Виена. Austrian VS FB VS SkyEurope

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Виена. Austrian VS FB VS SkyEurope

Мнениеот merlin » 18 Яну 2009 04:05

За началото на Февруари ще си купувам билет Виена-София и връщане след 2 седмици, но се чудя кое да избера.
Скай ми дават доста високи цени, а и с техните истории нещо ме е страх, въпреки че съм пътувал доста често до там с тях .
Разликата между другите два превозвача е около 10-20 евро, като на България Ер е по-евтиният билет, а и часовете ме устройват, но пък като се сетя за храната :oops: на борда на австрийците... От друга страна от 3 години не съм летял с националният ни превозвач (просто я нямат моята "топ" дестинация) и ми е любопитно да видя какво се е променило.

Чакам съвети: :D
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот lordbuck1 » 18 Яну 2009 10:47

от миналата година австрийците не предлагат "оная" храна на полета от софия, тъй като е по-малък от 2 часа. декември летях с тях и имаше кроасан мисля (вярно топъл) и някакъв десерт, докато обратно за вана...пълна програма :)
Аватар
lordbuck1
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 28 Окт 2005 21:41
Местоположение: Варна

Мнениеот Filip.Tomof » 18 Яну 2009 11:31

лично аз те съветвам да избегнеш бг еър, пореди ред причини, най малкото кефа да летиш на 73W е далеч по голям от този да си на 20 годишен 733 или 735.Дори да пуснат А319,надали са се научили да го карат толкова добре за няколко месеца.
Това е лично мнение аз така бих постъпил :)
аа и преди 2 седмици една билетаджийка от видна туристическа агенция се възмущаваше как и какви стюардеси работели в бг еър
Последна промяна Filip.Tomof на 18 Яну 2009 11:33, променена общо 1 път
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот makler » 18 Яну 2009 11:31

Скай ми дават доста високи цени, а и с техните истории нещо ме е страх, въпреки че съм пътувал доста често до там с тях .

Щом и теб те е страх да летиш с тях значи не ги чака нищо хубаво. :(

Погледни Miles and More (ако вече не си го направил) и виж ако летиш само с Austrian какви ще са ти ползите.
Колкото до Frequent flyer на България ер трябва да купиш 5 билета от националния превозвач и след това получаваш постоянна карта и някакъв подарък. Аз съм на етапа с петте билета, но доколкото виждам няма май няма големи ползи от тази програма освен, че се редиш на гише за бизнес класа. Нека някой разкаже подробно ако има членска карта....
Та с две думи: когото и да избереш лети с само с него заради програмата и в дадения случай това е Austrian.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

sky

Мнениеот sof_bg » 18 Яну 2009 11:52

да не говорим че ако си вземеш билет с Sky Europe рискуваш да попаднеш на LZ-BOW и LZBOU :D :D :D
Аватар
sof_bg
най-спотър
 
Мнения: 476
Регистриран на: 28 Яну 2006 04:27
Местоположение: SOF/LBSF

Re: sky

Мнениеот Георги Николов » 18 Яну 2009 12:00

sof_bg написа:да не говорим че ако си вземеш билет с Sky Europe рискуваш да попаднеш на LZ-BOW и LZBOU :D :D :D


Според "горчивия" ще се возят на чисто нов В737. :P
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот Filip.Tomof » 18 Яну 2009 12:23

бъркотията наистина цари на всички фронтове в тази държава :)
Преди няколко дни,мой роднина пилот от бг еър дойде във варна да лети по няколко дестинации със 737,с тенденцията да седи 5 дена/така било планирано уж/
След 2.5 дена си тръгна щото решили Виа да им прави полетите :)
Те пък им е кофти да изпплащат 4 нови самолета и да седят на земята цяла зима...и се чудят май откъде да я подхванат....
Много ми допада да ги гледам тия бъркочи :)
хахах,даже се сетих оня ден, казаха някъде,сайт или телевизия или нещо такова самолет на уиз заради времето /паднало до 50метра rvr в софия/ кацнал от рим в бургас, то се оказало че самолета бил от лондон, и щял да каца в пловдив после варна,после кацнал в бс.
Тотален хаос братче :)
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот SVG » 18 Яну 2009 12:38

AUA почти винаги нямат билети на нормални цени.
SkyEurope не е ясно да ли ще летят.
От FB ако не закъснеят и си намериш билет на добра цена ще останеш доволен.
SVG
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 27 Юли 2007 11:03
Местоположение: Sofia

Мнениеот Георги Николов » 18 Яну 2009 12:40

Филип, не само у нас е хаос. Навсякъде обстановката е несигурна. Много компаниите от авиобизнеса почиваха по 3-4 седмици.
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот Filip.Tomof » 18 Яну 2009 14:38

Георги Николов написа:Филип, не само у нас е хаос. Навсякъде обстановката е несигурна. Много компаниите от авиобизнеса почиваха по 3-4 седмици.

така си е
обаче бг еър са си драма...
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот merlin » 18 Яну 2009 14:45

Абе, който ми даде добра цена, с него съм...май.
Австрийците, "оная" храна ми я сервираха на полет Мюнхен- Виена, та ми е чудно защо до София я няма, иначе от 3 години съм в Miles and More, а и цените ми харесват- около 100 евро.
Ама пусто любопитство да пробвам българското...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот makler » 18 Яну 2009 16:24

merlin написа:Абе, който ми даде добра цена, с него съм...май.
Австрийците, "оная" храна ми я сервираха на полет Мюнхен- Виена, та ми е чудно защо до София я няма, иначе от 3 години съм в Miles and More, а и цените ми харесват- около 100 евро.
Ама пусто любопитство да пробвам българското...


Не знам какво очакваш, освен по-ниска цена България ер няма какво друго да предложи. Колкото до българското, пробвай европейското все пак сме част от Европа, така че го приеми като родно. ;-)
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Мнениеот harrier » 18 Яну 2009 16:38

Няма какво да му мислиш - ако цената те устройва избирай Остриан и гледай да не попаднеш на някой код-шеър с България Ер :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Виена. Austrian VS FB VS SkyEurope

Мнениеот alex_2 » 16 Авг 2009 14:25

някой има ли представа защо Аустриан вече не предлагат билети redticket по линията София-Виена? Те им бяха най-евтините възможни , а сега най-евтиния вариант е economy , който започва от 200 евро в едната посока .. И се чудя колко трябва да си луд за да не предпочетеш в такава ситуация БГ Еър или Скай Юръп (ако ти се чака 5 часа за бординг).
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Виена. Austrian VS FB VS SkyEurope

Мнениеот stenk » 16 Авг 2009 14:30

A , що да си луд ? Просто е достатъчно да имаш пари и цената да не те притеснява :D
Има си хора и за тях.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта