България еър или Луфтханза+Аустриан

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот A330-200 » 08 Фев 2010 20:08

harrier написа:Е какво го мислиш тогава - ако не ти е за разликата от 15 евро, хващай LH/OS :)


+1 :smt023
A landing is simply a controlled collision with the ground!
The 3 most useless things in aviation are the sky above, the fuel on the ground and the runway behind you.
Аватар
A330-200
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 08 Фев 2005 11:50
Местоположение: SOF/LBSF

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот fly away » 08 Фев 2010 20:09

Значи 2 на 1 за Луфти+Аустриан още мнения??? :-D :-D :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот george_mnt » 08 Фев 2010 20:19

Брой го 3:1, според мен ФБ си струва само ако има драстична разлика в цената..
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот Nine » 08 Фев 2010 20:44

И аз съм за немската група. Остриан няма да ти загубят багажа. Поне моят не успяха при три полета в един ден.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот randi » 08 Фев 2010 22:32

Погледни в сайта на Lufthansa цената е 329 euro обаче връщането е на 11 - ти и е рано сутринта.Полетите са през Франкфурт.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот harrier » 08 Фев 2010 23:17

Абсолютно всяка компания може да ти загуби багажа, това понякога не зависи от нея. Имам такъв опит и с Луфтханза и с БГ Ер, но и в двата случая багажът не беше загубен, а беше останал някъде по трасето. Но от друга страна и двата случая бяха свързани с извънредни обстоятелства (премаршутиране, заъснения и тн).

Аз по-скоро говорех за разликата в обслужването, преди и по време на полета, за допълнителни екстри (уеб чек-ин например) и за това как компанията реагира, когато нещо стане - закъснение, technical, etc.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот fly away » 08 Фев 2010 23:42

Благодаря ви Мисля да резервирам това,което ранди ми препоръча но има само 3 места а аз сигурно още 2 седмици ще се мотая и не знам накрая не знам дали ще ходя защото когато се навия някъде другия не иска.Пък и ще ходя до Йордания и ще бъде или едното или другото.
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот bulgarosf » 09 Фев 2010 14:24

Е не изпадай в истерии! За полет без прекачване вероятността да ти за губят багажа е много малка. В момента ако БГ закъснява, закъсняват и всички останали, заради непочистените писти от снега, така че поне това не зависи от тях. Относно сигурността...летят с хубави самолети, по-нови от тези Луфти до Франкфурт и част от тези до Виена, така че що се отнася до това няма за какво да се притесняваш. Кетърингът е не е много различен, дават сандвичи, кексчета и напитки, е в Аустриян сандвичът е различен, но при Луфти не е нищо особено. Бритиш дават по тази линия топла храна- те определено са моят фаворит и ако трябваше да избираш те са правилният избор, иначе в тази ситуация хващай БГ аър, ако питаш мен, пак повтарям: полетът е директен, по-бърз и по-сигурен относно багажа а и каца там на Терминал 4 има мнооооооого големи.
Летете без съвест!
Аватар
bulgarosf
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Апр 2007 00:41
Местоположение: Sofia

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот pirdop » 14 Фев 2010 03:28

и едно скептично мнение, за сигурността на багажа LH определено не са най-добрия избор, ако изобщо има авиокомпания която да поема отговорност (за подробност виж темата Lufthansa, описъл съм случката доста подробно)

иначе преди и аз ги хвалех много, като другите съфорумци, но вече са ми безразлични като всички останали.
Затова в момента предпочитам low-cost решенията - поне при тях си знаеш че винаги носиш риск и няма компенсации, но плащаш наполовина :)

Иначе в описаната от теб ситуация директен полет е за предпочитане!
Ако можеш лети с BA ako ne ostava FB; Прекачване на Франкфурт, както преди мен споменаха те пълни с адреналин, но поради мащаба вероятността за грешка там е много по-голяма.

Успех с пътуването !

P.S. въпросната тема: viewtopic.php?f=3&t=1880&start=120
pirdop
спотър
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Фев 2009 02:45

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот fly away » 14 Фев 2010 14:56

Благодаря ви за отговорите мисля да пътувам директно
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот bulgarosf » 14 Фев 2010 22:59

fly away написа:Благодаря ви за отговорите мисля да пътувам директно

И добре че направиш, но направи снимки, много снимки :) и статистика, ако имаш възможност и клипчета...всичко, което може да ни зарадва, че работата така ни е притиснала, че някои нямаме много време да пътуваме напоследък :(
Успех!
Летете без съвест!
Аватар
bulgarosf
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Апр 2007 00:41
Местоположение: Sofia

Re: България еър или Луфтханза+Аустриан

Мнениеот fly away » 14 Фев 2010 23:07

Не съм решил дали да пътувам защото ми се налага друго но най близкия ми полет е София-Барселона през прага на 30.04 и обратно на 7.05 с чешки.Аз не съм свикнал да правя блогове но ще се опитам :D :D :D
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта