Плащане на билет на Wizz Air в ДСК

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Мнениеот stenk » 20 Яну 2009 15:27

Добре де Томоf отрежи ги ДСК и превеждай от друга банка.
А Wizz не рзабирам за какво са виновни ? Не те ти искат тези 2.50 лева.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 17:37

stenk написа:Добре де Томоf отрежи ги ДСК и превеждай от друга банка.
А Wizz не рзабирам за какво са виновни ? Не те ти искат тези 2.50 лева.

ако няма друг вариант, това и ще направя.
Уиз са ми виновни че не си следят достатъчно качеството защото въпроса с таксите е отпревян нееднократно И КЪМ ТЯХ.
Относно таксите за преводите с airwave, не се разбрахме,но да не отваряме друга тема, нека да се фокусираме./накратко опита ми сочи че от фърс банк към банк ъф америка , или от вашингтън мючуъл към банк ъф америка такси ИМА/
Ако /към стенк/ тебе те удовлетворява да плащаш 25% при превод за билет софия-варна и да ги плащаш за нещо което не струва пари, то мен не ме!
Поради простата причина че, както дадох пример вчера, преди 7 месеца превеждах 196 000 лева, и ако ме бяха одрънкали не 25% а 2.5% щях да се самоубия
Елементарно е, процентно парите са много на нискотарифна авиокомпания при все че ПРИ НЯКОЙ ПЛАЩАМЕ ПРИ ДРУГИ НЕ....
ЗАТОВА, към момента това да отида в друга банка не е решение.
Но решение е , да се заяждам с тях докато посинеят от яд, или не си глобят и без това неграмотните служители, за това че НЕ си вършат работата.
И ако повече хора правят така, мисля че ще има повече качествени услуги.
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот stenk » 20 Яну 2009 19:56

Ами колко пъти да кажа че плащам по 1 лев.
Ако мислиш че е по-добре да си го спестя , но да не пътувам не съм съгласен :lol:
Защо все в тая ДСК се забиваш ?
Това че сметките са там не означава че именно там трябва да превеждаш парите. Харесай си произволна банка и давай .
А Wizz нямат вина за некомпетентността на банковите служители.
Явно банката е избрана заради унгарските собственици.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 20:08

не знам дали си прочел но вчера правихме превод през ПИБ за 95ст...
Мисля че го написах ама нещо ме мързи да чета че съм смазан от бач днес.
Просто принципи.Ако не е редно да се плаща ще им го изкарам през незнам къде.това е :)
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 20:28

още нещо:
след толкова много оплаквания,ако някой уиз мениджър продажби или връзка с обществеността звънне един телефон на някой по-отговорен в банкта, ще им пуснат едно писмо ,сиреч корпоративен имейл, в който им обесняват,трябва ли, или НЕ да се вземат такси, и ако поименно се упоменат служителите на ДСК които са взели такси, от оплакващите се, ТРЯБВА да има санкции.
ТАКА се прави, изпробвано е при проблем с друга банка в БГ.
Само че на уиз не им дреме.На ДСК също не им дреме, че как и да им дреме нали бяха на Кюлев...
И понеже никому за нищо не му дреме, и повечето хора с над средното /което е НАЙ-НИСКОТО за ЕС/ за БГ интелектуално ниво, решават да се прехвърлят на друг клон, както правиш и ти, РЕЗУЛТАТИТЕ СА НУЛЕВИ.
Мене нещо не ми харесва така.
Честно казано, не ми пука дали ще дам 10-100-200- 300лв за билет, а още повече за такса. Обаче ме дразни че тия неща като лоу кост компании, електронни плащания, телефони с 0700 или 0800 са направени с цел ЕДИНСТВЕНО удобство и нисък разход за КЛИЕНТА, не се ползват с целта която са направени.
Замисли се само върху това, нерегистрирания потребител, който писа от моя ник ми каза че са го обслужили крайно неучтиво. Първо грубо, второ пренебрежително, трето с отявлена миризма на пот от обслужващия.
Ако някой му харесва това, моля да заповяда да ми обясни ЗАЩО.
Мене ме дразни, и ще правя квото мога да изкореня това поведение от всичко до което имам достъп.
И пак казвам, ако всички правят така...може и да има резултат
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот stenk » 20 Яну 2009 21:10

A ти пусна ли оплакване до мениджър-продажби на Wizz ?
Oткъде знаеш че при тях има "много оплаквания" ?
Аз като доста пътувал с Wizz оплаквания нямам.
Виж с ДСК не работя от години.
За мен това е пенсионерската банка и в моя клон винаги ми се налагаше да изчаквам поне 3-4 бабки дето са си изровили спестовните книжки с по 20 инфлационни лева някъде от 70-те години. Винаги там се чуствам като в комунизма да не говорим , че много от служителите са си все същите и със същите навици.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот stenk » 20 Яну 2009 22:24

Оп сега вече ти прочетох цялото мнение и това много ме подразни :

" понеже никому за нищо не му дреме, и повечето хора с над средното /което е НАЙ-НИСКОТО за ЕС/ за БГ интелектуално ниво, решават да се прехвърлят на друг клон, както правиш и ти, РЕЗУЛТАТИТЕ СА НУЛЕВИ"

Я се спри и с тия примери от САЩ , защото за твоя изненада не само ти имаш опит с тамошната банкова система , както и не само ти си бил в превъзнасяния Л.А.
Абе човек ти изобщо пътува ли поне веднъж с Wizz или от седмици ни разтягаш тук локуми ?
Викаш тук най-умните са под най-ниското ниво за ЕС ?
Имах някакви съмнения щом с такива претенции въобще се замисляш за пътуване с low cost авиокомпании ама вече съм сигурен.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 22:45

мога да ти дам аналогични примери и от UK само че няма смисъл. Принципен е въпроса.
Оплаквания до Уиз аз не съм пускал, но съм присъствал и насърчавал такива и те не са до авиокомпанията директно като обслужване а относно плащанията към тях.
САМО че така като гледам пак не си дочел внимателно какво съм писал./както и с 95те стотинки/
Примери мога да ти дам ГАРАНТИРАНО в пъти повече от твойте бегли познания за САЩ защото от години работя предимно с техни банки и ИМЕННО с банкови транзакции и подобни и съм повече от убеден че съм по-запознат със предимства и недостатъци.Да не говорим че примера беше отпревен към един от горепишещите по повод че го обвиних че греши...не към тебе или изобщо към темата...
И тва че си видял LA за десет дни не значи че имаш представа какво става там.
Защото не щеш ли както се обърка да пишеш за авиокомпаниите, за които си вадиш изводи аз със какво летя и къде го правя, явно и там опита ти не е кой знае какъв. Сети са дали нямам 4-5000 часа зад рогата че да ми обясняваш ТИ за обслужване на авиокомпании.
Освен това защото си небрежен в четенето, както виждам и в заключенията ще ти кажа:
СРЕДНОТО ИНТЕЛЕКТУАЛНО НИВО на държавата е НАЙ–НИСКОТО в ЕС, а не както ти си го интерпретирал, щото така ти е било удобно.
И примери за това има всекидневно по новините като чуеш как говорят превъзнесените умни интелектуално надарени, физически приказни българи.
Шовинизма е присъщ за такива нации обяснимо е.
Мене пък знаеш ли кое ме дразни? Сега ще ти кажа. Дразни ме че много се приказва,-типично за нацията- а нищо не се прави. Щото много знаят всички кое какво му е лошото а никой не писка.
И съм вдигал панаири по банки , точно за ей такива ситуации и съм прехвърлял пари от една в друга банка само заради подобни работи и бъди сигурен че парите не са нито 25 нито 2500 нито пък 25 000лв.
Много е лесно да кажеш майната им на 2.50.
Да! Съгласен съм.
А съгласен ли си ти с мен че не е нужно да го правиш?
Или не?
И преди да имаш съмнения за лоу кост авиокомпаниите и претенциите ми към тях си помисли дали не мога да седна да се закарам сам до софия с кола самолет мотор или квото и да е, и ЗАЩО всъщност дъвча темата.
Като цяло ти препоръчвам да четеш малко по-внимателно какво съм писал преди да се опитваш да ми нареждаш да се спирам с примерите и тем подобни, защото явно от прима виста не схващаш за какво иде реч, и примерите са 2 в кратките 10 изминали часа.
P.S. Извинете ме ако съм излязъл от общоприетите рамки на "добър тон"
Цяла година, откак е започнала, се сблъсквам с простащини, като почнеш от тези за 2.50 и стигнеш до закъснения на Уиз с по 4 часа защото на летището не изчистили полосата от лед. И ми писна и съм нервен и ме дразнят всякакви цигании. И понеже колкото повече подобни стават, толкова повече напук толеранса ми намалява, може да съм по-груб от нормалното.
Не искам да обидя лично никого, просто като цяло ДОСТА НЕЩА ИЗИСКВАТ ПРОМЯНА. Всеки опит да се пренебрегне този факт е опит да се забива пирон в ковчега на развитието като цяло. Ако някой има друго мнение...евала
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот stenk » 20 Яну 2009 23:07

Taка вече ни каза че може да се закараш и с нает самолет до където поискаш - ами хубаво.
Много такива съм ги виждал :lol:
Само че съм виждал и такива които наистина го правят , и те нямат време да пишат тиради по форумите .
Това че си косил три години тревата в някой хасиенда в Калифорния или си гостувал на богатия си американски зет не те прави CEO на BOA .
Всички ( а те са поне четирима ) българи в Кали които познавам правят поне по 110-150 000К годишно , което е нормален среден доход , двамата пътуват постоянно служебно до Азия и те уверявам че никой няма и да се сети за low cost :lol:
Престани най-сетне с хвалбите и се върни в темата.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 23:23

stenk написа:......

Та по темата:
преди малко, /точно 15 мин преди поста ми към стенк/, бях на среща с един , така да го нарека колега, тоест летящ индивид, който ползва уиз често. /cамо че билетите си ги получава готови/ и се заприказвахме по темата. Та той ми спомена че алтернативен метод използвали при плащането- а именно ПИБ както ползвах аз вчера-, но, въпреки това с оглед на това че може би все по-често ще ги ползват, ще пратят запитване.
Аз лично утре смятам да питам в дск /или ще питат вместо мене и може дори да запишем разговора/, с цел да стане ясно веднъж за винаги има ли 2.50 или няма.
Ако има...ПИБ е решението и вероятно то не е изолиран случай. Ако обаче няма ми се струва разумно да се пусне жалба, желателно от повече от един жалещ, към ДСК.
Макар и не удачно за дадени ситуации, ми хрумна да пробвам да им пратя пари от 2-3 електронни банкирания които съм пуснал да видим дали и там дърпат такса....
За друго поне към момента не се сещам
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот LZ-EZY » 20 Яну 2009 23:34

Aми Mr Tomof,

Ако и вие преди да пишете надълго и нашироко по тази тема бяхте чели внимателно какво е написано във форума щяхте да видите :

LZ-EZY написа:Новината днес от Банка ДСК :

В системата им вече е записано : Превод или внасяне на суми по сметката на Уиз е БЕЗ ТАКСА...
Тъй че ако някоя служителка я е мързяло да чете и си измисля някаква такса спорете!


Мисля, че това решава въпроса! Въпросното нещо е записано в графата особености на сметка след намеса от страна на Уиз. И се вижда ясно от служителката пред монитора при извършване на операцията.
И всички останали коментари кой лети с частен самолет, кой с бизнес класа, кой с лоу-кост са излишни...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 23:36

LZ-EZY написа:Aми Mr Tomof,

Ако и вие преди да пишете надълго и нашироко по тази тема бяхте чели внимателно какво е написано във форума щяхте да видите :

LZ-EZY написа:Новината днес от Банка ДСК :

В системата им вече е записано : Превод или внасяне на суми по сметката на Уиз е БЕЗ ТАКСА...
Тъй че ако някоя служителка я е мързяло да чете и си измисля някаква такса спорете!


Мисля, че това решава въпроса! Въпросното нещо е записано в графата особености на сметка след намеса от страна на Уиз. И се вижда ясно от служителката пред монитора при извършване на операцията.
И всички останали коментари кой лети с частен самолет, кой с бизнес класа, кой с лоу-кост са излишни...



ПРИЕМА КРИТИКАТА СЪС СВЕДЕНА ГЛАВА!
Но за свое оправдание може ли да кажа, че темата е пусната от моя ник не от мен...
Извинявам се за спама, много съм раздразнен напоследък.
Ноо! Има НО
Регна се потърпевшия и ще пише след малко!
И аз знам че няма ама от хелп деска, дето телефона му е написан по -горе КАЗАЛИ ОБРАТНОТО че 2.50 има!!!!!!!!!!!!
Удивителна наглост нали?!?!?
П.С. Извинявам се пак за глупстите
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 23:52

LZ-EZY написа:Aми Mr Tomof,

Ако и вие преди да пишете надълго и нашироко по тази тема бяхте чели внимателно какво е написано във форума щяхте да видите :

[.

Отново се извинявам просто вече наистина прекалих :)
Простете ми, не издържам на подобни подстрекания
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

Идея

Мнениеот makler » 20 Яну 2009 23:55

Какво ще да помолим някой да изтрие цялата тема понеже:

1. Се повтаря и има точен и ясен отговор.
2. Темата стана прекалено разводнена и според мен не подхожда много на форума. ДСК банк може и да не е пефектната банка, но поне този въпрос се решава и даже се връщат тези неправомерно взети такси. На който не му харесва може да избере една от многото други банки в България. Проблема с обслужването е цялостен и опира до българския манталитет и до колкото знам това е форум за авиация, а не за българската народопсигология.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Идея

Мнениеот Filip.Tomof » 20 Яну 2009 23:58

makler написа:Какво ще да помолим някой да изтрие цялата тема понеже:

1. Се повтаря и има точен и ясен отговор.
2. Темата стана прекалено разводнена и според мен не подхожда много на форума. ДСК банк може и да не е пефектната банка, но поне този въпрос се решава и даже се връщат тези неправомерно взети такси. На който не му харесва може да избере една от многото други банки в България. Проблема с обслужването е цялостен и опира до българския манталитет и до колкото знам това е форум за авиация, а не за българската народопсигология.

моля те сподели какъв е точно пътя за връщане на платените такси, или дай линк или цитат.
Благодаря.
П.С. Извинете ме всички още веднъж
полетях полетях, пък ми писна...
Аватар
Filip.Tomof
спотър
 
Мнения: 62
Регистриран на: 13 Дек 2008 21:22

ПредишнаСледваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта