Bulgaria air

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Bulgaria air

Мнениеот akair » 18 Ное 2011 01:20

Брюксел все пак е дестинация, до която много хора пътуват по работа - едни до ЕП и ЕК, други - до земеделските ферми и строителните обекти... :D Нормално е да се намират по-трудно билети на най-ниската промоционална цена.
На мен ми прави впечатление, че този път рекламната кампания е масова и запомняща - има я на сайта им, изпращаха спам по пощата, появяват се банери и рекламни карета във вестниците. И на всички места се повтарят стюардесите - става разпознаваема... Което сякаш е напредък в тази авиокомпания... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Bulgaria air

Мнениеот Topfly » 05 Дек 2011 16:58

Според вас усеща ли сайта на България ер кой от къде влиза и възможно ли е да дават различни цени за хора влизащи от различни държави? С мен се случи нещо доста странно. Аз бях в Унгария и си говорех с един приятел от Чехия по скайп. В един и същи момент за едни и същи дати гледахме полет на България ер от Виена за София и три пъти на приятеля ми му даде цена с 10 евро по скъпа от на мен.
Чудех се да не съм блокирал единственият по евтин билет с търсенето, но когато затворих браузъра, на приятелят ми пак му даде по скъп билет. Накрая се принудих аз да му взема билета, като ми даде данните на кредитната си карта.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Bulgaria air

Мнениеот Lozanoff » 05 Дек 2011 18:05

Случвало ли се е някога Bulgaria air да имат промоция от 99евро за Европа.Както имат или са имали Луфтханза,Чехите,Аустриан и т.н. :?:
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: Bulgaria air

Мнениеот alex_2 » 05 Дек 2011 19:51

Lozanoff написа:Случвало ли се е някога Bulgaria air да имат промоция от 99евро за Европа.Както имат или са имали Луфтханза,Чехите,Аустриан и т.н. :?:


Миналата година си купих от тях билет до Милано за 100 евро. Мисля че по едно време имаше и билети до Виена доста евтини, за 60-70 евро
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1379
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria air

Мнениеот stenk » 05 Дек 2011 20:39

Тази година летях с тях до Мадрид за 70 евро.
При Wizz беше над 100 :-D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Bulgaria air

Мнениеот alex_2 » 05 Дек 2011 21:58

stenk написа:Тази година летях с тях до Мадрид за 70 евро.
При Wizz беше над 100 :-D


70?! а аз пък бях с впечатление , че полетите им до Испания са доста скъпи
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1379
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria air

Мнениеот stenk » 05 Дек 2011 22:24

Да помня и датата - 30 Април 2011
До Мадрид нали са код-шеър с Iberia и от сайта на Iberia същия полет беше дори още по-евтин - 65 евро.
Това обаче около 3 месеца преди полета !
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Bulgaria air

Мнениеот Lozanoff » 06 Дек 2011 02:08

stenk написа:Тази година летях с тях до Мадрид за 70 евро.
При Wizz беше над 100 :-D


Да бе :rock: Отиване и връщане :?:
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: Bulgaria air

Мнениеот pepino » 06 Дек 2011 02:14

alex_2 написа:70?! а аз пък бях с впечатление , че полетите им до Испания са доста скъпи

Просто късмет е да хванеш евтини билети. Колкото по-рано толкоз по евтино.
Иначе "кантората" на Душко в Мадрид също предлага "евтини" билети. :wink:
http://www.bulgariair.com/indexes.php
pepino
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2006 19:18

Re: Bulgaria air

Мнениеот sash » 06 Дек 2011 11:22

БГ Ер вече не работи с "кантората" на Душко (RIP).
sash
по-спотър
 
Мнения: 197
Регистриран на: 19 Юни 2008 20:34

Re: Bulgaria air

Мнениеот akair » 06 Дек 2011 11:45

Topfly написа:Според вас усеща ли сайта на България ер кой от къде влиза и възможно ли е да дават различни цени за хора влизащи от различни държави? С мен се случи нещо доста странно. Аз бях в Унгария и си говорех с един приятел от Чехия по скайп. В един и същи момент за едни и същи дати гледахме полет на България ер от Виена за София и три пъти на приятеля ми му даде цена с 10 евро по скъпа от на мен.
Чудех се да не съм блокирал единственият по евтин билет с търсенето, но когато затворих браузъра, на приятелят ми пак му даде по скъп билет. Накрая се принудих аз да му взема билета, като ми даде данните на кредитната си карта.

FB проверяват дали посещаваш техния сайт от България или от чужбина - затова се зарежда на англ, когато го отвориш от чужбина. При търсенето на полет за определени дати, сайтът (по-скоро сървърът, на който се хоства сайта) прави заявка към Амадеус за налични полети и места за избраните дати. Амадеус връща отговор, вкл. air-fare-a (тарифата). Дали engine-ът на сайта на България Ер филтрира/манипулира данните от Амадеус може само да гадаем :).
Може просто да има различна такса за издаване на билет за различните страни и затова да сте видели разлика от 10 евро :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Bulgaria air

Мнениеот stenk » 06 Дек 2011 20:20

Lozanoff написа:
stenk написа:Тази година летях с тях до Мадрид за 70 евро.
При Wizz беше над 100 :-D


Да бе :rock: Отиване и връщане :?:



Кой е писал за отиване и връщане ?
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Bulgaria air

Мнениеот Lozanoff » 07 Дек 2011 15:22

stenk написа:
Lozanoff написа:
stenk написа:Тази година летях с тях до Мадрид за 70 евро.
При Wizz беше над 100 :-D


Да бе :rock: Отиване и връщане :?:



Кой е писал за отиване и връщане ?


Ясно:)Много се учудих с тези 70евро :-D Аз питах дали са имали някога промоции от типа на 99евро (отиване и връщане),като Луфтханза,Аустриан,Чехите,Лот,Малев и т.н.
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: Bulgaria air

Мнениеот harrier » 07 Дек 2011 22:02

akair написа:
Topfly написа:Според вас усеща ли сайта на България ер кой от къде влиза и възможно ли е да дават различни цени за хора влизащи от различни държави? С мен се случи нещо доста странно. Аз бях в Унгария и си говорех с един приятел от Чехия по скайп. В един и същи момент за едни и същи дати гледахме полет на България ер от Виена за София и три пъти на приятеля ми му даде цена с 10 евро по скъпа от на мен.
Чудех се да не съм блокирал единственият по евтин билет с търсенето, но когато затворих браузъра, на приятелят ми пак му даде по скъп билет. Накрая се принудих аз да му взема билета, като ми даде данните на кредитната си карта.

FB проверяват дали посещаваш техния сайт от България или от чужбина - затова се зарежда на англ, когато го отвориш от чужбина. При търсенето на полет за определени дати, сайтът (по-скоро сървърът, на който се хоства сайта) прави заявка към Амадеус за налични полети и места за избраните дати. Амадеус връща отговор, вкл. air-fare-a (тарифата). Дали engine-ът на сайта на България Ер филтрира/манипулира данните от Амадеус може само да гадаем :).
Може просто да има различна такса за издаване на билет за различните страни и затова да сте видели разлика от 10 евро :D

Като влезеш в сайта с различни настройки на език и дръжава ти се променя point-of-sale. Компаниите дори да държат еднакви тарифи за целия си пазар, може в дадения момент за един и същ полет да има различно availability за различните POS. На ФБ специално системата е прекалено елементарна за да следи кой как и кога влиза :) Не съм чул подобен метод да се ползва изобщо, в интерес на истината :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Bulgaria air

Мнениеот Buch » 08 Дек 2011 14:46

Всичко е така, както казваш, с изключение на факта, че в случая POS е един и същ. Той не се определя от рикуеста а от регистрацията на този, който ти издава билета, в случая е един и същ.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта