Low-cost в Скандинавия ?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот stenk » 06 Авг 2009 00:18

Гледам , че има полети на Norwegian до Kiruna ( Sweden) и оттам влак до Narvik .
Оттам до Lafoten обаче е доста скъпо с автобус , (с полет също е над 100 евро ретърн) , и ще излключа островите от програмата.

То Kiruna било в Лапландия :D
Искам да видя северния край на Европа и това е :D :rolleyes: :lol:
Последна промяна stenk на 10 Авг 2009 21:17, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот Емо » 09 Авг 2009 20:14

stenk написа:То Kiruna било в Лапландия :D
Искам да видя северния край на Европа и това е :D :rolleyes: :lol:

аз отдавна се точа на Шпицберген! Ако ще е гарга, да е рошава! Но точно лоу-кост до там няма... :-(

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот stenk » 10 Авг 2009 21:16

Емо написа:
stenk написа:То Kiruna било в Лапландия :D
Искам да видя северния край на Европа и това е :D :rolleyes: :lol:

аз отдавна се точа на Шпицберген! Ако ще е гарга, да е рошава! Но точно лоу-кост до там няма... :-(

Поздрави
Емо



Е това ми е мечта , но не само полетите са проблем . Престоя също е много скъп , но един ден се надявам да го видя.
Има круизни компании като http://www.hurtigruten.com/Hurtigruten-Spitsbergen/ дето ораганизират пътувания

Последно видях , че от Bodo до Lafoten летят канадски Бомбардиери ( 39 местни ) за около 40 евро one way , което е супер.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот Емо » 10 Авг 2009 21:32

Ами последно летяха norwegian.no via OSL, но спряха май полетите до Шпицберген, а много исках до там да стигна! Може и през Tromso. :-)
С круиз ми отнема твърде много време...

За тези полети до онези острови с Бомбардиера бих се навил може би! ;-)

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот kriskris94 » 30 Авг 2009 00:22

От 12 години родителите ми работят в Норвегия. Ходил съм там безброй пъти и също така ми се е налагало да пътувам из страната на фиьордите. Използвал съм влакове самолети и автобуси. Както можете да се досетите, из тези високи планити трудно се строят пътища и скоростни отсечки за влакове(макар че техните влакове са по-бързи от нашите :wink: ) Най- популярният начин за предвижване е въздухоплавателния, както и най !!!ЕВТИН!!! Не препоръчвам на никой да пътува с кола, защото за да влезеш в Осло (столицата) трябва да платиш поне 150 крони което се равнява на 30 лева (това беше преди 2-3 години, когато за последно съм пътувал с кола.( сега сигурно ще е повече). Като и сметнеш, че се плаща и за магистрали, фериботи(които са неизбежни в повечето случаи на кадето и да си се запътил), мостове , тунели и какво ли не още.....! А! като прибавим и бензина то излиза майка си и баща си! Плюса е , удивителната красота, която ще видиш пътуваики. Как стоят нещата с железнищите? Гарата в Осло е нещо невероятно на 5 етажа е! 4 пъти по голяма от Софииската (към нея обаче е и автогарата) има едно ниво над земята другите са под нея. На повърноста изглежда много малка. Много прилича на летище, защото има гейтове с ръкави, !!! чекиране на багажа !!!и куп проверки. По принцип билета Осло-Стокхолм е над 800 крони (160 лева), но аз си го намерих (тази зима) за сумата от 100 крони(20 лева) :D
Така стоят нещата. Тази държава е много, МНОГО скъпа. Преди 30 години те са били супер бедни. Една от най-изостаналата държава в европа, но след като им откриват петрола, стават една от държавите с най-висок стандарт на живот. Прибирайки се от работа, норвежците сядат да четат брошури (които са взели от магазините преди това), които надхвърлят 20 бройки и правят списък, от кой магазин какво да се купи. Например едно семейство живее в северното предградие и има супермаркет до дома им, където се продава свинско месо на цена за кг от 80 крони,но те пътуват до южното предградие за да го купят на промоция за 15 крони. Аз съм кръстил Норге страната на намаленията. И още един бърз пример! Самолетен билет за мен и сестра ми ( която е на 9) Осло-София-Варна-София-Осло ОТ ТЯХНАТА СТРАНИЦА ( http://WWW.FINN.NO)( отиваш на Raise и след това till Oslo (до Осло) и намираш най евтиния възможен билет) за цената от!!! 2500 крони и за двамата ( 250 лева) :wink: :D
Надявам се да съм би полезен!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот stenk » 30 Авг 2009 21:25

Полезен си :D
Живот и здраве ще пътувам чак на лято и дотогава всичко ново за мен ще е много полезно.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот Емо » 31 Авг 2009 00:33

stenk написа:Полезен си :D
Живот и здраве ще пътувам чак на лято и дотогава всичко ново за мен ще е много полезно.

Оп! Нещо се сетих! Hamburg International имат полети до Скандинавия (от Мюнхен), вързани са с туроператори, но човек може да се информира за евентуални билети: Kirkenes, Tromso, Harstad-Narvik, Bergen...

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот stenk » 01 Сеп 2009 19:13

Емо написа:Ами последно летяха norwegian.no via OSL, но спряха май полетите до Шпицберген, а много исках до там да стигна! Може и през Tromso. :-)
С круиз ми отнема твърде много време...

За тези полети до онези острови с Бомбардиера бих се навил може би! ;-)

Поздрави
Емо



Оказва се , че SAS летят до Шпицберген (Лонгир) от Осло и Тромсьо , но цените за двупосочен започват от 330 евро :(

Явно няма да ида , но ако някой проявява интерес ето един интересен пътепис за Шпицберген :
http://www.nationalgeographic.bg/?cid=3 ... ssue_id=31
http://www.nationalgeographic.bg/?cid=3 ... ssue_id=31
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот harrier » 01 Сеп 2009 19:34

Аз намерих цени до там от 200 евро за февруари догодина :) Точно линията на САС от Осло с едно междинно кацане.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Low-cost в Скандинавия ?

Мнениеот stenk » 01 Сеп 2009 19:43

harrier написа:Аз намерих цени до там от 200 евро за февруари догодина :) Точно линията на САС от Осло с едно междинно кацане.



E aз гледах за май :)
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron