Питане за София - Флоренция

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Питане за София - Флоренция

Мнениеот richi_air » 23 Юли 2009 14:30

Здравейте!
Скоро едно приятелче ще пътува до Флоренция, и ме попита с кой и как. Не успях да му отговоря еднозначно, и за това се обръщам към Вас, отново :)
Та, какви са опциите за пътуване до там от София и обратно?
Благодря предварително!
Поздрави!
richi_air
спотър
 
Мнения: 83
Регистриран на: 05 Ное 2008 18:10

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот didko_777 » 23 Юли 2009 14:33

Дай датите на които ще пътува :? :wink:
didko_777
спотър
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Мар 2009 21:15

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот stenk » 23 Юли 2009 14:47

Най-удобно и евтино ще му е София-Рим , или София-Милано с когото си избере и после Рим/Милано -Флоренция с влак ( пътува се между 1ч.40 мин-3ч.40 мин. според вида на влака който си избереш).Цените са между 25-55 евро за ретърн билет. Влаковете са бързи и удобни (дори и евтините регионални) - нищо общо с БДЖ :lol:
Ето сайта на железниците
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... a3e90aRCRD.

Другия вариант е да лети София- Брюксел (Шарлероа) , Лондон , Париж(Oрли)) , Барселона... и оттам има полети до Пиза/Флоренция.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот Емо » 23 Юли 2009 16:09

stenk написа:Другия вариант е да лети София- Брюксел (Шарлероа) , Лондон , Париж(Oрли)) , Барселона... и оттам има полети до Пиза/Флоренция.

stenk, ставаше дума за приятел, не за тъща! 8) :-D

richi_air, не пишеш дати, а и дали билетът трябва да е много евтин (щото може да е бизнес-пътуване, поето от клиент, галерия, институт...). "Вариантите" по-горе са просто... overkill, особено Лондон и Брюксел (нищо лично към stenk!). Ако ще е само по въздушен път, мисля по-добре е напр. с OS/VO via VIE или с LH/EN via MUC (предполагам си чел блога ми). Летището на Флоренция не е толкоз далеч от града, има удобен автобус на често, може и до Пиза да се лети и после с влак (към час май беше според трениталиа). Опцията с влак от Рим/Милано също е ок!

Поздрави
Емо

П.П.: Нямаше ли полети Рим-Пиза на Ryanair? 8)

П.П.П.: И кажи на приятеля си да внимава със синдрома на Стендал, много върлува във Флоренция, аз го пипнах за съжаление още на първия ден! :rock:
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот stenk » 23 Юли 2009 16:40

Toва беше шега :lol:

Просто наистина е най-удобно с влак от Рим . Разстоянието е едва 260-280 км. и едва ли има вътрешен полет.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот Емо » 23 Юли 2009 16:53

stenk написа:Toва беше шега :lol:

Просто наистина е най-удобно с влак от Рим . Разстоянието е едва 260-280 км. и едва ли има вътрешен полет.

май бяха Милано-Пиза, дори имаше тука май блог... Иначе нискотарифни до Флоренция няма (освен ако Меридиана пусне нещо по-така) :(

Между другото, пистата на Перетола (летището на Флоренция) е страшно къса и в повечето пъти се каца и излита в една единствена посока. Най-голямото, което каца там, е А320, и то с бесен реверс! :-D
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот stenk » 23 Юли 2009 19:01

Да до Флоренция няма НТА . ЕаsyJet и RyanAir летят до Пиза.

П.С. Какъв е синдрома на Стендал ?
Аз просто съм влюбен във Флоренция.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот Емо » 23 Юли 2009 20:34

stenk написа:Аз просто съм влюбен във Флоренция.

ами точно това е синдрома на Стендал! :-D 8)
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот richi_air » 23 Юли 2009 22:54

Да бе верно, забравих датите хех
Ааа 19 Август до 28 Август
richi_air
спотър
 
Мнения: 83
Регистриран на: 05 Ное 2008 18:10

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот stenk » 23 Юли 2009 23:01

Датите са ясни , но не казваш дали цената е фактор ? Има ли цената значение - става дума за разумна сума да кажем до 250-300 евро ?

Най-евтиния вариант за тези дати е с Alitalia за около 240 евро , с Austrian около 300 евро , с Lufthansa около 320 евро.
При всички имаш прекачване и между 2 до 6 часа престой на летището... съответно на Фиумичино , Виена или Мюнхен.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот richi_air » 24 Юли 2009 10:44

Да, цената е фактро по принцип. Изброените по-горе май са горе-долу в бюджета на приятелчето. Ще видим и с влака как стоят нещата, ама май е по-добре да си е със самолета до флоренция. Май ще му е и за първи пъткачване в самолет, така че по-добре да си навакса малко хехех :)
richi_air
спотър
 
Мнения: 83
Регистриран на: 05 Ное 2008 18:10

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот Емо » 24 Юли 2009 11:09

richi_air написа:Да, цената е фактро по принцип. Изброените по-горе май са горе-долу в бюджета на приятелчето. Ще видим и с влака как стоят нещата, ама май е по-добре да си е със самолета до флоренция. Май ще му е и за първи пъткачване в самолет, така че по-добре да си навакса малко хехех :)

Ако ще е само със самолет, мога само да препоръчам отсечката SOF-MUC-FLR, летял съм я.

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Питане за София - Флоренция

Мнениеот stenk » 24 Юли 2009 12:14

Е то освен излитане и кацане май друго интересно няма (е разбира се и прецизен поглед върху машината , и при по-голям късмет някоя по-хубавчика стюардеса). Лично мен останалата част от летенето доста ме отегчава и при полет над 3 часа ставам много нервен. С автобус или влак е много по-интересно , че поне гледаш какво има около пътя :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта