Барселона терминал 1

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Барселона терминал 1

Мнениеот fly away » 20 Апр 2010 21:58

Здравейте,
Понеже след няколко дена ще пътувам до Барселона и съм с Чешки през Прага,а те кацат на терминал 1.
И питам понеже като си взема багажа трябва спешно да тръгна до пристанището защото ще съм на круиз ми кажете предварително ли да се обадя по телефона или на летището някоя от такси компаниите.Кажете някоя истинска и нормална такси-компания и за колко пари горе-долу ще вземат до там? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :!: :!: :!: :!: :!:
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот deepgeorge » 21 Апр 2010 02:44

Досега не съм кацал на новия терминал и не знам как е точно там, но все пак мога да ти дам съвет. Ако не ти се дават 60-70 евро за такси, може да хванеш влак или автобус до града, да слезеш на спирка в града и да хванеш такси от там. Това става по следния начин - ако избереш варианта с влак трябва да се придвижиш до терминал 2(ex. ABC), между двата терминала има трансферни автобуси, които гарантират 10 минутен трансфер. Автобуса ще спре на спирката на влака (Renfe). Там си купуваш билет и хващаш първия влак който дойде (доста начесто са) и след 20 мин си на спирка Barcelona Sants - това е централната гара на Барселона за влакове, метро и автобуси. Билет за влака може да си купиш от автомат с банкова карта.От там вече си хващаш такси - всичките са абсолютно еднакви и ще те "извозят" на еднаква тарифа. Ако решиш да пътуваш с автобус до града, хващаш Aerobus до града и слизаш отново на Sants или на Placa Catalunya, като според мен втората е по-близко до пристанището, но се намира в зона с по-голям трафик. Aerobus минава на всеки 5-7 минути пред терминалите - билетчето е 4,50 евро ако не се лъжа. За варианта с влака не мога да ти дам цена. И при двата варианта ще си на пристанището за около 1 час, ако не те хване задръстване някъде с таксито. Ако мислиш че 1 час е много ще трябва да си хванеш такси директно от летището, като там важи същото правило - всички возят еднакво скъпо. Ами това е дано не съм те объркал, още повече. Ето ти все пак и сайтовете на влаковете и на самото летище за повече информация

http://www.aena.es/csee/Satellite?Language=ES_ES&SiteName=BCN&c=Page&cid=1045569607459&pagename=subHome

http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/index.html
deepgeorge
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Фев 2008 10:48
Местоположение: Barcelona/España

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот deepgeorge » 21 Апр 2010 02:59

Ето и малко инфо за такситата - домързя ме да го преведа обаче

How to request a cab by phone?

The telephone is another effective means of calling a cab. You may request a taxi by calling one of the 20 taxi radio dispatch centres that operate in the Metropolitan Area of Barcelona.

Many of these centres have a fleet management system that allows them to send a taxi to the place requested by the user. The assigned taxi number is communicated by telephone call or SMS message.

The taxi will arrive to the requested place with the taximeter running, although the amount will not exceed the minimum fare.

RÀDIO TAXI DE EL PRAT

Fleet: 55 vehicles
Telephones: 933 701 611

El Prat е града където е летището, така че предполагам от там трябва да го поръчаш.

Приятно пътуване
deepgeorge
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Фев 2008 10:48
Местоположение: Barcelona/España

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот harrier » 21 Апр 2010 09:22

Таксито от Т1 до пристанището ще ти излезе към 30 евро (с надбавките за багажа и нощната тарифа дори). Да поръчваш такси предварително за такова голямо летище е напълно излишно според мен.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот Vic7orius » 21 Апр 2010 10:23

аз живея в Барселона. такси до пристанището ще ти излезе както казано по горе около 20-30€. няма нужда да повикваш. има достатучно пред терминала и са на еднаква цена всичките. друг варянт е с споменатя АЕРОБУС които те води до центъра за 25мин и струва 5€, и после с метро
Vic7orius
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 01 Мар 2010 19:06
Местоположение: Barcelona

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот fly away » 21 Апр 2010 17:13

Не мога с влак понеже съм с други хора и затова.Притеснява ме това дали са като терминал 2 фалшиви такси-компании
които ще ми искат 200 евро до там. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот deepgeorge » 21 Апр 2010 17:19

Преди години съм пътувал само веднъж с такси от летището до Placa Catalunya и тогава ни взеха 65 евро. И на нас ни се видяха много, но така си беше. От тогава не съм посмявал отново с такси. За толкова пари трябваше трябваше да ми занесът багажа у дома и да ми го подредят (хихи). Възможно е да съм попаднал на кофти таксиджия - тогава града не го познавах добре и нямам идея откъде е минало таксито.
deepgeorge
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Фев 2008 10:48
Местоположение: Barcelona/España

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот Vic7orius » 21 Апр 2010 17:45

65€ ще е само при супер мега задръстване!
днешно време е абсолиутно невъзможно!
и 2та терминала разполагат с лента за такси, както има и в Софиа, с нормални таксита.

за това добър варянт са мен е Аеробуса (поне по 1 път на месец го ползвам), бърз (25min), не много скъп (5€) и приятен, и ходи до централните места в градъ (Пласа Еспаня, Пласа Универсидад и Пласа Каталуния).
а от Пласа Еспания си хващаш линия 3 на метрото (зелената) и стигаш за 10мин не далеч от пристанището, после още 10мин пеша до там.
за това е вариант да си хванете такси от Пласа Еспания
Vic7orius
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 01 Мар 2010 19:06
Местоположение: Barcelona

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот fly away » 21 Апр 2010 21:00

Аз имам много багаж и не мога с аеробус!Според вас там направо ли да си взема такси или да поръчам,а как да кажа порт де барселона нали това е пристанището? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот ivozet » 21 Апр 2010 21:45

Питай някой в самолета, който е с кола. Ще те хвърли за 10мин.
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот мая » 03 Юни 2010 14:20

ЗДРАВЕЙТЕ!И АЗ ЩЕ ПЪТУВАМ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ДО БАРСЕЛОНА СЪС САМОЛЕТ.ПО РАЗПИСАНИЕ ТРЯБВА ДА ПРИСТИГНЕМ В 18.15.А В 22.30 МИ ТРЪГВА КОРАБА ЗА ОСТРОВ МЕНОРКА.ТОВА,КОЕТО ПРОУЧИХ В ИНТЕРНЕТ Е,ЧЕ НЯМА ДИРЕКТЕН ПРЕВОЗ ОТ ЛЕТИЩЕТО ДО ПРИСТАНИЩЕТО.ЕДИНИЯЧ НАЧИН Е ДА СЕ ХВАНЕ АЕРОБУСА ДО ПЛАСА КАТАЛУНИЯ И ОТ ТАМ МЕТРОТО L 3-ЗЕЛЕНА ЛИНИЯ ДО СТАНЦИЯ ДРАСАНЕС В ПОСОКА УНИВЕРСИТАРИЯ.СПИРКИТЕ СА ДВЕ ИЛИ ТРИ.ОТ ТАМ ДО ПРИСТАНИЩЕТО Е 5 МИНУТИ-ВИЖДА СЕ СТАТУЯТА НА ХРИСТОФОР КОЛУМБ.АКО НЕ СЕ ХВАНЕ МЕТРОТО СЕ ТРЪГВА ПО УЛИЦА РАМБЛА.ХОДЕНЕ ПЕША ОКОЛО 20-30 МИНУТИ ДО ПРИСТАНИЩЕТО.ПАК КАЗВАМ,ЧЕ ТОВА СЪМ ГО ПРОЧЕЛА ВЪВ ФОРУМИТЕ.КАЗВАТ,ЧЕ С ТАКСИ ИЗЛИЗАЛО ОКОЛО 25-30 ЕВРО.ИМАЛО МНОГО ТАКСИТА.ИМАМ ВЪПРОС КЪМ ЧОВЕКА,КОЙТО ЖИВЕЕ В БАРСЕЛОНА.ИМА ЛИ НАЧИН ДА СИ РЕЗЕРВИРАМ ТРАНСФЕР ЛЕТИЩЕ-ПРИСТАНИЩЕ?И КОЛКО ЩЕ СТРУВА?НЕ ДЪРЖА ДА Е С КОЛА,МОЖЕ С БУС ИЛИ АВТОБУС.И АКО ПЪТУВАМ С АЕРОБУСА И МЕТРОТО,КОЛКО ВРЕМЕ Е ГОРЕ-ДОЛУ ДО ПРИСТАНИЩЕТО?ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО,КОЕТО БИХТЕ МИ ДАЛИ.ПОЗДРАВИ
мая
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2010 13:37

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот stenk » 03 Юни 2010 22:42

Oт момента на излизане от летището ( тоест след паспортната проверка , изчакване на чекирания багаж и излизане от терминала до спирката ) до пристанището с аеробус и метро ще ти излезе между 45 мин. и 1час и 10 мин. в зависимост от това колко минути ще чакаш до тръгване на аеробуса , смяна на метрото и чакане на метро влакчето ( максимум 5 мин.) . После още 10 мин. пеш до кораба.
Тоест за всичко минимум бих отделил час и половина.
При кацане в 18.15 и щом кораба тръгва чак в 22.30 спокойно може да ползваш градския транспорт без никакво притеснение от закъснения :D .
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот мая » 04 Юни 2010 12:19

МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР.ИМАМ ОЩЕ ЕДНО ПИТАНЕ. ПИШЕ СЕ ПО ФОРУМИТЕ,ЧЕ НА МЕСТАТА,КЪДЕТО ИМА МНОГО ХОРА,ЛЕСНО СТАВАТ КРАЖБИ.ДА ЗНАЕТЕ НЕЩО ПО ТОЗИ ВЪПРОС?И ОТ КЪДЕ ДА СИ КУПЯ БИЛЕТИ ЗА АЕРОБУСА И МЕТРОТО ЗА ДВАМА ВЪЗРАСТНИ?ОТНОВО ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ИНФОТО.
мая
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2010 13:37

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот stenk » 04 Юни 2010 14:51

Може и на място от водача на аеробуса , а за метрото има автомати и гишета на големите метростанции.
Кражби стават навсякъде , където има много хора. Със сигурност не са повече от Лондон , Париж или София ако искаш :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Барселона терминал 1

Мнениеот estqwerty » 07 Юни 2010 08:21

Ами тябва да се внимава - като навсякъде - на приятелката ми и отмъкнаха портфейла.
Особенно сега когато се пътува с автобуси между стария и новия терминал, за да хванеш влак.
Аз летяж честичко от букурещ до bcn и повечко пъргави румънци имаше околу мен - та можеш да си преценяваш и от тълпата.
Никакви важни неща в раници на гърба и без наблюдение.
Има автомати за карти до спирката за влака на стария терминал - вземи си такава за 10 пътувания с нея могат да пътуват няколко човека едновременно ~ 7 и нещо евро, гледай да имаш дребни автоматите приема до 20 евро обикновенно, има и аеробуси - едни синички - ве4ер са на час и карат до плаца Каталуня или до сантс. от п.Каталуня има линии до всички части на града с нощните автобуси маркирани с N.
Mоето блогче за самолетни билети и промоции. www.samoletni.com
estqwerty
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Май 2010 11:39

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron