София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот ivozet » 03 Юли 2009 20:18

И така. Полета трябваше да е в 18:30, при което ни казаха че има място само за един. И започва голямата разправия, ходене до офиса им на летище, глупака италяяяянец се заключи и разправията продължи доли при гишетата на макароните, там на 2-ри етаж. Незнам как така от място за 106, стана за 100+някакво си инфант, дори ми показа разпечатката до пилота. Почнаха, може полет до милано и с влак или на другия ден полет. Отказахме.
Накрая се съгласихме за утре с Бгеар с онова чучело 146-200 пак през рим за венеция.
Казвам ми каква е причината да се качват само 100, така му казали, аз му казвам значи е претоварен с багаж, защото много хора с по 5 големи такива се явиха, да си ползват карго. ТОй казва не е, и аз е какво ред седалки ли липсва? И това не било. Отидах да снимам и какво се видя, освен ръкав имаше и задна стълба и полицейски бус и една астра, стана ми ясно - следствени, а може и жени с детска количка.
Все пак евала на човека на на гишето им.


Благодаря алиталия за това, че ни прецака хубавата програма. Майната им на компесационните.

Сърдечно благодарим за точността

Изображение
Последна промяна ivozet на 07 Юли 2009 19:09, променена общо 1 път
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: алиталия - минус 6

Мнениеот merlin » 03 Юли 2009 20:23

Иво, аз при всякакви обстоятелства избягвам Алиталия, не знам как има хора, които чак до САЩ пътуват с тях от България.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: алиталия - минус 6

Мнениеот ivozet » 03 Юли 2009 20:28

Утре ще се обадя на летище София да питам:

как сте?
хубаво ли е времето за полети?
и случайно дали ще има места?

:lol: :lol: :lol: :lol:

ще има вандал6ината по самолетите.

Те не са точни и ние
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: алиталия - минус 6

Мнениеот takeoff » 05 Юли 2009 23:49

И за мен Алиталия е една от най-лошите европейски компании . Ниско качество на обсулжване, мудност, ленност, мръсни самолети, мързелив и нелюбезен кабинен персонал, но явно това си е харектерно за италинците, защото и на италианските летище обслужването на пътниците е под всякаква критика .
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: алиталия - минус 6

Мнениеот ivozet » 07 Юли 2009 15:34

И дойде събота сутрин, отново на летището, но с Ербг. Този път минахме чек пойнта :lol: Погледнах самолета от бариерата. Ето и малко снимчоци от терминала по това време.
Изображение

Изображение

Изображение
чичката ровеше нещо там в кабината :lol:
Изображение
познатите не бяха на смяна
Изображение

Изображение

Изображение

И хоп, тего те

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Пилота ни махна за добро утро
Изображение
Преговор и настойка
Изображение

Изображение
Снимах двамцата от снимката пред, до, над самолета... Голяма рядкост ще да е за тях. :lol:
Изображение

Започна затоварването, един от групата при качването kaза "къде сте бре 2торокласници" на тези от 1вата, голям смех настана.
:lol: И хоп под навеса точно
Изображение

Подготовката мина нормално, един от групата пак започна да ме пита през 3-4 реда, къв е този самолет и любезната стюрдеса му каза... Бритиш.......,да не повярва човек колко знаят. :lol:
Подготовка към Рим по 27
Изображение

Вътре вандалщината е на яве :lol:
Няма я ламаринената лайсна, която трябва да е залепена
Изображение
Тук голям смех беше. Отпран джоб.Направо скъсана торба :lol:
Изображение
Мда, не ги свърта, а е 8:00 с закъснение :axe:
Изображение
Навън нищо интересно, направо безинтересно.
Изображение
Започна да се чува тропане на вилици и лъжици :tonqe: Добре. Иначе срока на сандвичето беше още един ден, но вече за рибите ставаше.
Изображение
Добре на дизайн
Изображение
А този джабар започна да облъчва с това :lol:
Изображение
Разни посока Рим
Изображение

Изображение
Хайде задкрила и Тиреското крайбрежие и писта 16R
Изображение
Малко наставления
Изображение
И бегом на дървото
Изображение
Капитанчето беше много щастлив от снимките и помаха за чао
Изображение
Разни от паркинги и стоянки
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Даване на волна програма за 1 час на групата :lol: и хайде на опашка за МД. Другите не бяха пътували с това нещо
Изображение

Изображение
И разбира се отзад
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И само стюарди 4 от 4
Изображение
Мястото е 33Л, да чувам двигателите
Изображение

Изображение

Изображение

Затвориха задното качване и отвориха тази зад двойките седалки да става течение, браво. Попитах мога ли да погледна, каза качай да сложа лентата.Слушам!

Изображение

Изображение
Зверко :lol:
Изображение
Започва разходката до писта 25
Изображение

Изображение
Та на 25та малко преди началото се започна чакане и друг вход за пистата
Изображение

Изображение

Изображение
И така не идва наш ред, ааааа
Изображение

Изображение

Изображение
Пилотите от Airone гледат засилката на колегите от КЛМ :lol:
Изображение

Изображение
След 6-7 самолета идва наш ход, направа газ от място с завой :rolleyes:
Чао Рим, до утре. Стюарчето седеше много близко, видя че снимам и правя клипове, не се скара, пич. Представям си ако бяха крокодилите от Wizz или други . Ще го каже на микрофона:lol:
Изображение
Плажче
Изображение

Изображение
Слабо меню :tonqe:
Изображение
Ето ги..
Изображение

Изображение
Подход и Венеция :wink:
Изображение

Изображение
Предна спирачка и мръсен реверс по 04R
Изображение
Отваряне па кна страничната врата
Изображение
Може ли пак да погледна? А той, да може. Чакай да видя какво гледаш. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
задна скорост, има и някъде клип :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Стъкло о.Мурано
Изображение

Изображение
Време е да се връщаме. Не ни хвана морската болест цял ден по вода :lol:
На сутринта яко куфари общо една лелка направи 100кг, евала, направо си е двукрилен гардероб :axe:
Първите два. Имаше още 2
Изображение
А така, автомобилизъм и паркет от масив, не ламинатка
Изображение

Изображение

Изображение
Джулай морниг, глупости на търкалета :lol:

Изображение
От випчето
Изображение
Към сувалката :lol:
Изображение

Изображение
Много от тези
Изображение

Изображение
Излитане пак по 04R и място 33Л
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Подхождане за кацане по 16C на Фиуми
Изображение

Изображение
О колега с бял нос!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Яка муцунка
Изображение

Изображение

Изображение
Малко снимки летище Рим
Изображение

Изображение
Сбърках влака, вместо Ленордо взехме друг. Помислих, че е като този на Малпенса, но не, много по-мизерен. Та вместо на Termini слезнахме на Ostiense или Пирамидата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Виа Венето
Изображение

Изображение

Изображение
Та какво става на връщане. Закъсняваме за бординг, Като знам че на е-билета ми е Терминал А на Фиуми и бординг 14:40, ама на. На Терминал А вадя билета от Венеция и този за полета за София и гледам C25 и бординг 14:15. Яко гоненици по кориторите с елеватори ли са там, незнам. Стигаме сек'ритото и толкова хора не бях виждал да чакат м/у 200-300 човека. Не минаваме както е там с коридорите с лентите, а направо под тях да съкращаваме, дори отстрани и направо на секуритото, какво да се прави. КАто за капак е и това влакче до C25, глупост от Хардсфилд Джаксън
Изображение
Стигаме и този казва, че бординг е в 14:40. Човек на кое да вярва, май на етикета.
Много голями самолети тук
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Еее спомени с А340
Изображение

Изображение

Изображение
Тук вече сме гроги, излитане както за Венеция към морето
Изображение

Изображение

Изображение
Да попитам, това Руслан ли е?
Изображение
Малко трафик
Изображение

Изображение

На този полет нали има монитори, но понеже не се виждаше добре и реших да пробвам да променя наклона на монитора, взе че изпука и се прибра. Сега си викам трябва да го плащам, а той просто се е рестартирал и се отвори пак. :rolleyes:
Кацнахме си по 27 в София и имаше сигнал за бомба на летишето, смех голям.
Тази на паспортна проверка ми гледа картата три минути. Като ми стана смешно и почнах да се хиля кво става. Сигурно не съм аз бил. И тя се разсмя и ме пусна.

И така много яко беше с Алиталия. Много добри компесаторки дадоха. Всички са единодушни. ПАК ЩЕ ЛЕТИМ СКОРО С ТЯХ :lol:

Сега проверявам за точките, липсват тези от 2 полета на отиване. Сигурно тази в София на чека си е мислила за друго, но не и да ми вкара правилно номера. Нарочно я питах, към Бгер или Алиталия ще са точките. Каза към Алиталия.

М/у другото имаше интернет в полетите на Алиталия. И разрешават всички ел. неща да са включени, това е.

Живи и здрави с точки или без всичко беше супер. И всяко зло за добро :wink:

Модовета ако искат да преместят темата.
Последна промяна ivozet на 21 Авг 2009 16:31, променена общо 2 пъти
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот ATC man » 07 Юли 2009 20:41

Относно менюто са ти дали малко храна защото са те оставили да снимаш и са ти компенсирали храната :lol:

Браво за блога супер е :smt023 :smt023
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот ivozet » 07 Юли 2009 21:02

Имам едно малко питане относно двигателите на Мд-то. Виждам, че има нещо като лопатки, но като гледам не се движат или може би е нещо като решетка. По време на полет си е стационарно. Помислих, че се развърта само при излитане за нагнетяване на въздух, защото скоростта е малка. Но не и това, наблюдавах го това при излитане, просто засмуква много и го завихря. Това предпарзва от влизане на предмет в двигателите ли, нещо като скара, решетка ли да го кажа?

Отдавна не бях летял с МД и установих, че при чакане за излитане, което беше 10мин. и двигателите не знам в какъв режим са, се чува едно луп,луп и се повтаря постянно. От какво е това.

Мерси предварително

Ето снимка
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот Stoyan » 07 Юли 2009 21:40

Яки коментари! :-D
Самолета е Руслан, да.
Лопатките са за насочване на струята към лопатите на N1.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот stenk » 07 Юли 2009 23:26

Никога не съм летял с Al Italia и нямам мнение , но съм бил десетки пъти на Фиумичино . Чампино , Малпенса (последно тази нощ) , Бергамо и не съм съгласен с мнението за лошото обслужване. Обслужването не е по-лошо от това на всяко друго европейско летище.
При положение , че до Рим и Милано а вече Венеция е фул с евтини превозвачи не виждам смисъл да се търсят Al Italia или БГ Еър.
Все пак става дума за полет само от час и половина (Рим) - час и 45 минути ( Милано) ...Оттам влакове до Венеция колкото искаш.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: алиталия - минус 6

Мнениеот makler » 08 Юли 2009 00:03

ivozet написа:ще има вандал6ината по самолетите.
Те не са точни и ние.....
....На този полет нали има монитори, но понеже не се виждаше добре и реших да пробвам да променя наклона на монитора, взе че изпука и се прибра.

Това са най-върховните глупости, която съм чувал. За мен това не може да са думи на любител на авиацията.
Кой нормален човек ще каже такова нещо или ще пипа мониторите?
Целия пост е пълен с неоснователни грозни епитети и оплювания като:
ivozet написа:.............глупака италяяяянец се заключи и разправията продължи доли при гишетата на макароните, там на 2-ри етаж................................
.............чичката ровеше нещо там в кабината :lol: .........
..............Иначе срока на сандвичето беше още един ден, но вече за рибите ставаше.........
.............А този джабар започна да облъчва с това..............
......Представям си ако бяха крокодилите от Wizz или други............

Всичко останало е писано толкова несвързано, че няма на къде. Не е ясно защо темата тук, а не в специално обособената тема за Алиталия или в секцията за блоговете. Единственото обяснение което ми идва,че е правена в състояние на афект.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот harrier » 08 Юли 2009 00:08

Мисля, че подобни излияния хич не отиват на сериозен авио-форум. Не че сме професионалисти, но се очаква като хора, интересуващи се и разбиращи нещо от авиация да спазваме някакви етични норми. Поне аз така си мисля.

EDIT: Да не говорим, че и секцията от форума е сбъркана генерално.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот A330-200 » 08 Юли 2009 02:00

Това че темата е в грешния раздел е най-малкия проблем.
На разказ с такива хубави снимки просто не му отива текста, който е написан.
С цялото ми уважение колега, ivozet, коментарите които си писал са безсмислени, объркани и наистина неподходящи за място където се събират хора за които авиацията е професия, страст или хоби. Всички ние сме имали "неприятни" преживявания, но според мен не това е начина да изразиш впечатленията си от дадено преживяване.

чичката ровеше нещо там в кабината :lol:
- благодарение на ровещия чичка, ти си сред нас за да напишеш твоите преживявания. Въпросния "чичка" е най-малко виновен за проблемите които си имал....
Иначе срока на сандвичето беше още един ден, но вече за рибите ставаше
- при условие че това е полет от има-няма час и половина не виждам какви претенции би могло да има относно кетъринга. Човек не се качва в самолета за да яде, за тази цел си има ресторанти.
А този джабар започна да облъчва с това
това изказване си е все едно сме на футболен стадион. Нека този форум остане чист от подобни епитети и определения
Представям си ако бяха крокодилите от Wizz или други
- Е те тука вече наистина прекали. Какво точно означава крокодилите от Wizz?? Като не ти харесва компанията не пътувай с нея, никой не те кара. За 5 години в този форум, не съм виждал някой (колкото и недоволен) да сипе такива глупости. Не забравяй че следващия път в който решиш да се качиш в самолет, пътуването, плановете и безопасността ти може да е ръцете на един от тези "крокодили".....
A landing is simply a controlled collision with the ground!
The 3 most useless things in aviation are the sky above, the fuel on the ground and the runway behind you.
Аватар
A330-200
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 08 Фев 2005 11:50
Местоположение: SOF/LBSF

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот Dreamliner » 08 Юли 2009 15:37

Добър блог (или по-скоро статийка...) и готини снимки.... :prayer: :mrgreen: :rock:

Ееее, твоя сандвич при ФБ си е бил чист лукс - свършвал му е срока на годност на следващия ден, на мен ми се е случвало да е изтекъл с един ден... :lol:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот ivozet » 08 Юли 2009 18:40

Намерили са точките и вече се трупкат, йееееее. Ще черпя по една джелатерия :tonqe:

п.с Не мога да намеря снимките от Лидо Венеция и тревното летище с етажерките, до което плажувахме :lol:

Ето го тревното :lol: По добре едно стадионче да бяха да направили или да вземат да го използват за цели против папатаците :lol:

Задава се ново пътуване с джабарите :wink:

Изображение
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: София - Рим - Венеция с Алиталия - минус 6

Мнениеот LZ-EZY » 10 Юли 2009 15:21

Толкова много простотии, обидни реплики и откровено анти-авиационни "тези" (не е най-подходящата дума, имайки предвид използвания речник) отдавна не бях виждал на едно място... Не само че мястото не му е в този раздел на форума, мястото не му е избощо в авиационен форум...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта