Бонусни програми

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Бонусни програми

Мнениеот niki_m » 25 Май 2010 15:27

Търсех из форума информация за бонусните програми, но не можах да открия синтезирана информация.
Вие ползвате ли такива бонусни програми? На коя компания? Смятате ли, че има смисъл от ползването им? Колко мили ви начисляват?

Питам, т.к. реших преди време да се регистрирам към Flaying Blue на AirFrance-KLM-Air Europa-Northwest Airlines-Kenya Airways-Air Calin.
Ползвам AF основно по направление Сф-Лис и досега не бях се занимавал с подобни програми, но така или иначе подадох инфото от последните полети, и за съжаление ми начислиха едва по 25% (т.е. минимума за межд.полети) на полет. При 1091 мили Сф-Париж в една посока и 905 Па-Лисабон в една посока, т.е. 3992 мили за отиване и връщане, не получих много. Така докато стигна някоя промоция трябва да летя всеки ден по 2 пъти, за да ме промотират.
Имам и към Луфтханза, които също не съм ползвал, но ми предстои полет до Дюселдорф, от който ще видя какво ще получа.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Бонусни програми

Мнениеот pepsii » 25 Май 2010 16:01

niki_m написа:Търсех из форума информация за бонусните програми, но не можах да открия синтезирана информация.
Вие ползвате ли такива бонусни програми? На коя компания? Смятате ли, че има смисъл от ползването им? Колко мили ви начисляват?

Питам, т.к. реших преди време да се регистрирам към Flaying Blue на AirFrance-KLM-Air Europa-Northwest Airlines-Kenya Airways-Air Calin.
Ползвам AF основно по направление Сф-Лис и досега не бях се занимавал с подобни програми, но така или иначе подадох инфото от последните полети, и за съжаление ми начислиха едва по 25% (т.е. минимума за межд.полети) на полет. При 1091 мили Сф-Париж в една посока и 905 Па-Лисабон в една посока, т.е. 3992 мили за отиване и връщане, не получих много. Така докато стигна някоя промоция трябва да летя всеки ден по 2 пъти, за да ме промотират.
Имам и към Луфтханза, които също не съм ползвал, но ми предстои полет до Дюселдорф, от който ще видя какво ще получа.

ами аз учавствам в де що може. не само аеролинии , също и хотели , коли под наем и т.н. Както правилно си забелязал - напоследък нещата отиват на зле. Начислените мили зависят от класа , и обикновено са малко. Като събереш за "безплатен" полет , таксите са космически и места почти няма. Много често и милите "изгарят" превди да си успял да събереш за каквото и да било. Така че - да смисъл някакъв има , ама не очаквай много.
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Бонусни програми

Мнениеот harrier » 25 Май 2010 16:22

Синтензирана информация трудно ще откриеш, тъй като всяка бонусна програма има строго индивидуални правила за получаване и харчене на мили. :) Аз използвам основно Miles and More и смятам, че за ъпгрейди и харчене на мили за други продукти (не авиационни), програмата е добра, но едва ли бих тръгнал да се възползвам от възможността да обърна мили в самолетен билет...просто защото начислените такси надхвърлят цената на билета в евро (ако се купува без мили).

Иначе съм съгласен с pepsii - не очаквай много, но все пак нищо не ти пречи да си направиш 1-2 акаунта. Бонусните програми днес, не са това, което бяха доскоро. (Дори пишейки това, чета, че M&M са съкратили срока за отчитане на вече прелетяни отсечки от 12 на 6 месеца.)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Бонусни програми

Мнениеот Jair » 26 Май 2010 04:35

www.flyertalk.com - там е зоната на бонусните програми. Иначе малко генерално обобщено - ако не летиш на далеч особена полза няма. С бонусната програма на Etihad събрах мили за около 150 евро само с един полет до Австралия, което е около 20% отстъпка в цената на билета и мисля, че е много добре. От друга страна с Miles&More май трябва да погледна да си купя една хавлийка преди да са ми изтекли милите събрани от 4-5 полета в Европа :)

Но няма лошо, в крайна сметка може да си събираш пластмасовите карти за сувенирчета :)

P.S. Относно безплатните билети и таксите, мисля, че Луфтханза имаха оферта за 13 000 мили допълнително да покрият и таксите. Така билет до Европа и обратно ставаше 28 000 мили, което си е добър обменен курс.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Бонусни програми

Мнениеот niki_m » 05 Юли 2010 18:59

Т.к. ми предстои полет с CSA, взех та си регистрирах един ОК Плюс акаунт за техните бонус прогами и мили, въпреки, че не съм ги ползвал досега. Направиха ми впечатление обаче две неща:
- не мога да открия къде да си въведа данните от минал полет с тях, за да ми преведат милите? виждате ли го някъде в сайта им, или аз не съм догледал? :roll:
- и второ - погледнах, че са от Скай Тийма, т.е. ако въведа техния полет като минал по карта на ЕрФранс например /Flying Blue/, дали ще ми се зачетат милите или не?
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Бонусни програми

Мнениеот IvanFL » 21 Юли 2010 18:23

Ако не пьтуваш по работа постоянно или не летиш до друг континент два пьти годишно, няма особена полза. Ето така изглежда стейтмьнта:
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: Бонусни програми

Мнениеот Nine » 24 Юли 2010 14:34

Да попитам как точно става искането на мили за стари полети в Miles&More? Кликвам на Mileage Request, описвам си полетите, но само ми пише Your flight is forwarded for verification и нищо повече не се променя. Къде бъркам?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Бонусни програми

Мнениеот Pilot737 » 24 Юли 2010 16:24

Nine написа:Да попитам как точно става искането на мили за стари полети в Miles&More? Кликвам на Mileage Request, описвам си полетите, но само ми пише Your flight is forwarded for verification и нищо повече не се променя. Къде бъркам?

Никъде не бъркаш. Трябва време, за да ти разгледат заявката и да ти добавят милите.
142/143/313/318/319/320/32A/32N/321/32B/332/333/343/346/359/388/717/733/734/735/736/73G/73W/738/73H/739/744/748/752/753/763/764/772/77L/77W/788/789/AR1/AR8/AS350/AT4/AT7/CR7/CS3/DH4/ER3/ER4/E70/E90/F50/F70/F100/L4T/M82/SU9
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Re: Бонусни програми

Мнениеот Lozanoff » 24 Юли 2010 18:54

Както е тръгнало да питам:) Някой досега ползвал ли е,получавал ли е бонус от Уиз еър?
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: Бонусни програми

Мнениеот Nine » 24 Юли 2010 20:54

Pilot737 написа:Никъде не бъркаш. Трябва време, за да ти разгледат заявката и да ти добавят милите.

Мерси!!! Значи чакам.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Бонусни програми

Мнениеот niki_m » 24 Юли 2010 22:21

С АФ и КЛМ си има раздел FlyingBlue, като там има линк да си добавиш милите, или да ти ги дадат - условието е обаче, да си нанесеш информацията две седмици след полета, който си имал. Дори са ми изпратили карта вкъщи FlyingBlue. С нея винаги минаваш на чекин-гишетата пръв, дори в Лисабон минават и ти дават директно билетите в синьо писмо-папка с емблемата на АФ и договорните партньори, без да чакаш и ти качват багажа на бизнес-гишето. :P Това ми се случи при последния полет от Лисабон за Сф. Ще видим при следващия как ще бъде.

Сега обаче искам да разбера как да си добавя и откъде милите към чешките авиолинии, с ОКплюс, като те май станали едно с АФ и с-ие. Но ако ги въведа в АФформата дали ще минат или не?
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Бонусни програми

Мнениеот pepsii » 27 Юли 2010 10:35

Lozanoff написа:Както е тръгнало да питам:) Някой досега ползвал ли е,получавал ли е бонус от Уиз еър?

Уиз нямат наградна програма , доколкото знам.
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта