относно полет с прекачване

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: относно полет с прекачване

Мнениеот europeandj » 15 Ное 2012 22:57

Хрумна ми един хипотетичен въпрос, та се моля някой ако може нека ми отговори, понеже никога не съм летял с прекачване.

Принципно ако пътувам да речем VAR - SOF - TLV с България Ер, без чекиран багаж и се чекирам онлайн и за двата полета. Във Варна като минавам паспортен контрол ще ме третират като вътрешен пътник. После като кацна в София минавайки през транзитна зора аз всъщност минавам ли митница, граница и т.н.?

Същност някой ако може да ми обясни какво представляват транзитните зони, какви проверки се минават и т.н. ще съм много благодарен. А и също така ако летя с отделни билети, различни авиокомпании (без багаж), но се чекирам онлайн мога ли пак да ползвам транзитна зона?

Благодаря Ви!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: относно полет с прекачване

Мнениеот so » 16 Ное 2012 01:11

Във Варна не минаваш паспортен контрол (гранична полиция), само удостоверение на личността на чек-ин гишето. Дори и да си без багаж ако билета ти е издаденот ФБ, момичето ще види полета ти до Тел Авив и ще те помоли за паспорт. В този случай ще те третира като международен пътник (ще ти поиска паспорт, тъй като до Израел с лична карта - нельзя!). Ако отидеш направо на изхода (он-лайн чеки-ин) там ще те помолят за паспорт (ФБ секюрити). - Ако нямаш могат да ти откажат дори полета до София.
В София - транзитна зона за вътрешен - международен полет няма. В София ще минеш гранична полиция + митница (с чекиран или без чекиран багаж това няма значение).
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта