Във Виена за ден, SkyEurope - невероятно е !

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Мнениеот Емо » 13 Юни 2008 22:51

piczo написа:А междудругото не забелязах някой да проверява за билетчетата в S-Bahn и метрото?Така ми се струва или Австрииците си имат доверие и не е нужно да ги проверяват?
Какво ли се случва ако се качиш без билет?
:D


В Австрия са най-солените глоби. Освен че ще те "поотумбят" с голямо двуцифрено число, (при повторен случай) рискуваш и съдебен процес (§149 - т. нар. Erschleichung einer Leistung доколкото съм чувал). Важи както за австрийци така и за чужденци (ЕС и не-ЕС). Мен във Виена ми провериха тикета в метрото 20 мин след като слязох от самолета :-) Така, че винаги с биуетче!

Успех
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот Gentleman » 14 Юни 2008 00:56

S-Bahn се качих веднъж и двама чичковци с едни апаратчета креснаха нещо и почнаха да проверяват. Май бях нередовен понеже си взех единичен билет за една зона, а пътувах в две зони /а пътуването бе 6 спирки само/, но нищо не ми казаха. Може би защото носех голям фотоапарат :lol: .
Gentleman
по-спотър
 
Мнения: 170
Регистриран на: 25 Май 2008 13:50

Мнениеот stenk » 14 Юни 2008 10:35

Масово българите си купуват билетче за 1.70 евро :D
Вечно не четат какво пише на таблото . Ако обаче е 10 евро ще четат един час да намерят нещо по-тънко :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот piczo » 14 Юни 2008 10:38

Моят отиване и връщане за S-Bahn беше 6,80
За метрото отиване и връщане беше 3,40

Дано да съм познал и да съм бил редовен пътник :)

И какво става сега - някой ще ходи ли пак на еднодневка във Виена? :)
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Мнениеот Gentleman » 14 Юни 2008 13:30

piczo написа:Моят отиване и връщане за S-Bahn беше 6,80
За метрото отиване и връщане беше 3,40

Дано да съм познал и да съм бил редовен пътник :)

И какво става сега - някой ще ходи ли пак на еднодневка във Виена? :)


Ако пуснат отново 10-еврови билети ... :-)
Gentleman
по-спотър
 
Мнения: 170
Регистриран на: 25 Май 2008 13:50

Мнениеот stenk » 14 Юни 2008 13:39

piczo написа:Моят отиване и връщане за S-Bahn беше 6,80
За метрото отиване и връщане беше 3,40

Дано да съм познал и да съм бил редовен пътник :)

И какво става сега - някой ще ходи ли пак на еднодневка във Виена? :)



Ето ти си бил изряден отвсякъде ! Аз веднъж направих забележка на група нашенци дето се въртяха пред автомата , но те пак си взеха за 1.7 евро . Даже ме погледнаха мръсно . Като хванат такива те се правят че не знаят езика :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот george_mnt » 14 Юни 2008 16:32

piczo написа:Моят отиване и връщане за S-Bahn беше 6,80
За метрото отиване и връщане беше 3,40

Дано да съм познал и да съм бил редовен пътник :)

И какво става сега - някой ще ходи ли пак на еднодневка във Виена? :)


цели 5 дена даже :)) Ама с тази, предишната промоция, от 25евро 8)
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Мнениеот ivozet » 14 Юни 2008 16:58

А Добър Ден! :lol:

Само аз ли съм бил с този билет, понеже нищо не разбирам на немски и англииски на машината за билети, случайно слезе кондуктора на влакчето с No: 7 и го помолих на англииски да ми конфигурира билет най-тънко и той на немски искара този. Но каза, че не важи за No: 7 и че можело от него да си купим билетче за някъде към едно евро, но така и не си купихме. На връщане мина жена-кондукторка и покавахме билета при което с някаква машинка добави бар кода в дясно и това беше.

п.с. Другата седмица пак ми предстои разодка до Виена и незнам как ще конфигурирам пак такъв билет. Ще го взема стария билет и ще моля някоя говоряща швабски да го направи, а аз ще платя.


какъв дизел бре, той е за кораб и камион
Изображение
Изображение :lol:
Последна промяна ivozet на 14 Юни 2008 20:10, променена общо 1 път
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Мнениеот stenk » 14 Юни 2008 18:35

korlitz написа:А Добър Ден! :lol:

Само аз ли съм бил с този билет, понеже нищо не разбирам на немски и англииски на машината за билети, случайно слезе кондуктора на влакчето с No: 7 и го помолих на англииски да ми конфигурира билет най-тънко и той на немски искара този. Но каза, че не важи за No: 7 и че можело от него да си купим билетче за някъде към едно евро, но така и не си купихме. На връщане мина жена-кондукторка и покавахме билета при което с някаква машинка добави бар кода в дясно и това беше.

п.с. Другата седмица пак ми предстои разодка до Виена и незнам как ще конфигурирам пак такъв билет. Ще го взема стария билет и ще моля някоя говоряща швабски да го направи, а аз ще платя. Изображение
Изображение



Правилно ти е казал човека . Тази карта важи за една зона , a oт летището до центъра минаваш през две зони.
Купуваш си билет за 1.70 евро от летището до границата на Първа зона и после с тази карта може да си пътуваш колкото искаш. Ако те сбара контрола от летището до "Wien Mitte" ще трябва да покажеш и двете (билетчето+ картата)

В много случаи е безмислено да се купува тази целоднавна карта . Повечето интересни неща са достъпни пеша . С едно билетче от 1.70 евро може да сменяте няколко влакчета по различните линни на метрото , където се засичат .Веднъж излезеш ли от метрото тогава ще ти трябва нов билет , ако искаш пак да слезеш.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron