София-Милано

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София-Милано

Мнениеот alex_2 » 06 Окт 2009 22:51

Понеже не видях подобна тема и направих нова, предварително се извинявам ако не е трябвало.

В началото на ноември ще летя до Милано. Въпросът ми е кои ще ми препоръчате - EasyJet или Wizz Air. И понеже гледам, че цените им постоянно се променят, кога е най-подходящо да се резервира? Сутрин,вечер, през уикенда?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Милано

Мнениеот akair » 07 Окт 2009 08:51

През пролетта пътувах SOF-MXP с EasyJet и BGY-SOF с WizzAir. Полетното време логично е едно и също :) . За мен беше удобно, че Easy излитат сутринта (към 1100) от София, а Wizz излитаха вечерта (към 1900) от Милано - не губиш дни, в които само пътуваш. Като обслужване - попаднах на "кисел" кабинен състав при унгарците, но това е строго субективно и по-скоро изключение, отколкото практика, надявам се... :D . И от двете летища има удобни автобусни връзки до централната ЖП гара на Милано. Автобусите пътуват между 45 и 90 минути и тръгват на всеки 1/2 час. Цената за трансфер в едната посока е 7-8 euro. Мисля, че до Бергамо беше по-скъпо, но разликата е пренебрежимо малка - 1-2 евро. Билети за автобуса продават на гише на летището (поне Малпенса) и при шофьора на автобуса, както и на гише на ЖП гарата. Забелязах, че когато е пристигнал полет от София, по стара балканска традиция всички се бутат и създават суматоха кой първи да се качи... :-D .
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Милано

Мнениеот alex_2 » 07 Окт 2009 17:17

akair написа:През пролетта пътувах SOF-MXP с EasyJet и BGY-SOF с WizzAir. Полетното време логично е едно и също :) . За мен беше удобно, че Easy излитат сутринта (към 1100) от София, а Wizz излитаха вечерта (към 1900) от Милано - не губиш дни, в които само пътуваш. Като обслужване - попаднах на "кисел" кабинен състав при унгарците, но това е строго субективно и по-скоро изключение, отколкото практика, надявам се... :D . И от двете летища има удобни автобусни връзки до централната ЖП гара на Милано. Автобусите пътуват между 45 и 90 минути и тръгват на всеки 1/2 час. Цената за трансфер в едната посока е 7-8 euro. Мисля, че до Бергамо беше по-скъпо, но разликата е пренебрежимо малка - 1-2 евро. Билети за автобуса продават на гише на летището (поне Малпенса) и при шофьора на автобуса, както и на гише на ЖП гарата. Забелязах, че когато е пристигнал полет от София, по стара балканска традиция всички се бутат и създават суматоха кой първи да се качи... :-D .


много ти благодраря за информацията, това за автобусните връзки от летищата също ме интересуваше. аз също мисля да направя комбинация Изи Джет на отиване и Уиз на връщане, защото освен часовете , на датата на която мисля да летя за Милано Уиз предлагат билет за 120 лева, което за мен не е никак оправдано
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Милано

Мнениеот stenk » 07 Окт 2009 17:44

Все тая с кои . Избери си удобни часове и изгодна цена. Редовно летя до Милано и с двете ,и няма никакво значение. На връщане easyjet са ми неудобни заради ранния полет. От Бергамо до Милано е 9 евро (16 ретърн) , а от Малпенза е 7 евро( 12 ретърн)
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София-Милано

Мнениеот alex_2 » 08 Окт 2009 09:20

Много ме е яд, че не си резервирах билетите снощи, и Изи Джет и Уиз са скочили с по 5-6 евро. Дали мога да изчакам до довечера? Все пак не вярвам да ги вдигат всеки ден, а и имам 1 месец до пътуването
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Милано

Мнениеот Jair » 08 Окт 2009 12:06

За полет след само един месец колкото по-рано толкова по-евтино. Има много малка вероятност да поевтинеят, не е напълно невъзможно, но вероятността да поскъпнат е доста доста по-голяма. Така че купувай на момента, ако искаш да ме послушаш :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: София-Милано

Мнениеот alex_2 » 08 Окт 2009 12:16

Jair написа:За полет след само един месец колкото по-рано толкова по-евтино. Има много малка вероятност да поевтинеят, не е напълно невъзможно, но вероятността да поскъпнат е доста доста по-голяма. Така че купувай на момента, ако искаш да ме послушаш :)


ами довечера ще действам вече,няма смисъл да го отлагам. :-)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Милано

Мнениеот milend » 09 Окт 2009 14:05

Какво го мислиш толкова? Все пак не си избираш жена, за да се чудиш става или не :)
Уиз или Изи няма никакво значение.
Успех :D
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: София-Милано

Мнениеот ivozet » 09 Окт 2009 17:57

С Easy e по-яко, онлаин чекин, различни менюта за различните полети. Wizz ако се затовари по-рано може и да останеш на летището, както щеше да стане с нас. :rolleyes: Искаше да се измъкне с 15мин. по-рано. Иначе с WIzz си заслужава само заради молчето на Бергамо и еднодневните разходки :lol: . Техниката е с много по-ниски цени и с 5г. гаранция :wink:.

А забравих при Wizz като видиш ниска цена, н осе колебаеш дали да не изчакаш няколко дни, направо резервирай и избирай плащайнето по банков път, като никой не те кара да я плащаш и после пак.:lol: Имаше някакво ограницение на чакащите такива плащания, но си правиш няколко профила и готово. :lol:
Последна промяна ivozet на 09 Окт 2009 18:11, променена общо 1 път
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: София-Милано

Мнениеот Емо » 09 Окт 2009 18:08

ivozet написа:Иначе с WIzz си заслужава само заради молчето на Бергамо и еднодневните разходки :lol: . Техниката е с много по-ниски цени и с 5г. гаранция :wink:. Ку

И к'во? Кат' се строши нещо, трябва да биеш път до Миуано да го връщаш или да плащат скъпо порто за изпращането му обратно... Нерационално, не мислиш ли? Нищо лично... :-) :smt101

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: София-Милано

Мнениеот Buch » 09 Окт 2009 18:32

Абе , не че съм много вещ с далаверата Бергамо-Мол-Техника-Гаранция...ама в последно време, де що съм си купил нещо или съм оглеждал, все се продава с международна гаранция. Така че едва ли има значение това....
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: София-Милано

Мнениеот Емо » 09 Окт 2009 18:40

Buch написа:Абе , не че съм много вещ с далаверата Бергамо-Мол-Техника-Гаранция...ама в последно време, де що съм си купил нещо или съм оглеждал, все се продава с международна гаранция. Така че едва ли има значение това....

и ти би го дал в БГ сервиз??? ;)
сори, става OT.
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: София-Милано

Мнениеот stenk » 09 Окт 2009 19:28

Buch написа:Абе , не че съм много вещ с далаверата Бергамо-Мол-Техника-Гаранция...ама в последно време, де що съм си купил нещо или съм оглеждал, все се продава с международна гаранция. Така че едва ли има значение това....





Офтопик:
За тая международна гаранция забравяш още щом стъпиш в България , но ако разликата наистина е значителна може да се рискува. Противно на това което пише тук не се признава :rolleyes:
Аз пък не съм обръщал внимание на техниката . За мола през пътя срещу летището ли става дума или има и друг ?
След десетина дни ще огледам цените , но се учудвам че са по-ниски от тук.По принцип само в Англия е значително по-евтино от БГ.
Например преди седмица гледах там един нетбук за 296 паунда , а в БГ е 870 лева :roll:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София-Милано

Мнениеот Buch » 10 Окт 2009 00:00

Емо написа:и ти би го дал в БГ сервиз??? ;)
сори, става OT.

:)
Защо? Каква е разликата? Ако си го купя в България, в какъв сервиз ще го дам ?
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: София-Милано

Мнениеот Емо » 10 Окт 2009 16:14

Buch написа:
Емо написа:и ти би го дал в БГ сервиз??? ;)
сори, става OT.

:)
Защо? Каква е разликата? Ако си го купя в България, в какъв сервиз ще го дам ?

На такъв, където няма да ти кажат "Нóси си го там, дет' си го купил!". За съжаление факт в България.
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron