Мелбърн-Сидни(за напреднали)

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Мелбърн-Сидни(за напреднали)

Мнениеот Jair » 26 Дек 2009 04:27

Така, това ще е задача с много променливи и финтифлюшки, на който не му се чете може да прескочи до края, където е резюмето с ключовите въпроси :)

Аз и една приятелка сме на образователен обмен тази пролет в Австралия. Тя е в Сидни, а аз в Мелбърн. Това което ни интересува двамата е да следим разходите до минимум. Това, което ме интересува предимно мен е да летя на някой от интересните авиокомпании и самолети, защото това може да ми е единствения подобен шанс в живота :)

Датите: заминаване средата на февруари 2010, връщане края на юни. За мен общо взето може и с фиксирани дати, но приятелката предпочита или отворен билет или еднопосочен такъв, защото връщането и е прекалено плаващо.

Изходно летище: най-евтиното европейско, до което може да се стигне до Австралия. Предварителните проучвания сочат, че Истанбул е една дължина пред останалите, но може да има нещо което пропускаме. Трудно ми е да цъкам всички европейски столици в сайтовете, и се надявам някой с повече опит да може да сподели.

Претенциите: Ей тук стана сложно :) Добре е да сме заедно поне на първата част от маршрута. Т.е. тя с еднопосочния до Сидни и аз с двупосочния до Мелбърн поне да сме в един самолет до арабската/азиатската дестинация, в която ще прекачваме. Особено идеално ще е ако летим заедно до сидни и аз да си продължа до Мелбърн след това, ако няма супер оскъпяване в цената. Други неща, които са плюсове за мен по възможност: А380, Singapore Airlines или Emirates, може и Qatar и Etihad. На дъното на претенциите е евентуално ден-два почивка в свързващата дестинация за да поразгледаме и там, а и да не ни удря jetlag-a толкова рязко.

Ясно е, че питането ми е голяма мешавица, а самото букване ще е сигурно след месец и доста неща ще се променят до тогава, но поне да знам дали генералната посока, в която гледам е правилна. За сега най-добрата оферта е от Истанбул с Етихад, около 420 евро за еднопосочния и 750 евро за двупосочния. Но пък не е сингапур еърлайнс, няма А380 и Абу Даби не ми е толкова интересно като свързваща дестинация. Ще ми се да ми се изпълнят всичките желания, но без да се бяга много от споменатите цени :)

Това, което мога да обещая е обстоен снимков репортаж, което е гарантирано дори да не ми помогнете. Бири и подобни също са възможни по желание :)




обещаното в началото резюме:

1. Кое по традиция е най-евтиното летище в Европа за полет към сидни/мелбърн. Аз се ориентирах към Истанбул, но може да има някое друго?
2. Има ли сайт, през който да се резервират полети с почивка по ден-два при прекачването, или това става само в агенциите?
3. Може ли да се провери каква е разликата в цената ако се добави допълнително прекачване в Сидни за билет до Мелбърн?
4. Каква обикновено е разликата в цената на двупосочен билет с отворена дата, спрямо тази с фиксираната?

Ако нещо не е ясно ще дам повече детайли с удоволствие.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Мелбърн-Сидни(за напреднали)

Мнениеот stenk » 26 Дек 2009 11:19

При моите търсения съм установил , че ако искаш да останеш ден-два в прекачващата дестинация полета ще ти струва почти като два отделни полета да кажем Лондон-Куала Лумпур и Куала Лумпур-Сидни. В общия случай ще е почти двойно спрямо полет без престой.
Нерядко прекачващия полет дори е по-евтин от полета до точката на прекачване - в горния пример е възможно Лондон-Куала Лумпур да е по-скъп или поне равен на цената на полет Лондон-Куала Лумпур-Сидни.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Мелбърн-Сидни(за напреднали)

Мнениеот Jair » 27 Дек 2009 00:29

stenk написа:При моите търсения съм установил , че ако искаш да останеш ден-два в прекачващата дестинация полета ще ти струва почти като два отделни полета да кажем Лондон-Куала Лумпур и Куала Лумпур-Сидни. В общия случай ще е почти двойно спрямо полет без престой.
Нерядко прекачващия полет дори е по-евтин от полета до точката на прекачване - в горния пример е възможно Лондон-Куала Лумпур да е по-скъп или поне равен на цената на полет Лондон-Куала Лумпур-Сидни.


Мда, и разни други фактори се натрупаха за това обиколката из трансферната дестинация се отлага. Все пак ще се радвам, ако някой може да вземе отношение и по останалите въпроси :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron