Emirates или Etihad

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Emirates или Etihad

Мнениеот charlotte » 12 Яну 2010 21:01

при равни други условия коя компания бихте избрали за Брюксел-Бангкок. Някакви предложения. Мерси
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Dreamliner » 12 Яну 2010 21:06

Ами основно зависи от цената. Бих избрал по-скоро Емирейтс, защото от познати съм чувал че са надеждни и предлагат добър продукт (с други думи имам препоръки), но ако цената на Etihad е драстично по-ниска бих предпочел да летя с тях и да спестя... Иначе Емирейтс доколкото знам осигуряват много удобства по време на престой при прекачване в DXB... Едни приятели за 6 часа ги хранили само със, както се изразиха "сьонга" :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Stoyan » 12 Яну 2010 21:10

Dreamliner написа:Ами основно зависи от цената. Бих избрал по-скоро Емирейтс, защото от познати съм чувал че са надеждни и предлагат добър продукт (с други думи имам препоръки), но ако цената на Etihad е драстично по-ниска бих предпочел да летя с тях и да спестя... Иначе Емирейтс доколкото знам осигуряват много удобства по време на престой при прекачване в DXB... Едни приятели за 6 часа ги хранили само със, както се изразиха "сьонга" :wink:

Това със сьоНгата са пълни глупости!
Сигурно са изпили и по 1 литър уиски през това време...

Етихат са на същото, ако не и на по-добро ниво (вече) от Емирейтс. Избора е труден.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Dreamliner » 12 Яну 2010 21:15

Аз не казвам, че е със сигурност, а че така казаха, но доколко е така- не знам... Така или иначе не съм летял с нито една от авиокомпаниите, просто казвах. Със сигурност има по-компетентни от мен.
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Jair » 12 Яну 2010 21:15

Emirates не летят до брюксел? Иначе ако си намериш друг начин да стигнеш до Дубай, от там те летят със А380, което предполагам е мечта за всеки авиофен :)

Иначе боингите им са с по 10 седалки на ред, докато тези на Etihad, които изпълняват двете отсечки(А330 и Б777) и двете са с по 9 седалки на ред. Смятам разбираш какво означава това :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот charlotte » 12 Яну 2010 21:19

благодаря, проблемът е че цената на Етихад е около 300Е по висока, но когато имах предвид равни други условия полета на Етихад е от Брюксел а този на Емиратес от Гатуик. Да отидем до там влак, метро разходи лесно ще ги наваксаме. Не знам и кой лети оттук до Гетуик. Лично бих предпочел да пътуваме с Емиратес през Дубай все нещо от "прозореца" ще видя :D от Дубай. Предпочит да сменим че да не ни тежи пътя 12-13 часа
Моля ви ако намерите оферта за маршрута за 29.01 вечерта след 1900ч или на следващия ден и връщане на 13.02 моля да хвърли офертата на масата сега, че трябва да резервирам скоро до ден два макс. Ще съм ви много благодарен и обещавам много снимки и рипорти :D
търсил съм само в Експедия.фр ако може да ми дадете и друг сайт ще съм ви много признателен. Благодаря
П.С. сервира ли се алкохол на тези полети
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Jair » 12 Яну 2010 21:47

charlotte написа:благодаря, проблемът е че цената на Етихад е около 300Е по висока, но когато имах предвид равни други условия полета на Етихад е от Брюксел а този на Емиратес от Гатуик. Да отидем до там влак, метро разходи лесно ще ги наваксаме. Не знам и кой лети оттук до Гетуик. Лично бих предпочел да пътуваме с Емиратес през Дубай все нещо от "прозореца" ще видя :D от Дубай. Предпочит да сменим че да не ни тежи пътя 12-13 часа
Моля ви ако намерите оферта за маршрута за 29.01 вечерта след 1900ч или на следващия ден и връщане на 13.02 моля да хвърли офертата на масата сега, че трябва да резервирам скоро до ден два макс. Ще съм ви много благодарен и обещавам много снимки и рипорти :D
търсил съм само в Експедия.фр ако може да ми дадете и друг сайт ще съм ви много признателен. Благодаря
П.С. сервира ли се алкохол на тези полети


Ако цената е главния фактор 686 евро от CDG (Париж) и 711 от AMS, е най-евтиното което намирам...но предполагам не само цената е фактор, защото и от брюксел излизат по-евтини полети от този на Етихад :) До Париж и Амстердам се ходи много лесно с Thalys, на Schiphol спира със сигурност, за CDG не съм много сигурен. Лети се с Egypt Air.

От Брюксел 797 евро е Finnair+Qantas. Etihad са ти ясни колко са.

Аз бих си избрал Emirates само и единствено заради А380, но наистина трябва да си видиш транспорта до Гатуик как ще стане...

Аз ползвам farecompare.com за по-просто търсене. За по-пинизчийски изпълнения: http://matrix.itasoftware.com/cvg/dispatch/prego - това си има специален синтаксис за търсене на конкретни авиокомпании, дестинации за прекачване и т.н. но там е само информативно и не може да се бууква.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Dreamliner » 13 Яну 2010 15:29

Jair написа:Аз бих си избрал Emirates само и единствено заради А380, но наистина трябва да си видиш транспорта до Гатуик как ще стане...


Хмм...А380 летят до Хийтроу, не до Гатуик. :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Jair » 13 Яну 2010 16:19

Dreamliner написа:
Jair написа:Аз бих си избрал Emirates само и единствено заради А380, но наистина трябва да си видиш транспорта до Гатуик как ще стане...


Хмм...А380 летят до Хийтроу, не до Гатуик. :wink:


Имам предвид от Дубай до Бангкок :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот charlotte » 13 Яну 2010 21:04

благодаря на всички за информацията. Бях притиснат от времето затова и мислите ми не са в много логичен ред :D След като проверих Емиратес от Париж решихме да пътуваме с тях най-вече заради А380 от Париж до Дубай. Докато поръчвах билетите за Талиса обаче цените се промениха и полета за който вече имаме билети за влака изчезна от менюто а цената стана над 1000Е. Днес обаче цената се върна на 750Е и нещо, но връзките не са удобни 7-8 часа престой в Дубай вместо 1-2. Та още въпроси- можем ли да напуснем летището за разходка из града за няколко часа, трябва ли ни виза.
П.С. никога не съм се опитвал да резервирам през толкова кофти уебсайт като този на Емиратес...
Сега трябва да избирам между Бангкок еър или ЕърАзия...
:drinkers: живи и здрави
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Jair » 13 Яну 2010 22:38

charlotte написа:благодаря на всички за информацията. Бях притиснат от времето затова и мислите ми не са в много логичен ред :D След като проверих Емиратес от Париж решихме да пътуваме с тях най-вече заради А380 от Париж до Дубай. Докато поръчвах билетите за Талиса обаче цените се промениха и полета за който вече имаме билети за влака изчезна от менюто а цената стана над 1000Е. Днес обаче цената се върна на 750Е и нещо, но връзките не са удобни 7-8 часа престой в Дубай вместо 1-2. Та още въпроси- можем ли да напуснем летището за разходка из града за няколко часа, трябва ли ни виза.
П.С. никога не съм се опитвал да резервирам през толкова кофти уебсайт като този на Емиратес...
Сега трябва да избирам между Бангкок еър или ЕърАзия...
:drinkers: живи и здрави


Наскоро и аз гледах и мисля, че има някаква временна 96 часова виза, която могат да ти издадат на място на летището точно за разходки. Дори мисля, че и от Emirates могат да ти я издадат директно, но не помня съвсем точно...
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот charlotte » 14 Яну 2010 00:48

Благодаря на всички, маршрутът вече е готов и както обикновено, е по-различен от заплануваното предварително :-D
Sat 30 Jan 10
14:30 Charles De Gaulle Airport (CDG) 6hr 29min
0 Stops Economy
Airbus A380-800
Sat30 Jan 10
23:59 Dubai International Airport (DXB)
Connection EK374
Sun31 Jan 10
23:10 Dubai International Airport (DXB) 6hr 0min
0 Stops Economy
Boeing 777-300 Mon
01 Feb 10
08:10 Suvarnabhumi International Airport (BKK)
INBOUND Bangkok, Thailand to Paris, France
Class / Aircraft
EK385 Sat
13 Feb 10
01:05 Suvarnabhumi International Airport (BKK) 6hr 45min
0 Stops Economy
Boeing 777-300
Sat13 Feb 10
04:50 Dubai International Airport (DXB)
Connection
EK073 Sat13 Feb 10
08:00 Dubai International Airport (DXB) 7hr 25min
0 Stops Economy
Airbus A380-800 Sat 13 Feb 10
12:25 Charles De Gaulle Airport (CDG)

1187Е за двама

в крайна сметка цената е близо 400Е по-ниска от полета, който пристига на същия ден, така че решихме да разгледаме Дубай за близо 24 часа и после продължим към крайната дестинация. Поздрави и живот и здраве - трип-рипорт средата на февруари :drinkers:
За визата и аз това видях за 96 часовата, и ще го разузная утре
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот Jair » 14 Яну 2010 13:22

Супер :smt023
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот charlotte » 14 Яну 2010 20:52

75Е на човек, това ми казаха от офиса на Емиратес в Брюксел, на мен ми се вижда крайно скъпо, но вече сме на хорото. В последствие се свързах с туристическа агенция в България, да ми резервират хотел и да се оправят с визата-70Е само за визата. Варианта явно е много добър за граждани на държави от оня списък в който ние не сме, за останалите се плаща солено.
П.С. поне на няколко места вкл и на официалния сайт цената за туристическа е около 30Е. Писах направо на десетина хотела в Дубай дали те могат да свършат това за нас, засега никакъв отговор.
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: Emirates или Etihad

Мнениеот kriskris94 » 21 Яну 2010 14:54

За мен Emirates са най-добрата авиокомпания в света. Перфектно обслужване и лукс в целия самолет!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron