София - Ница?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София - Ница?

Мнениеот ruudgers » 01 Мар 2010 18:25

Здравейте! През лятото ще ми се наложи да пътувам до там и днес направих малка проверка как стоят нещата по тази линия, но след като видях Суис и Луфтханза не останах доволен от цените. Ориентировъчно за август ми излизат около 300 евро цени за двупосочен, а имам роднини там, които пътуват за около 150-200 винаги. Достигам до обяснението, че е доста рано и това са някакви фиксирани цени, които после ще "играят"... Някакъв съвет кога да потърся пак за по-приемливи цени и коя авиокомпания според вас би предоставила задоволителен продукт по линията? Потърсих тези 2 компании, защото роднините ми пътуват с тях, но мисля, че има и още варианти. Благодаря.

П.С. препоръчайте някакви сайтчета, където да "хвърлям" по едно око за изгодни тарифи. Нещо като експедия и ластминът
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: София - Ница?

Мнениеот Vic7orius » 01 Мар 2010 19:34

за август месец най евтино видях с луфтханза за 185€...
Vic7orius
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 01 Мар 2010 19:06
Местоположение: Barcelona

Re: София - Ница?

Мнениеот PZ » 01 Мар 2010 19:57

Здравей, пътувал съм 7-8 пъти между София и Ница, като съм ползвал и лоу-кост, и традиционни авиокомпании. Много правилно са те ориентирали с тези 150-200 евро - обикновено компаниите от Star Alliance предлагат цени в този диапазон. Проблемът е, че тези цени са по направление Ница-София-Ница, а по София-Ница-София много рядко се намират. В това можеш да се убедиш и сам. Също така предполагам, че знаеш, че Ница и околностите й са едно от най-туристическите места в Европа и лятото е пълно с хора, което допълнително оскъпява билетие в този период.
Това, което ще те посъветвам, ако държиш на цената, е да потърсиш лоу-кост решение. Ще ти дам няколко варианта:
София-Милано с Wizz или EasyJet и после с влак до Ница. Евтини билети до Милано почти винаги има, а влака е 25 евро и се пътува 5 часа.
София-Рим с Wizz и от там Blu-Express - италианска компания, ползвал съм ги, без забележки. Също така гледам, че и EasyJet ще пускат Рим-Ница.
Но от тези варианти най-използвания си остава през Милано и после с влак - сума ти народ дойде по този начин. :-D

П.С. Сега виждам отговора на Vic7orius - едва ли ще излезне нещо по-евтино от това. Ако те устройват датите те съветвам да купуваш.
Аватар
PZ
по-спотър
 
Мнения: 198
Регистриран на: 03 Яну 2007 18:37
Местоположение: София

Re: София - Ница?

Мнениеот stenk » 01 Мар 2010 21:07

Аз ще пътувам в най-голямата лудница -началото на Юли и съм резервирал варианта София-Милано с Wizz и после с влак .
Ница-Милано има два пъти дневно влак за 15 евро Corail InterCity train :D .Трябва предварителна резервация.
http://www.voyages-sncf.com/
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София - Ница?

Мнениеот akair » 01 Мар 2010 21:20

Здравей,

Аз пробвах с лоу кост до Милано и после влак. Не го препоръчвам. Почти 1 ден на посока отива само в пътуване. От Бергамо (или Малпенза - почти няма значение) е 1 час с автобус до Милано Централе. Влаковете на Трен Италия са нещо като нашето БДЖ. Разликата е, че там втора класа е като първа на БДЖ. Иначе влакчето пътува покрай морето и е живописно. Но се приготви с МР3 плейър, нещо за гледане на видео и т.н., защото иначе е доста досадно (поне за мен беше.... :? ). Провери и часовете на излитане/кацане. Аз направих SOF-MXP с Easy и BGY-SOF с Wizz поради по-удобните часове на кацане/излитане. Френските влакове са по-добри, но и по-скъпи :). Скоро мисля пак да ходя и определено ще си хвана Суис или Луфти...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София - Ница?

Мнениеот stenk » 01 Мар 2010 21:45

Вярно не е най-удобния вариант , но водеща е цената.
Ако парите нямат значение всички знаем как да пътуваме .
Със спестените пари си позволихме още две хотелски нощувки в Кан да се наспим от пътя :D .
При мен излезе около 90 евро в двете посоки.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София - Ница?

Мнениеот PZ » 01 Мар 2010 22:05

stenk написа:Вярно не е най-удобния вариант , но водеща е цената.
Ако парите нямат значение всички знаем как да пътуваме .
Със спестените пари си позволихме още две хотелски нощувки в Кан да се наспим от пътя :D .
При мен излезе около 90 евро в двете посоки.

И аз съм на този принцип, когато планирам пътуване :)
А по отношение на конкретния случай - вярно, не е възможно най-удобният, но с Луфтханза ми се е налагал 6 часов престой във Франкфурт (не че се оплаквам, но за повечето хора е досадно), с Остриан около 4 часа във Виена, за да мога да ползвам тази 180 еврова тарифа. В такава ситуация Wizz+Trenitalia не е изглежда толкова лошо от гледна точка на времетраене.
А и в сравнение с 30те часа с автобус навремето, преди да навлязат нискотарифните в България, си е направо песен. :lol:
Аватар
PZ
по-спотър
 
Мнения: 198
Регистриран на: 03 Яну 2007 18:37
Местоположение: София

Re: София - Ница?

Мнениеот ruudgers » 02 Мар 2010 02:06

Благодаря за съветите, ще се замисля определено за влак. Може би след месец ще проверя пак как стоят нещата и ще преценя. Но пътуване с автобус - повече не. Преди 2 години ходих с автобус и тези над 25 часа ми дойдоха в повече, а като добавим и пътуващия контингент - пътуването става непоносимо. Единственото предимство на автобуса е количеството на багажа, но като имам предвид останалото "преживяване" - не мерси :)
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: София - Ница?

Мнениеот stenk » 02 Мар 2010 09:01

E влаковете са много по-комфортни от автобус и всъщност италианските влакове са доста напред от БДЖ ... да не кажа , че ама нищо общо нямат.
Примерно и най-най-евтините регионални се движат с малко над 100 км :D и са доста по чисти , като изключим досадните румънци дето се возят гратис.
За Интерсити и Евростар и дума да не отварям.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София - Ница?

Мнениеот ivozet » 02 Мар 2010 10:05

Гратис системата работи и при всички влакчета във Австрия и Словакия, също така можеш да се возиш и безплатно на метрото в Милано. :lol: :wink:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: София - Ница?

Мнениеот akair » 02 Мар 2010 10:20

Може разбира се аз да съм се оцелил кофти композиция, но много приличаше на този:
http://www.youtube.com/watch?v=uCFP4HdDouc
А близо до БДЖ имах предвид смърдящи тоалетни, купета с по 6 седалки, мръсно (но по-чисто от БДЖ), ... Иначе никой не отрича Евростар :). Но aко това, в което се возих е средностатистически влак на Трениталия, то са доста зад SNCB (Белгия) и NS (Холандия) като качество и не се отличават по цена...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София - Ница?

Мнениеот merlin » 02 Мар 2010 12:29

Хубавото на Трениталия е, че билетите са евтини, сравнени с DB & SNCF. Въпреки че напомнят леко на БДЖ, то те са сравними като италиянците и българите-имаме общи черти в характера, но в БГ нямаме Северна Италия да ни издърпа като шамандура от дъното. (На юг от Рим е наистина друга Италия,но за сепаратистките настроения друг път...)
Качвай се смело на влак, след като става дума за 5 часа няма смисъл да се чудиш, ако нямаш НТА-алтернатива по маршрута.
Моят опит се свежда до многократно използване на влака Мюнхен-Рим на Трениталия- 10 часа пътуване в една посока, но на цена 29,- евро. Единственото неприятно нещо, което не ми е харесвало, бяха мизериите на немци-алкохолни туристи и австрийци, които минавайки в Южен Тирол-Италия, започваха да си показват истинската същност, нямайки страх от закона, пиейки, пушейки във влака и съответно към Флоренция ги сваляха с полиция. Аз си мислех, че е единичен случай, но ми се случи 3 пъти...

И да направиш блог. :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: София - Ница?

Мнениеот stenk » 02 Мар 2010 14:24

Да , регионалните изглеждат точно като в клипа от youtube , но противно на външния вид на вагоните вътре изобщо не е мизерно .
Доста съм пътувал , но не съм попадал на омазана с л..на тоалетна или пък без вода. Даже и тоалетна хартия и сапунче има винаги. Явно не ги крадат много :-D

И в Белгия и Холандия съм пътувал често с влак , но не може да сравняваме Италия с тях. Най -малкото те са по 100 км . накъдето и да завъртиш и влака е основен обществен транспорт. Затова и много се инвестира.

Вярно на юг от Италия е друга Италия . Бедната , но по красива Италия . Амалфи , Сицилия ...ееех пак ми се доходи :D
Както се казва бедна обаче да не се сравнява с България . Чак до нас няма как да я докарат :lol:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София - Ница?

Мнениеот epetkov » 20 Апр 2010 11:52

Моят съвет е да действаш както те съветва PZ :до Рим с Уиза и после с Изиджет до Ница .Изиджет в момента имат много добри цени до Ница от Рим за лятото.Освен това разписанието на двата полета ти позволява да си направиш еднодневна разходка в Рим.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 882
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: София - Ница?

Мнениеот ivozet » 01 Авг 2010 11:04

Ако може някой да сподели за ЖП цените за Ница-Кан, Ница-Монако , че нe ми излизат на trenitalia. Мерси. :!:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта