Летище Шереметиево в Москва, Русия

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Летище Шереметиево в Москва, Русия

Мнениеот ilenkata » 10 Юли 2009 14:06

Здравейте, искам да се обърна към тези, които са кацали транзит от международна линия на вътрешна, т.е. от Терминал 1 на Терминал 2. В сайта препоръчват багажа да не се чекира до крайна аерогара, а до Москва - оттам да се вземе и да се чекира наново вече до крайната дестинация. Някой пътувал ли е подобен маршрут и имал ли е проблем, ако е чекирал за крайната аерогара?
ilenkata
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2009 13:34

Re: Летище Шереметиево в Москва, Русия

Мнениеот atzah » 11 Юли 2009 09:48

Аз съм пътувал доста пъти и дори си мисля, че ако летиш до някое малко летище в Русия, дори не може да не си вземеш багажа на SVO2. Доста е неприятен трансфера между двата терминала, едно бусче дето пътува като се напълни и през това време трябва да отбиваш атаките на хиляди таксиметрови шофьори.
Самото пътуване между двата терминала може да отнеме до 1час ако има задръстване.
142/143/319/320/321/332/333/343/380/733/734/735/736/73G/738/739/744/762/763/772/773/AN4/CR9/DH4/ERJ/E75/E90/E95/F70/100/M81/M82/M83/M87/T20/TU3/TU5
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Re: Летище Шереметиево в Москва, Русия

Мнениеот Емо » 12 Юли 2009 00:10

atzah написа:Аз съм пътувал доста пъти и дори си мисля, че ако летиш до някое малко летище в Русия, дори не може да не си вземеш багажа на SVO2. Доста е неприятен трансфера между двата терминала, едно бусче дето пътува като се напълни и през това време трябва да отбиваш атаките на хиляди таксиметрови шофьори.
Самото пътуване между двата терминала може да отнеме до 1час ако има задръстване.

Някъде из чуждите форуми четох за опция за трансфер пеша, но не е много-много за препоръчване, понеже е доста път (пътят м/у двата терминала се дели от двете писти)
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Летище Шереметиево в Москва, Русия

Мнениеот stenk » 12 Юли 2009 02:43

Абе руска работа си е . Третия свят какво да очакваш...
Да не отварям дума за тоалетните. Баси тия хора са в 19 век.Това обаче трябва да се види , защото не подлежи на описание.
Единствено в Албания съм виждал подобна мизерия.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Летище Шереметиево в Москва, Русия

Мнениеот so » 13 Юли 2009 22:55

ilenkata написа:Здравейте, искам да се обърна към тези, които са кацали транзит от международна линия на вътрешна, т.е. от Терминал 1 на Терминал 2. В сайта препоръчват багажа да не се чекира до крайна аерогара, а до Москва - оттам да се вземе и да се чекира наново вече до крайната дестинация. Някой пътувал ли е подобен маршрут и имал ли е проблем, ако е чекирал за крайната аерогара?

Здарвей, ето и моите 5 стотинки (изразът - в стила на дестинацията). За да мога да отговоря максимално конккретно на Вашия въпрос е необходимо да знаем няколко изключително важни неща, като; превозвач по двата маршрута, номера на полети и съответно произтичащото от тях времена на кацане и излитане. Един пример: ако превозвача и по двете отсечки е Аерофлот (при това много е важно билетите да не са на код шернатите номера в случая софия-москва да не е на SU426), и връзката м/у полетите е до 4 часа, то багажа отива до крайната дестинация, а Вие като пътник правите ВЪТРЕШНО терминален трансфер!!! Ако връзката е повече от 4 часа, то багажът Ви е само до Москва, но имате право да ползвате безплатно за сметка на Аерофлот външно терминален трансфер!!! Ако превозвача Ви е различни от Аерофлот, поне по едната отсечка, тогава трансфера е изцяло ваша отговорност, а багажа Ви 100% е само до Москва. Надяваме се скоро терминал D да бъде пуснат в експлоатация и тогава може би, всичко ще бъде съвсем както в Европа, дай боже! :wink:
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron