Bulgaria air

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Bulgaria air

Мнениеот bigbang » 08 Дек 2011 14:57

Тези Бгер започват да се оливат с цените! +3 евро са вдигнали цената SOF- BOJ. Вече минимaлната цена е 62Е двупосочно :axe:
Аватар
bigbang
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 20 Окт 2011 22:18

Re: Bulgaria air

Мнениеот alex_2 » 08 Дек 2011 15:13

bigbang написа:Тези Бгер започват да се оливат с цените! +3 евро са вдигнали цената SOF- BOJ. Вече минимaлната цена е 62Е двупосочно :axe:


Лошото е , че като монополисти във вътрешните полети могат да правят каквото си искат ..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria air

Мнениеот harrier » 09 Дек 2011 18:30

При положение, че нямат конкуренция по линията, цената е повече от адекватна.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Bulgaria air

Мнениеот Toni » 28 Дек 2011 10:48

bigbang написа:Тези Бгер започват да се оливат с цените! +3 евро са вдигнали цената SOF- BOJ. Вече минимaлната цена е 62Е двупосочно :axe:


Не защитавам България Ер, но и аз смятам, че цената е напълно адекватна. Ако тръгнеш с кола, само горивото в двете посоки ще ти струва 120-150 лв, без да коментираме амортизации, застраховки, консумативи, винетки, пътни данъци... Пътят с кола би се рентирал само (0,30-0,35 лв/км), ако в нея се возят поне трима, ако сте двама самолетът остава добра алтернатива при 62€.

Ако направим много груба сметка, БАе-то би изхарчило до Бургас и обратно около 4 т керосин. Това гориво ще разпределим на 85 пътника. Получава се, че всеки трябва да плати общо 47 кг (~60 L) в двете посоки. Керосинът е по-евтин от дизеловото гориво, но не е без пари. Не знам на колко зарежда България Ер и за това приемам условна цена от 0,7 €/L. Това означава, че само горивото в двете посоки е 42 €.

Не претендирам, че сметката ми е прецецизна, но може да се ползва за някакъв приблизителен ориентир.

-
Получих по точни данни : за двете отсечки БАе-то ще изгори 3500 кг, цената на тон е 1390€, което прави 52 L на пътник по 1,11€ = 57€.
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Поредният гаф

Мнениеот voodoo » 27 Яну 2012 15:58

Уважаеми колеги,
Забелязахме, че пътуване от BG до USA през LON с FB и VS не излиза вярно YQ ниво. Вместо 131eur/ ОW системата дава 32 EUR/OW.
Подаваме urgent trouble report на ATPCO.
Моля за Вашето внимание при издаването на билети, да прилагате вярното YQ 131 EUR/OW.
Надяваме се, че в най-скоро време, грешката ще бъде отстранена.

Уважаеми колеги,
Във връзка с съобщението ни от 25 .01. за неправилна такса при тарифиране на цените от BG до USA през LON Ви уведомяваме, че от 26 януари проблемът е отстранен и таксата YQ излиза правилно в системата. При издаването на билетите вече излиза правилната цена .
Относно издадени билети или оферирана цена с грешния размер на таксата- YQ , моля да уведомите клиентите си за съответното доплащане, което се налага.
При отказ клиента да доплати дадената сума, ще се наложи пълно възстановяване на сумата за вече закупения билет.
Съжаляваме за причиненото неудобство!
Аватар
voodoo
спотър
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Юли 2008 14:11
Местоположение: София

Re: Bulgaria air

Мнениеот voodoo » 27 Яну 2012 16:12

Става дума за около 200 евро разлика до LAX например. С колко ли са влезли вътре FB и как като сериозна авиокомпания си мислят, че някой ще им доплаща, след като е собтсвеник на техен билет, който изпълнява ролята на договор между клиента и авиокомпанията, дори и да струва едно евро?!!
Аватар
voodoo
спотър
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Юли 2008 14:11
Местоположение: София

Re: Bulgaria air

Мнениеот Jair » 27 Яну 2012 18:42

някой по-упорит клиент така може да ги осъди, че тия 200 евро ще им се видят песен...
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Bulgaria air

Мнениеот Buch » 31 Яну 2012 17:15

Това се нарича изнудване.
Българиа Еър могат да имат претенции към Amadeus, към себе си или към Virgin дори, зависи къде е направен пропускът....ама как точно крайният клиент е забравил да си аплайне правилната такса...не ми стана много ясно. Тия купувачи на самолетни билети ама хич не се съобразяват...маа**а им...
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Bulgaria air

Мнениеот Kx » 15 Авг 2012 17:46

Направих грешка при резервация, без да изкам избрах една седмица по-ранно заминаване. При резервацията ми показаха че тарифата е на отиване е Economy Class Semi-Flexible- може да се променя преди заминаване безплатно, но връщането ми бе с тарифа Economy Class Promotional без право на смяна. Смяната на датата ми струваше 50 евро на билет, като имаше места от същата тарифа.Когато попитах мацката от call center-a защо не е безплатно ми каза че така го изкарва системата. Има ли шанс да се разправям и да искам да ми върнат парите. Как бихте ме посъветвали в бъдеще да действам в такива случаи.

ПС Резервация в сайта на Air.bg си е приключение.Изтичаха сессии тъкмо като си въведох данни и всичко от начало, после след като платих с карта през ипей, ме върна на станица с грешка от която на практика нищо не можех да направя, добре че при плащане показва кода на резервацията и аз си го записах, та можех да я проверя, което ме успокои до някъде( препоръчвам https://www.checkmytrip.com/cmt/apf/cmt ... cmtng/home за резервации правени през амадеус)
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Re: Bulgaria air

Мнениеот Jair » 15 Авг 2012 18:15

Когато различни тарифи са комбинирани важат правилата на най-рестриктивната от тях за целият билет. Няма какво да направиш.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Bulgaria air

Мнениеот Kx » 15 Авг 2012 18:18

Jair написа:Когато различни тарифи са комбинирани важат правилата на най-рестриктивната от тях за целият билет. Няма какво да направиш.

Значи съм на далавера, че са се съгласили да ми сменят дата само срещу 50евро ;-)
Kx
най-спотър
 
Мнения: 410
Регистриран на: 13 Апр 2004 15:45
Местоположение: Sofia

Re: Bulgaria air

Мнениеот Lozanoff » 15 Авг 2012 20:03

Имало ли е някога промоция на БГ Еър от типа на АУА,Луфтаханза,Малев(преди)ЛОТ,Туркиш и т.н. от типа на 99евро :?:
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: Bulgaria air

Мнениеот alex_2 » 15 Авг 2012 21:00

Lozanoff написа:Имало ли е някога промоция на БГ Еър от типа на АУА,Луфтаханза,Малев(преди)ЛОТ,Туркиш и т.н. от типа на 99евро :?:


Да, аз съм летял до Милано за 100 евро

Kx написа:ПС Резервация в сайта на Air.bg си е приключение.Изтичаха сессии тъкмо като си въведох данни и всичко от начало, после след като платих с карта през ипей, ме върна на станица с грешка от която на практика нищо не можех да направя, добре че при плащане показва кода на резервацията и аз си го записах, та можех да я проверя, което ме успокои до някъде( препоръчвам https://www.checkmytrip.com/cmt/apf/cmt ... cmtng/home за резервации правени през амадеус)


И аз имах проблем с резервацията през сайта им преди няколко седмици и накрая си резервирах билета по телефона и си го платих кеш на следващия ден в един от офисите им
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Bulgaria air

Мнениеот autom8 » 31 Авг 2012 02:00

Lozanoff написа:Имало ли е някога промоция на БГ Еър от типа на АУА,Луфтаханза,Малев(преди)ЛОТ,Туркиш и т.н. от типа на 99евро :?:

Имаше, и то даже по-добри!
2010 летях SOF-BCN-SOF (който се изпълняваше сезонно, и преди да направят уговорката с Wizz да оставят изцяло на тях Барселона, а за FB да остане София-Варна) за смешните 111 лева (и с италианците същата дестинация пак за около 63 EUR, но то си беше бъг в системата, просто съм го уцелил) :lol:
с FB - 118 EUR ретърн до Брюксел; SOF-LHR 58 EUR (двупосочния излизаше около 123 ЕUR, но тогава имаше 55 лв на Wizz LTN-SOF, затова купих само в едната посока).

Иначе промоцията без конкуренция на национална авиокомпания, за мен твърдо остава тази на Аustrian Airlines до миналата година SOF-VIE-SOF, както и VIE-SOF-VIE за 59 ЕUR. :)
Сладки времена, за съжаление в минало време.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Bulgaria air

Мнениеот stenk » 31 Авг 2012 19:17

Aз съм летял до Мадрид за 65 евро ...без промоция :)
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

ПредишнаСледваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron