Еднодневно пътуване до Лондон

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот Nine » 10 Дек 2009 06:42

Планираме с моите приятелки еднодневно пътуване до Лутън. Естествено имам купища въпроси, но засега да задам първите два:
- има ли вероятност да се променят часовете на полетите (да ги съберат много близо един до друг) и да се обезсмисли пътуването ни?
- очаква ли се някакво коледно намаление на цените или направо да купуваме билетите, защото до Лутън така или иначе е висока цената?

Ще съм благодарна на всякакви коментари.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Wizz Air

Мнениеот Кристиян Благоев » 10 Дек 2009 10:31

Nine написа:Планираме с моите приятелки еднодневно пътуване до Лутън. Естествено имам купища въпроси, но засега да задам първите два:
- има ли вероятност да се променят часовете на полетите (да ги съберат много близо един до друг) и да се обезсмисли пътуването ни?
- очаква ли се някакво коледно намаление на цените или направо да купуваме билетите, защото до Лутън така или иначе е висока цената?

Ще съм благодарна на всякакви коментари.



Ако си определят час , не би трябвало да го сменят .
Коледно намаление е почти невъзможно , защото Wizzy и без това държат най-ниските цени...не ми се вярва още надолу (Пък дано греша ! ) :)
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: Wizz Air

Мнениеот akair » 10 Дек 2009 11:16

Nine написа:Планираме с моите приятелки еднодневно пътуване до Лутън. Естествено имам купища въпроси, но засега да задам първите два:
- има ли вероятност да се променят часовете на полетите (да ги съберат много близо един до друг) и да се обезсмисли пътуването ни?
- очаква ли се някакво коледно намаление на цените или направо да купуваме билетите, защото до Лутън така или иначе е висока цената?

Ще съм благодарна на всякакви коментари.


Сметнето го добре дали за 1 ден си заслужава и дали изобщо ще имате време да видите нещо. Ако излетите в 06:00 от SOF, 07:30 пристигате на летище LTN. Докато си вземете билети за автобуса ще стане 08:00. Easybus и Green Line имат "code share" за трансфер до центъра. Автобува пътува около 1 час. Не знам какво целите да видите/правите за 1 ден. Удобно е да слезнете на Marble Arch или направо на Victoria и оттам да пътувате с метрото. Marble Arch се намира на края на Oxford Street, ако целите да купите подаръци за Коледа. Иначе Westminster Abbey, Big Ben и London Eye са на около 20 минути с метрото от Marble Arch. Дворецът мисля, че беше 1-2 спирки след Big Ben. Tower Bridge е по-далеч, но на спирката там има пряк път освен до него, също и до "краставичката" (една особено характерна офис сграда :) ) и Tower of London. А все пак после имате обратно 1-1.5 часа път до летището и трябва да сте там преди да е затворил чекина...

Ако все пак решите да отидете - весело и "Mind the gap!"
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Wizz Air

Мнениеот amcho » 10 Дек 2009 13:02

Kriso_air написа:
Nine написа:Планираме с моите приятелки еднодневно пътуване до Лутън. Естествено имам купища въпроси, но засега да задам първите два:
- има ли вероятност да се променят часовете на полетите (да ги съберат много близо един до друг) и да се обезсмисли пътуването ни?
- очаква ли се някакво коледно намаление на цените или направо да купуваме билетите, защото до Лутън така или иначе е висока цената?

Ще съм благодарна на всякакви коментари.



Ако си определят час , не би трябвало да го сменят .
Коледно намаление е почти невъзможно , защото Wizzy и без това държат най-ниските цени...не ми се вярва още надолу (Пък дано греша ! ) :)


Хммм, за коледно не знам обаче февруари има много много добри цени на Уиз особено за Испания :)
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Wizz Air

Мнениеот Nine » 10 Дек 2009 13:07

Благодаря за коментарите! Май не съм улучила правилния раздел, за което моля да ме извините.

Целта ни е да се разходим, да разгледаме самия Лутън и да планираме следващо пътуване до Лондон.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот harrier » 10 Дек 2009 13:49

Адаш, според мен не си заслужава да се иде до Лондон само за един ден :) Останете поне една-две нощувки, защото градът е страхотен и си заслужава да се обиколи :) Намират се прилични хотели на добри цени :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Wizz Air

Мнениеот makler » 10 Дек 2009 15:01

Nine написа:Благодаря за коментарите! Май не съм улучила правилния раздел, за което моля да ме извините.

Целта ни е да се разходим, да разгледаме самия Лутън и да планираме следващо пътуване до Лондон.


Много добра идея. Жалко, че става само през седмицата този вариант, иначе и аз бих го пробвал.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот stenk » 10 Дек 2009 15:52

Явно целта ви е по-скоро да се повозите на самолет :D
За Коледа със сигурност няма да има намаление , а е много вероятно да има увеличение .
Щом сте навити за тези цени само за едното возене , шапка ви свалям - Вие обичате авиацията :D .
По мои наблюдения почти всички дето пътуват заради летенето си резервират някакви евтини билети от промоции по 1 ,5, 10,20 евро...
Последна промяна stenk на 10 Дек 2009 19:13, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот Nine » 10 Дек 2009 17:51

harrier написа:Адаш, според мен не си заслужава да се иде до Лондон само за един ден :) Останете поне една-две нощувки, защото градът е страхотен и си заслужава да се обиколи :) Намират се прилични хотели на добри цени :)

Еднодневните варианти са за предпочитане, защото иначе разходите нарастват лавинообразно. Но за Лондон ще помислим по-нататък и за два-три дни (в по-топлото време).

makler написа:Много добра идея. Жалко, че става само през седмицата този вариант, иначе и аз бих го пробвал.

Петък е част от уикенда - на това разчитаме.

stenk написа:Явнио целта ви е по-скоро да се повозите на самолет :D

Оказа се, че съм развила зависимост към летенето... Добре че имам и луди приятелки :-D
Намерих цени от около 130 лв. двупосочно на човек - не е непосилно. Миналата година около Коледа имаше намаление на цените и си взехме двупосочни билети по 40 лв. до Бергамо. Надявах се и сега да намалят малко цените на януаро-февруарските билети...
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот milend » 10 Дек 2009 18:44

Нинче, за един ден определено не си струва. Дори и само из Лутън да се разхождате няма кой знае какво да видите там. А и ако самолета направи едно прилично закъснение плановете ви отиват на кино. Иначе цената от 130 лева в двете посоки е повече от добра, но ако е за едното летене защо не се се разходите някъде другаде по на тънкаж.?
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот stenk » 10 Дек 2009 19:19

130 лева ретърн по Коледа е изумителна цена ! Купувай веднага щом си навита :D
Всъщност предполагам си ги купила вече , защото за момента не виждам нищо под 150 евро ???
До Лутън има огромен търговски център дето има повечето неща , които ги има на Оксфорд Стрийт и то понякога на по-добри цени :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот Nine » 10 Дек 2009 20:09

Момчета, благодаря за включването!
Ще летим (най-вероятно) през февруари - тази вечер ще направя резервацията. Не е много "летателно" време, наистина може да ни изненада някоя мъгла и да си останем в София.

milend написа:...но ако е за едното летене защо не се се разходите някъде другаде по на тънкаж.?

Слушам за идеи :D
Където и да е, еднодневно, не по-късно от 8 февруари и може през седмицата.

Не съм Нина, а 9. Иначе се казвам Емилия :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот stenk » 10 Дек 2009 22:26

Ауу аз неправилно те разбрах , че ще пътувате по Коледа и затова хлъцнах при цена 130 лева ретърн до Лондон :D
За без преспиване може би това е варианта .


П.С. Какво става с Wizz , гледам че полета София-Лондон за 31.01.2010 е 783 лева one way :(
Изглежда ми безумно , освен ако някой не е резервирал целия полет за някакво мероприятие...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот milend » 11 Дек 2009 08:50

Nine написа:Където и да е, еднодневно, не по-късно от 8 февруари и може през седмицата.

Виж Wizz - Рим за началото на февруари. Имат по 28 лева оферти. Венеция и Милано по 20, Брюксел и Валенсия 38 !
Nine написа:Не съм Нина, а 9. Иначе се казвам Емилия :D [/size]

:D Да, предположих, че не си Нина, но така ми дойде :) Nine i Нинче много си ходят :)
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Еднодневно пътуване до Лондон

Мнениеот Nine » 11 Дек 2009 15:05

milend написа:Виж Wizz - Рим за началото на февруари. Имат по 28 лева оферти. Венеция и Милано по 20, Брюксел и Валенсия 38 !

Видях ги, но не са еднодневни :(

Иначе за Лутън в момента се колебаем с моите приятелки, защото февруари, мъгли и т.н.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron