За едното летене...

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

За едното летене...

Мнениеот milend » 07 Ное 2009 21:28

Хора, кажете ми как се процедира ако човек иска да се разходи да кажем до Варна със самолет, който каца и вендага се връща обратно. Примерно полетите на Wizz. Някой правил ли го е този номер? Става дума за едното летене :)
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: За едното летене...

Мнениеот stenk » 08 Ное 2009 04:21

Няма начин !
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За едното летене...

Мнениеот stenk » 08 Ное 2009 04:25

Мога да ти препоръчам нещо примерно до Милано с Wizz и връщане с easyJet или обратно. Разбира се трябва да си провериш часовете на полетите и трансфера межу летищата (около два часа е само пътя от едното до другото през Милано)
Цената ще е най-много два пъти колкото София-Варна , но ще летиш около четири часа общо и ще видиш много красоти ако небето е ясно :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За едното летене...

Мнениеот ivozet » 08 Ное 2009 09:59

Лети до варна с бгер в 7:30 и се прибираш с този в 12:30 или си правиш разходка (за плаж няма да стане) :-D във варна, хапваш си миди или рибка, може и молче да направиш и се прибираш с полет в 17:55 за софето.
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: За едното летене...

Мнениеот milend » 08 Ное 2009 11:56

stenk написа:Мога да ти препоръчам нещо примерно до Милано с Wizz и връщане с easyJet или обратно. Разбира се трябва да си провериш часовете на полетите и трансфера межу летищата (около два часа е само пътя от едното до другото през Милано)
Цената ще е най-много два пъти колкото София-Варна , но ще летиш около четири часа общо и ще видиш много красоти ако небето е ясно :D


Това за Милано съм го мислил. Напълно реализуемо е. Странно защо поне при вътрешните полети да не може.
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: За едното летене...

Мнениеот milend » 08 Ное 2009 11:59

ivozet написа:Лети до варна с бгер в 7:30 и се прибираш с този в 12:30 или си правиш разходка (за плаж няма да стане) :-D във варна, хапваш си миди или рибка, може и молче да направиш и се прибираш с полет в 17:55 за софето.


За съжаление БгЕр не могат да направят цените на Wizz. Иначе ако има 5-6 часа между полетите е идеално .
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: За едното летене...

Мнениеот ivozet » 08 Ное 2009 12:15

Защо, цената е около 52лв. А може да отидеш с Wizz и да се върнеш Бгер за около 40лв. Все пак с Бгер имаш по едно или две питиета. :lol: Скачай направо.

п.с. и при мен ще има такова еднодневно с Бгер. Един френд иска да му пращам неща по куриер. Направо ще му ги занеса, защото имам право на 23кг. с Бгер. :)
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: За едното летене...

Мнениеот milend » 08 Ное 2009 19:59

ivozet написа:Защо, цената е около 52лв. А може да отидеш с Wizz и да се върнеш Бгер за около 40лв. Все пак с Бгер имаш по едно или две питиета. :lol: Скачай направо.


52 лева двупосочно?
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: За едното летене...

Мнениеот pepsii » 09 Ное 2009 12:48

мдаа двупосочно ... цените не са като едно време ... а аз между другото имам и мили (Бг еър) за вътрешен полет , които изгарят края на годината .. някой ако може да ги ползва да свирка ...
Последна промяна pepsii на 09 Ное 2009 12:51, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: За едното летене...

Мнениеот bulgarosf » 09 Ное 2009 12:49

Привет,

За България еър е напълно възможно да намериш такава цена, но трябва доста да търсиш, поне месец напред, което не включва месец декември по обективни причини. Иначе ти препоръчвам един нов сайт, на който излизат най-евтините цени на определени дати по най-важните направления от летища в БГ. http://www.esky.bg/ - много хубава страница, само ако можеше да се избегне таксата за резервация, щеше да се превърне в любимата ми, така че не купувай от там, само гледай цените и за кои дати са, а си ги купувай от страницата на авиокомпанията, за същата дата оказана в сайта. Така ще се спасиш от допълнителни разходи!
Аз постъпвам необосновано патриотично и винаги гледам да избирам БГ еър, в случай че разликата в цената на конкурента не е повече от 20- 30 евро, но глупостите са си мои, така че резервирай по съвест.

Приятно летене :tonqe:
Летете без съвест!
Аватар
bulgarosf
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Апр 2007 00:41
Местоположение: Sofia

Re: За едното летене...

Мнениеот milend » 09 Ное 2009 13:51

bulgarosf написа:Привет,

За България еър е напълно възможно да намериш такава цена, но трябва доста да търсиш, поне месец напред, което не включва месец декември по обективни причини. Иначе ти препоръчвам един нов сайт, на който излизат най-евтините цени на определени дати по най-важните направления от летища в БГ. http://www.esky.bg/ - много хубава страница, само ако можеше да се избегне таксата за резервация, щеше да се превърне в любимата ми, така че не купувай от там, само гледай цените и за кои дати са, а си ги купувай от страницата на авиокомпанията, за същата дата оказана в сайта. Така ще се спасиш от допълнителни разходи!
Аз постъпвам необосновано патриотично и винаги гледам да избирам БГ еър, в случай че разликата в цената на конкурента не е повече от 20- 30 евро, но глупостите са си мои, така че резервирай по съвест.

Приятно летене :tonqe:



Благодарско за информацията! :)
Явно ниските цени на бгер ще се появят от януари нататък. Сега и до края на декември не виждам изгодни предложения. Но аз така или иначе не бързам. А комбинация Wizz - БгЕр ми изглежда ексра :)
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: За едното летене...

Мнениеот stenk » 09 Ное 2009 16:15

bulgarosf написа:Привет,

http://www.esky.bg/:


Е какви са тия промоции на Malev от София до Stuttgard, USA за 113.00 EUR , София -Venice (USA) за 113 EUR ?

Знам , че и в САЩ има градове с тези имена , но чак пък Malev да летят до тях :mrgreen:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За едното летене...

Мнениеот harrier » 09 Ное 2009 17:42

Много ми е интересно какви полети могат да ми предложат от Кърджали или Шпангдалем :D

P.S. Пише се Stuttgart, сори, че те коригирам, но е common mistake ;)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: За едното летене...

Мнениеот stenk » 09 Ное 2009 20:26

Аз съм го дал копи/пейст , както е на въпросния нов сайт.
Иначе има си хас да не знам как е Щутгарт.
Де да знам може в Америка така да се изписва :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За едното летене...

Мнениеот bulgarosf » 09 Ное 2009 22:26

Ммм да, има доста неточности, а и излиза доста скъпо през него, но пък опцията да показва наличието на евтините билети най- бързо и лесно е удобна и ползвам единствено нея, вместо да търсиш по официалните сайтове, без което в крайна сметка няма как да минеш.

P.S. Подобен гаф, както с Malev до Stuttgard, имаше и на родния сайт на аерогарата ни в София - Направление Палма де Майорка - САЩ в сезонното полетно разписание - доста време си седя тази малка грешчица, без да бъде поправяна.

2 P.S. Този сайт е между петте най-добри български сайта с осигурена защита на потребителските данни и до сегашното класиране е No-5, едва ли ще стигне до по-високо място. Статистиката показва, че е доста използван, но пак повтарям излиза доста по-скъпо ако сами си търсите полетите.
Летете без съвест!
Аватар
bulgarosf
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Апр 2007 00:41
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron