София Т2 -> Т1

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София Т2 -> Т1

Мнениеот airwave » 01 Дек 2008 10:52

Здравейте,

трябва ми малко помощ. В сряда ще летя до София и след това с Уиз (първият ми полет с тях :D ) до Варна. На сайта на летището не намерих никаква информация за трансфер между терминалите (много скапан сайт м/у другото...). Има ли някакъв начин да стигна относително лесно от Т2 до Т1? Или най-краткия път е през центъра на София :D

Google Maps ми сметна път по ул. Продан Таракчиев и ул. "Аерогара", което е около 1,6 км и 20 мин. :shock:
airwave
спотър
 
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Юли 2008 18:21

Мнениеот Nikolay » 01 Дек 2008 11:33

Здравей,
преди имаше автобус между двата терминала, но го спряха.
То не се намират много далече един от друг, но наистина особено ако си с куфари си е тегаво да се ходи пеша.Аз бих ти предложил да си хванеш автобус 284 и да слезеш на спирката преди да завие по Брюксел (мисля че се пада втората) към центъра.Така ти остава незначително разстояние, което трябва да извървиш пеша :wink:
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот voodoo » 01 Дек 2008 12:14

Има един безплатен бял микробус (маршрутка), който циркулира между двата терминала през половин час. Предполагам има хора от форума, които знаят точното му разписание или в противен случай можеш да се информираш по телефона на летището. Иначе разстоянието между двата терминала е твърде голямо за ходене пеш, а такситата ще ти вземат пари като до Перник и обратно.
Аватар
voodoo
спотър
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Юли 2008 14:11
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 01 Дек 2008 13:47

Гледай за офиса на OK Taxi на T2
Изображение
Те са официалният превозвач на летището, имат нормална тарифа и не могат да ти откажат.
Последна промяна Делян на 01 Дек 2008 14:23, променена общо 1 път
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот makler » 01 Дек 2008 14:01

Има ли някакъв начин да стигна относително лесно от Т2 до Т1? Или най-краткия път е през центъра на София


За това, че има два рейса различни рейса до двата терминала май трябва да благодарим на столична община и вече бившия зам.кмет по транспорта. Линия №84 се оказа много благодатна за частните превозвачи и май за това имаме и №284. :evil:
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Мнениеот Делян » 01 Дек 2008 14:24

makler написа:
Има ли някакъв начин да стигна относително лесно от Т2 до Т1? Или най-краткия път е през центъра на София


За това, че има два рейса различни рейса до двата терминала май трябва да благодарим на столична община и вече бившия зам.кмет по транспорта. Линия №84 се оказа много благодатна за частните превозвачи и май за това имаме и №284. :evil:

284 си имаше още от моите младини, тоест 80-те......
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот airwave » 01 Дек 2008 14:43

Мерси много на всички!
Ще питам за този трансферен микробус на летището. Това би било оптимално. Точен график не ми трябва, ще имам достатъчно време за да е спокойно. А ако можеше този микробус да мине по перона със самолетите... :-D
Резервен вариант е такси, но си мислех, че никой няма да се навие за толкова късо разстояние. А е и доста странно да се придвижваш между терминали на 1 летище с такси... :)
airwave
спотър
 
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Юли 2008 18:21

Мнениеот fonque » 01 Дек 2008 14:51

airwave написа:Мерси много на всички!
Ще питам за този трансферен микробус на летището. Това би било оптимално. Точен график не ми трябва, ще имам достатъчно време за да е спокойно. А ако можеше този микробус да мине по перона със самолетите... :-D
Резервен вариант е такси, но си мислех, че никой няма да се навие за толкова късо разстояние. А е и доста странно да се придвижваш между терминали на 1 летище с такси... :)

Това е най-добрия вариант. С белия микробус за трансфер м/у Т1 и Т2.
На Т1 спира пред входа точно, а на Т2 спира от най-дясната страна на терминала /пред вратата на заминаващи/ или поне така беше когато съм го ползвал. За най-сигурно инфо звънни на аеропорта :)
Изображение
Аватар
fonque
най-спотър
 
Мнения: 214
Регистриран на: 30 Авг 2007 16:39
Местоположение: Sofia

Мнениеот makler » 01 Дек 2008 19:37

284 си имаше още от моите младини, тоест 80-те......


Да ама Терминал 2 го е нямало 80-те.
Линия №84 се обслужва от Карат -С. Автобусите са им нови. Тези по линия №284 също са нови, но май са на друга фирма.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Мнениеот Dreamliner » 01 Дек 2008 20:23

makler написа:
284 си имаше още от моите младини, тоест 80-те......


Да ама Терминал 2 го е нямало 80-те.
Линия №84 се обслужва от Карат -С. Автобусите са им нови. Тези по линия №284 също са нови, но май са на друга фирма.


Tе са си на СКГТ доколкото знам, ама просто са по-нови :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот stenk » 01 Дек 2008 20:37

Dreamliner написа:
makler написа:
284 си имаше още от моите младини, тоест 80-те......


Да ама Терминал 2 го е нямало 80-те.
Линия №84 се обслужва от Карат -С. Автобусите са им нови. Тези по линия №284 също са нови, но май са на друга фирма.


Tе са си на СКГТ доколкото знам, ама просто са по-нови :wink:



Много ме дразни как почти никога шоферите на 84 нямат билети. Всеки път виждам как някой беден чужденец го отнася . Имам чуството , че са комбина с контролата . Грозна гледка.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот merlin » 01 Дек 2008 20:57

stenk написа:
Много ме дразни как почти никога шоферите на 84 нямат билети. Всеки път виждам как някой беден чужденец го отнася . Имам чуството , че са комбина с контролата . Грозна гледка.


Аз съм се карал с тъпият шофьор, той пушеше в автобуса и въпреки, че му предложих 5 лева за 2 билета, отказа да ми даде, искал точни пари, т.е. 2 лева, аз се позамислих и хванах такси, което ми излезе 8 лв., т.е с 2 лева по-малко от глобата. Абсолютни олигофрени са тези, хайде ние като българи ще се оправим с тях, ами чужднеците? В такива случаи направо ме е срам, че има такива българи...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот stenk » 01 Дек 2008 21:10

Последния път глобиха едно момиче българка и приятеля и италианец. Той просто се чудеше какво става. Разбира се билети в автобуса нямаше и никъде не се продават при пристигане на летището. Единственият начин е да имаш винаги няколко билетчета в портфейла.
Чужденците обаче не разбират това нещо и много пъти съм виждал как се гаврят с тях .
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот randi » 01 Дек 2008 21:54

На терминал 2 се продават билети,там дет има списания,вестници....за терминал 1 не знам.Но нали сега ще има автомати за билети в машините на градския транспорт или са само в тролеите и трамваите?
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот stenk » 01 Дек 2008 22:44

На Т1 няма .
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта