проучиш трансферите до конкретните летища .


В Рим партньорите на Уиз от Теравижън (www.terravision.it) ти ги препоръчвам от личен опит. Може да са с една идея по-скъпи от обществения транспорт, но не мъчиш с куфари по метро и градски автобуси. До Фиумичино има и влак, обаче не знам цените как са. Дори и да нямаш багаж, пак е по-добре да не губиш време в транспорт, а да имаш повече за разходка. През сайта на Уиз можеш да стигнеш до тях, а освен това имат и гише на пристигащи на Чампино и лесно се намират. Разписанието на автобусите им е съгласувано с полетите и освен това ти гарантират, че няма да си изпуснеш полета, ако си навреме в автобуса. Но все пак им виж разписанието :lol:

Имаш ли нужда от съвет за маршрути за разходка из града за еднодневна или по-дълга екскурзия в Рим?

P.S.
В тази връзка - някой да каже какво да разгледам из Прага, ако отскоча до там за 3-4 дни?
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Мнениеот piczo » 12 Юни 2008 22:34

Здравейте.
Сега гледах офертите не Уиз София-Рим-София и забелязвам, че цените доста са скочили.Преди за 50 евро имаше отиване и връщане, а сега цените са минимум 100 евро отиване и връщане.Защо се получава така?Забелязвам, че и Уиз все по-рядко пускат изгодни оферти, каквито често има при SkyEurope например.
Мисля септември да ида за 1 ден до Рим.Да речем на 7.09 сутринта рано ще съм там и на 8.09 ще тръгна за обратно.Така ще имам достатъчно време да поразгледам.
Обмислях варинат и двудневна София - Прага - Амстердам, като съответно за Прага и Амстердам да имам по 1 ден.
Вие какво ще ме посъветвате.Рим или Прага и Амстердам?
Благодаря
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот stenk » 12 Юни 2008 23:06

Terravision бяха ОК , когато Wizz летяха до Ciampino . От Фиумичино обаче без конкуренция е влакчето . Само че не Leonardo Express , а обикновенния влак дето води до метрото . С Leonardo Express е 12 евро в едната посока , а с влак и метро излиза около 6 евро до центъра и се стига за около час . И експреса и обикновенното влакче тръгват от едно и също място , което е вътре в самото летище .

Дори тази година ( март ) пращах запитване до Terravision на което ми отговориха , че временно не оперират от Fiumicino . То е и безмислено при наличие на влак за същата цена на всеки 15 минути ...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот piczo » 12 Юни 2008 23:17

Нещата ми звучат малко, като във Виена - самолет, влакче, метро, 1 час до центъра и това може само да ме радва.
Проблема е в цените на Уиз и липсата на промоции....едва ли някой може да даде обяснение за това.
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот stenk » 12 Юни 2008 23:22

piczo написа:Здравейте.
Сега гледах офертите не Уиз София-Рим-София и забелязвам, че цените доста са скочили.Преди за 50 евро имаше отиване и връщане, а сега цените са минимум 100 евро отиване и връщане.Защо се получава така?Забелязвам, че и Уиз все по-рядко пускат изгодни оферти, каквито често има при SkyEurope например.
Мисля септември да ида за 1 ден до Рим.Да речем на 7.09 сутринта рано ще съм там и на 8.09 ще тръгна за обратно.Така ще имам достатъчно време да поразгледам.
Обмислях варинат и двудневна София - Прага - Амстердам, като съответно за Прага и Амстердам да имам по 1 ден.
Вие какво ще ме посъветвате.Рим или Прага и Амстердам?
Благодаря



Разбирам че при теб основното е удоволствието от летенето , а не местата които посещаваш :D
Както и да е аз ти препоръчвам Прага и Амстердам , защото мащабите са много по-малки и ще успееш да видиш нещо по за 1 ден на двете места.
Рим е един от трите града с най-голяма концентрация на забележителности в Европа (другите са Париж и Лондон ) .
Просто не си и помисляй да ги разглеждаш за ден . Минимум 7 дни за всики от тези градове и то без да посещаваш много от основните музеи и атракции .
Виена е много , много по-малка (три пъти ) и по-безинтересна от Рим .

Wizz никога не пускат промоции като на Sky . Най евтино до Рим съм пътувал с тях за 54 евро ретърн , като тогава не плащах такси за превод с кредитна карта . Бил съм няколко пъти там .
Тоест сега минимума е около 65 евро ретърн

Изчакай още няколко седмици да пуснат зимните билети и си резервирай изгодно за октомври . Времето в Рим е прекрасно и през есента
:D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот piczo » 12 Юни 2008 23:48

stenk написа:
piczo написа:Здравейте.
Сега гледах офертите не Уиз София-Рим-София и забелязвам, че цените доста са скочили.Преди за 50 евро имаше отиване и връщане, а сега цените са минимум 100 евро отиване и връщане.Защо се получава така?Забелязвам, че и Уиз все по-рядко пускат изгодни оферти, каквито често има при SkyEurope например.
Мисля септември да ида за 1 ден до Рим.Да речем на 7.09 сутринта рано ще съм там и на 8.09 ще тръгна за обратно.Така ще имам достатъчно време да поразгледам.
Обмислях варинат и двудневна София - Прага - Амстердам, като съответно за Прага и Амстердам да имам по 1 ден.
Вие какво ще ме посъветвате.Рим или Прага и Амстердам?
Благодаря



Разбирам че при теб основното е удоволствието от летенето , а не местата които посещаваш :D
Както и да е аз ти препоръчвам Прага и Амстердам , защото мащабите са много по-малки и ще успееш да видиш нещо по за 1 ден на двете места.
Рим е един от трите града с най-голяма концентрация на забележителности в Европа (другите са Париж и Лондон ) .
Просто не си и помисляй да ги разглеждаш за ден . Минимум 7 дни за всики от тези градове и то без да посещаваш много от основните музеи и атракции .
Виена е много , много по-малка (три пъти ) и по-безинтересна от Рим .

Wizz никога не пускат промоции като на Sky . Най евтино до Рим съм пътувал с тях за 54 евро ретърн , като тогава не плащах такси за превод с кредитна карта . Бил съм няколко пъти там .
Тоест сега минимума е около 65 евро ретърн

Изчакай още няколко седмици да пуснат зимните билети и си резервирай изгодно за октомври . Времето в Рим е прекрасно и през есента
:D

Здравей.Аз съм на два етапа.В момента на резервирането и подготовката се вълнувам от самолетното пътуване.В самият самолет също изпитвам огромно удоволствие, но след кацането ме поемат изцяло емоциите от мястото, което посещавам, забележителностите които виждам, детайлите и красотите, които просто ми пълнят душата ако мога така да го нарека. :) А и след седмица пътувам за САЩ и смятам, че ще се налетя достатъчно, чак до омръзване :D
С една дума, обичам да пътувам и посещавам - това ме зарежда и обогатява.
Гледам еднодневни екскурзии, защото искам да спестя от хотел и вместо да дам 100 евро за нощувка, ще видя още един европейски град :)
Но естествено, за Рим щом се налага и е редно ще отседна няколко дни, за да разгледам почти всичко.
По разказите на хора, посетили това място, разбирам, че Рим е един от най-красивите европейски градове, а и като цяло на световно ниво.
Старинното, древното и величественото там се усеща сигурно дори във въздуха...
Така и не разбрах какво мислят хората за Прага.За жалост нямам познати, които да са го посещавали и си нямам и бегла представа.
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот stenk » 12 Юни 2008 23:54

Прага е невероятна и много по-красива от Амстердам например .
Един от любимите ми градове!
Утре ще пиша по-подробно ако някой не ме изпревари :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот pepsii » 13 Юни 2008 09:29

piczo написа: че ще се налетя достатъчно, чак до омръзване :D


е това е трудно за вярване :!:
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот piczo » 13 Юни 2008 20:27

А междудругото не забелязах някой да проверява за билетчетата в S-Bahn и метрото?Така ми се струва или Австрииците си имат доверие и не е нужно да ги проверяват?
Какво ли се случва ако се качиш без билет?
:D
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот Freak » 13 Юни 2008 21:09

piczo написа:А междудругото не забелязах някой да проверява за билетчетата в S-Bahn и метрото?Така ми се струва или Австрииците си имат доверие и не е нужно да ги проверяват?
Какво ли се случва ако се качиш без билет?
:D


Въпросът е какво става, ако те хванат без билет. :-D
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Мнениеот stenk » 13 Юни 2008 21:37

Проверяват ама рядко . Може за една седмица да не мине контрола , а после за ден да те проверят три пъти . Последния път в S7 към летището мина контрола :D . Така че бъди винаги изряден !
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron