Свински грип <-> пътуване

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Свински грип <-> пътуване

Мнениеот george_mnt » 27 Юни 2009 00:50

Оформя се едно пътуване към Торонто( все още в малко далечен план), подготовката обаче обърна въпроса към свинския грип. Как мислите, има ли някаква сериозна заплаха (ако мога изобщо така да кажа) по време на самото пътуване - по летищата, самолетите.. мерките по летищата като при нас ли са - термокамери, засичащи незнайно какво от време на време, или нещата стоят по по-различен начин.. все пак говорим за хъбове, през които минават хора от различни континенти ежедневно :roll:
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот Емо » 27 Юни 2009 17:11

george_mnt написа:Оформя се едно пътуване към Торонто( все още в малко далечен план), подготовката обаче обърна въпроса към свинския грип. Как мислите, има ли някаква сериозна заплаха (ако мога изобщо така да кажа) по време на самото пътуване - по летищата, самолетите.. мерките по летищата като при нас ли са - термокамери, засичащи незнайно какво от време на време, или нещата стоят по по-различен начин.. все пак говорим за хъбове, през които минават хора от различни континенти ежедневно :roll:

Споко. Поддържай лична хигиена и всичко ще е наред. Потенциална заплаха има навсякъде! Но аз като пътувах последните 2 месеца, единствените 4 човека, който мааха с маски на лицата из летището бяха група китайци в Хелзинки (съдейки по очите им, останалото не видях). Но те са си параноици. 8) Има надписи, предупреждения. В Будапеща имаше две лелки с бели престилки, които седяха в зона "Пристигащи" и "сканираха" температурата на минаващите пътници в ход. Бях юни месец два пъти на Гетуик: нищо! Нито китайци с маски, нито някакви контроли, тук таме табелка и т.н...
Информирай се про форма за свинския грип (време на инкубация, симптоми, и т.н.) и ако случайно попаднеш на паспортната проверка сред група кихащи и кашлящи пътници със сомбрера и пончо, с дъх на халапеньос (онези лютите чушки, където от една умираш, а от две възкръсваш!), найлонови торби, пълни със Salsa sauce и след 1-2 дни ти стане едно такова... "свинско", знаеш какво може да те очаква. Все пак в Канада са най-евтините лекарства, Тамифлу може да се продава в 5 л-бутилки в Walmart . 8)

Приятен полет!
Емо

да добавя: Просто избягвай струпвания на народ, било при бординг (качвам се пръв или последен, след като jetway-а е вече почти празен, мразя да се бутам, като по време на Виденова зима), при паспортни проверки сред болнави хора (някои хорица-селендури така и не се научиха как се кашля и киха и как човек предпазва себе си и другите!), както и ако седиш до човек в самолета, който след малко ще си изкашля половината вътрешности, помоли да бъдеш re-seated (ако затоварването не е 100%), ако ли не, обърни се директно, но дискретно и с разбиране към senior-a или purser-а на полета относно вирусния катапулт: такива хора по принцип не трябва да летят според политиката на повечето авиокомпании! В най-лошия случай той/тя ще се обърне към командира, който ще реши дали да превозят този пътник. По добре така, отколкото този човек след 2 часа да се превърне в medical над океана и да има закъснения, divert и още болни само заради него. Говорих наскоро с екипаж и повечето предпочитат да свалят такъв човек, отколкото след това стрес покрай колабирал пътник и евентуално карантина...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот fly away » 27 Юни 2009 18:16

Аз ще пътувам на 12 юли в Барселона има ли там някаква опастност?
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот Емо » 27 Юни 2009 18:19

fly away написа:Аз ще пътувам на 12 юли в Барселона има ли там някаква опастност?

там повече бих се притеснявал от испанска муха... :drinkers: :rolleyes:

http://www.stern.de/wissenschaft/medizi ... 03476.html
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот george_mnt » 27 Юни 2009 18:40

Мерси за отговора и съветите! Аз като цяло нямам кой знае какви притеснения, но майка ми е пред нервен пристъп, та за нейно успокоение разпитвам :-D
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот fly away » 27 Юни 2009 19:08

Какво е испанска муха :? :shock: :?:
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот Nine » 27 Юни 2009 19:55

fly away написа:Какво е испанска муха :? :shock: :?:

Афродизиак ;)
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот Емо » 27 Юни 2009 23:09

george_mnt написа:Мерси за отговора и съветите! Аз като цяло нямам кой знае какви притеснения, но майка ми е пред нервен пристъп, та за нейно успокоение разпитвам :-D

:lol:
докато дойде часа на полета, тука няколко дизайна на маски:
http://oddee.com/item_96661.aspx

Аз препоръчвам сключване на някаква застраховка, която покрива и прегледи в чужбина. Не (само) заради свинския грип, по принцип. Така едно посещение при лекар няма да излезе няколко стотин лева... Бих се информирал при НЗОК.
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Свински грип <-> пътуване

Мнениеот george_mnt » 27 Юни 2009 23:39

ее, маска поне ще намерим, баща ми е хирург :-D :lol:
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта